źle zainstalowałem Operę 8.5

w dziale Opera
melanchol napisał(a):

Cześć! Pómóżcie mi z rozwiązaniem problemu. Miałem do tej pory Operę 7.54 i chciałem zainstalować Operę 8.5pl Instalowałem ją w tym samym katalogu co poprzednio, wyskoczyło zapytanie czy chce zamienić istniejący folder, potwierdziłem że tak i instalacja się nie powiodła. Pojawił się komunikat że Opera jest aktualnie używana ale wyłączyłem ją przed instalacją. Zgodziłem się też na odinstalowanie dotychczasowych składników Opera 8.5 i teraz nie mogę uruchomić wogóle Opery bo pisze że nie można znaleść pliku Opera.DLL Próbowałem ponownej instalacji wersji 8.5 ale było to samo. Nie chcę stracić swoich ustawień. Co mam zrobić??

melanchol napisał(a):

dobra z tym problemem już sobie poradziłem ale nadal nie mogę zainstalować wersji 8.5 bo kiedy dochodzi do zainstalowania pliku opera.dll, instalacja się wiesza. próbowałem instalować do tego samego folderu w której jest poprzednia wersja oraz do innego folderu ale problem jest ten sam. Jak to naprawić?

yarecco napisał(a):

Spróbuj rozpakować instalkę Opery np. Winrarem i skopiować ręcznie plik opera.dll do katalogu Opery.
A jesli tak sie nie da TUTAJ masz spakowaną wersję Opery, ściagnij, rozpakuj i uruchom ( wersja na wielu uzytkowników).

nunio napisał(a):

Originally posted by melanchol:

Jak to naprawić?Jesli w systemie jest zalogowanych rownoczesnie kilku uzytkownikow - sprawdz, czy nie maja uruchomionej Opery. Na czas instalacji wylacz monitorowanie systemu przez program antywirusowy. McAfee lubi robic takie numery.

adag napisał(a):

mam pytanie w tej sprawie:
mam opere 7.54u1 i chce zainstalowac np 8.5,
jak to zrobic?mozliwa jest jakas aktualizacja czy musze usunac stara wersje i zainst. nowa?
jak wyglada sprawa z e-mail'ami,strace je?
wogole to warto sie przesiadac?
pozdrawiam

andol napisał(a):

Zainstaluj Operę 8.5 w katalogu, w którym znajduje się Opera 7.54.

Zanim przystąpisz do aktualizacji, wykonaj kopię zapasową katalogów "Profile" i "Mail" (to tak na wszelki wypadek wink).

Aktualizacja powinna przebiec bez żadnych problemów. Poczty też nie stracisz. Po pierwszym uruchomieniu zostanie uruchomiona procedura reindeksacji bazy wiadomości.

Polecam zapoznanie się z tą stroną: http://nontroppo.org/wiki/ZmianyNowejOpery8

melanchol napisał(a):

dzięki nunio za dobrą radę. wystarczyło wyłączyć Kaspersky'ego. Teraz już pracuję sobie na nowej Operze:)