v 8.51 problemy z kartami

w dziale Opera
piotrjankos napisał(a):

zainstalowalem opere 8.51 jak zawsze z pewnoscia ze bedize lepsza od wersji poprzedniej a tu niemila niespodzianka:( nie wiem czy to tylko u mnie tak dziala ale jest tak ze dawniej gest myszy prawy i w dol otwieral nowa karte a teraz otwiera sie tak jakby druga opera z pusta karta to prawie tak samo jak w IE!!! strasznie denerwujace tak samo dzieje sie przy kliknieci u na niektore odnosniki zamiast otwierac sie na nowej karcie otwieraja nowa opere
prosze o pomoc czy da sie to zmienic jesli tak to jak jeli nie to wracam do starszej operki
z gory dziekuje za odp

Zajec napisał(a):

Nic nie zostało zmienione w domyślnych gestach przy zmianie numerka z 8.50 na 8.51. Wejdź w preferencje (ctrl+f12) i w zaawansowane -> mysz i klawiatura wybierz Mouse standard.

piotrjankos napisał(a):

wszystko jest ustawione na standard opera jest 10 minut po instalacji na świeżym XP

PS w pomocy opery na otwarcie nowej karty sa dwie metody prawy i w dol albo kliknac dwa razy na pasku kart ten drugi dziala tak jak powinien ale nie jest tak wygodny

piotrjankos napisał(a):

andol napisał(a):

Niepotrzebnie wyłączyłeś opcję "Włącz przeglądanie na kartach" ble, ble, ble, wróć wink Otwieraj strony na kartach.

piotrjankos napisał(a):

nic takiego nie wlaczalem, znalazlem w opcjach "cos na ta nute"smile jak pisales ale to nie pomoglo
zrobie jeszcze reinstal opery i zobaczymy czy to cos pomoze
zauwazylem jeszcze ze gdy w operze jest tylko jedna karta (jakas tam strona) i dam prawym i w lewo zeby ja zamknac to zamyka sie cala opera a dawniej zamykalo tylko karte a opera zostawala

<edit>
wgralem opere 8.01 i dziala bez problemow nie wiem co z ta nowa sie stalo ale na razie daruje ja sobie

andol napisał(a):

Originally posted by piotrjankos:

nic takiego nie wlaczalemPewnie, że nie włączałeś. Jak napisałem powyżej, Ty tę opcję wyłączyłeś. smile Opcja ta jest domyślnie w Operze włączona, a opisane przez Ciebie zachowanie odpowiada Operze z wyłączoną opcją przeglądania na kartach.


Originally posted by piotrjankos:

znalazlem w opcjach "cos na ta nute"Otwieraj strony na kartach to w wersji anglojęzycznej Open pages in tabs.

AbdulMumit napisał(a):

Originally posted by piotrjankos:

zauwazylem jeszcze ze gdy w operze jest tylko jedna karta (jakas tam strona) i dam prawym i w lewo [wytłuszczenie — red.] zeby ja zamknac to zamyka sie cala opera a dawniej zamykalo tylko karte a opera zostawala


Zamykanie kart to „dół prawo” lub „prawo lewo prawo” (gdzieś czytałem, że także „lewo prawo lewo”, ale u mnie nie działa).

symeon napisał(a):

Originally posted by AbdulMumit:

Zamykanie kart to „dół prawo” lub „prawo lewo prawo” (gdzieś czytałem, że także „lewo prawo lewo”, ale u mnie nie działa).
No proszę smile ale zdziwionko bigeyes . Nie wiedzialem o tym geście. Ale "lewo prawo lewo" nie jest ustawione w preferencjach na żadną akcję.

archetwist napisał(a):

Originally posted by symeon:

No proszę smile ale zdziwionko bigeyes . Nie wiedzialem o tym geście.


Oj symeon, to Ty jeszcze wielu rzeczy nie wiesz wink

http://help.opera.com/Windows/9.0/en/mouse.html#gestures

Nie wiem jak bym sobie poradził bez dół-prawa. Tylko w Operze to jest tak dobrze rozwiązane. Firefox ma wtyczkę z obsługą gestów, ale one są chyba niepełnosprawne, bo trzeba rysować bardzo ładne L, gdy tymczasem w Operze wystarczy machnąć.

symeon napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Oj symeon, to Ty jeszcze wielu rzeczy nie wieszMoże nie dokładnie się wyraziłem we wcześniejszej wypowedzi ale o geście "dół-prawo" to ja wiem jak też o wielu innych gestach. tylko nie wiedziałem i tak egzotycznym gescie jak "p-l-p".
Ja używam tylko części gestow.