porównanie szybkości Opery z innymi przeglądarkami !?

w dziale Opera
userr napisał(a):

witam,
wykonałem, za pomocą strony www.numion.com/Stopwatch/index.html test szybkości łączenia Opery 8.51 w porównani z innymi przeglądarkami ( Firefox1.5 oraz IE6.0) i - o zgrozo - Opera wychodzi najsłabiej !!! ( a kiedyś było dokładnie odwrotnie ).

Czy u was też jest podobnie ?

Pozdrawiam
userr

archetwist napisał(a):

Browser speed comparisons - nie wiem na ile obiektywny - wymieniają go na opera.com

Test, który przeprowadziłeś nie bierze pod uwagę szybkości prezentowania treści strony. Zanim w Operze załaduje się cała strona już dawno możesz zacząć czytać to co w niej zawarte, podczas gdy Numion dalej liczy...

Szczerze mówiąc tylko ten mechanizm jest dla mnie godzien uwagi, bo wszystkie te inne różnice we wczytywaniu stron są zwykle na poziomie sekundy.

userr napisał(a):

Dla mnie ważny jest efekt finalny i bazując na szybkości połaczenia z Internetem ( jednakowego dla wszystkich przeglądarek) wyszło, że każda z testowanych stron jest najpóźniej dostępna w Operze ( w skrajnych przypadkach nawet kilka razy poźniej ! )

archetwist napisał(a):

Originally posted by userr:

Dla mnie ważny jest efekt finalny i bazując na szybkości połaczenia z Internetem ( jednakowego dla wszystkich przeglądarek) wyszło, że każda z testowanych stron jest najpóźniej dostępna w Operze ( w skrajnych przypadkach nawet kilka razy poźniej ! )


Efekt "finalny" jest taki, że stronę mogę zacząć czytać wcześniej w Operze niż w IE (który to czasem przez kilka sekund raczy mnie bielą czystą jak po Vizirze). A takie testy to o kant kuli potłuc (sądzę, że głównie testujesz nim swoje połączenie z siecią). U mnie róznica między Operą a IE wynosiła mniej niż pół sekundy. Jak to napisał autor wymienionej we wcześniejszym poście strony:

"my friend uses X and it is much slower on his computer than Y is on mine"

userr napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Browser speed comparisons - nie wiem na ile obiektywny - wymieniają go na opera.com


hmm.. W tabelce rzeczywiscie Opera prezentuje się b. dobrze. Wykonałem jednak, ręcznie, prosty test porównawczy dla kilku stron, mierząc czas do całkowitego pojawienia się zawartości na stronie (tekst+rysunki). A oto wyniki - zdecydowanie inne niż z powyższego testu.

. . . czas(sek.)
Opera8.51 , Firefox1.5 , strona www
09 , 05 , http://images.google.pl/images?q=best&svnum=10&hl=pl&lr=&c2coff=1&start=100&sa=N
18 , 12 , http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://xraymusic.co.uk/..
19 , 15 , http://www.euroinfo.org.pl/
16 , 08 , http://www.cdprojekt.info/

A możeci sprawdzić(porównawczo) i powiedzieć jak szybko u was sciągają się te strony za pomocą tych przeglądarek?

symeon napisał(a):

Ostatnio znalazłem w ecie instrukcję jak przyspieszyć FF za pomocą zmian w pliku "config". Oczom nie wierzyłem jakiego FF dostał kopa. strona naprzykład "Onetu" otwiera się w ciągu 1.5 sec. w operze trwa to conajmniej 3-4 sec. Mam neo256, więc nie takie szybkie.
Opera najbardziej zwalnia op nakładaniu jednej wersji na drugą. najszybciej chodzą czyste instalki.

userr napisał(a):

Zmieniłem parametr "Maks. łączna liczba połączeń" ze standardowych 20 na 64 i Opera znowu chodzi jak powinna - co najmniej tak szybko jaj FF, a może i szybciej smile

andol napisał(a):

Originally posted by symeon:

Opera najbardziej zwalnia op nakładaniu jednej wersji na drugą. najszybciej chodzą czyste instalki.To ciekawe co mówisz, ale nieprawdziwe.

Zwolnienie możesz zauważyć w miarę upływu czasu używania, a nie nakładania coraz to większej liczby wersji. Ale to zwolnienie nie jest niedodwracalne, ani też pewne. I nie ma nic wspólnego z prędkością pobierania stron, czy ogólnie surfowania po internecie. Może to być wydłużenie czasu uruchamiania lub zamykania Opery. Wszystko zależy od tego, jak sobie Operę ustawisz.
Jeśli np. zechcesz mieć pamięć podręczną wielkości 400MB, to możesz się liczyć z tym, że po pewnym czasie uruchamianie Opery może się wydłużyć (gdyż podczas uruchamiania wczytuje ona listę przechowywanych plików). Podobnie na czas uruchamiania negatywnie wpływa ustawienie bardzo dużej wartości historii, liczba czcionek zainstalowanych w systemie, liczba skórek w katakogu "Skins" itp.

Od czasów pierwszych bet Opery 7 do dzisiaj wciąż instaluję Operę do tego samego katalogu (instalując na poprzedniej wersji). A instaluję znacznie więcej wersji, niż "zwykli" użytkownicy. Zgodnie z Twoją teorią, moja Opera powinna być teraz tak wolna, że aż nieużywalna.

Ostatnio znalazłem w ecie instrukcję jak przyspieszyć FF


Zawsze mnie zastanawia dlaczego wszyscy mówią o tej opcji w tak tajemniczy sposób, bojąc się wręcz wymienić jej nazwę, tak jakby strzegli jakiejś magicznej tajemnicy. wink
BTW, ta opcja jest w Operze włączona domyślnie i nawet możesz ją sobie dostosować z poziomu preferencji. Skoro zdecydowałeś się na jej modyfikację w Firefoksie - dlaczego nie wypróbujesz różnych ustawień w Operze? wink
Plastek napisał(a):

Z testów żadnych nie korzystałem, ale na moje odczucia Opera "idzie" najszybciej.
IE - działa szybko zaraz po instalacji systemu; potem cos się wali i zaczyna spowalniać.
Firefox - miałem pod Win na próbę - kicha straszna, wolno jak muł. Na linuxie standardowo zainstalowana --> to samo: muli niesamowicie.
Opera - to jest to.

I nie piszę tego li tylko dlatego, że lubię ta przeglądarkę - u mnie poprostu Opera działa najszybciej. Ot co.

JerzyMarian napisał(a):A możeci sprawdzić(porównawczo) i powiedzieć jak szybko u was sciągają się te strony za pomocą tych przeglądarek?
IE 7 beta - strony w podanej kolejności - 5,7,7,7. Pozdrawiam

janbar napisał(a):

U mnie wszystkie oprocz 1 okolo 3-4 sekund w obu przegladarkach, a pierwsza 3s w Operze by miala, ale Opera na cos czeka i ma czas od 6-9 s jednak za 3 razem juz laduje sie 2s ( wszystko ma zapewne w cache-u i zalezy to tez od ustawien, jak czesto maja byc sprawdzane obrazki, dokumenty, itd), a Fx nie - o co chodzi, to nie wiem. Jednak Fx ma tylko 2 strony otwarte w tym czasie, a Opera 70.wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

tomurbanowicz napisał(a):

Hmm... FF raczej dobrze pokazuje czas ładowania strony, Opera czasem "milczy" przez jakieś 3 sekundy, a potem włącza licznik - i niby wychodzi że szybciej się ładuje, ale jak doliczyć te owe 3 s to wychodzi wolniej. Da się jakoś ustawić żeby pokazywała Opera czas bez zwłoki podobnie jak FF?

yarecco napisał(a):

Czasami nie pojmuje tego porównywania prędkości i jakiejś upiornej satysfakcji, że strona sie załadowała w jakiejś przeglądarce o ćwierć sekundy szybciej. Zarówno Opera jak i FF wyswietlają strony szybciej niz IE.
poza tym takie testy mają sens jeżeli sa przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych:) Kto mi da gwarancję, że kiedy robię test w FF moje łącze ma pełną przepustowość a kiedy robię go w Operze kolega zza ściany "wiszący" na współdzielonym łączu nie zaczął ciągnąć "filmu od Julki" w tym czasie?

tomurbanowicz napisał(a):

Nie oto chodzi - otwieram stronę i jest tak:
3 sekundowe nic-nie-robienie, po czym włącza się licznik i ładuje się strona - u mnie to ok. 3 sekundowa zwłoka za pierwszym ładowaniem strony. Licznik podaje czas bez tej zwłoki.

yarecco napisał(a):

Narzędzia/Preferencje/Zaawansowane/Przeglądanie/Pobieranie stron...
nie masz przypadkiem ustawione na Wyświetlaj po upływie...3 sek? p

tomurbanowicz napisał(a):

Nie - mam "Wyświetlaj na bieżąco"...