Charakteryzacja kontaktu - skromne możliwości

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Pituch napisał(a):

Taka krótka refleksja i pytanie chyba do siebie samego:

Zasada działania jak i funkcjonalność wbudowanego programu pocztowego nie budzi chyba żadnych ogólnych zastrzeżeń. Chętnie używałbym tego programu ale... właśnie pojawia się jedno ale: dlaczego twórcy operki tak drugoplanowo (z wersji na wersję) traktują tak ważny dla wielu (przynajmniej tak mi się wydaje)element jakim jest dodawanie kontaktu i co za tym idzie możliwość wprowadzania danych. Dlaczego dla kontktów można dodawać jakieś dziwne twarze a brakuje formularzy na podstawowych dane: adres służbowy, nazwe firmy, tel.kom. jakieś daty, itp.? Wielu ludzi i w tym ja, program pocztowy traktuje nie tylko jako narzędzie z funkcją "prześlij dalej" kolejnego maila z dowcipem ale jako miejsce przechowywania wszelkiego rodzaju kontaktów osobistych i biznesowych.

Nie bardzo liczę na konkretną odpowiedź na moje pytanie ale wydaje mi się, że chyba wiele osób ze względu na brak szczegółowego i precyzyjnego zcharakteryzowania kontaktu, odrzuca używanie programu pocztowego Opery. Odnoszą wrażenie, że twórcy już dawno porzucili prace nad rozwojem tej części programu, a szkoda.

Czy macie podobne spostrzeżenie?

--
Mario
Opera 8.5

quiris napisał(a):

Originally posted by Pituch:

Czy macie podobne spostrzeżenie?

Owszem. Opera Mail wymaga jeszcze dużo pracy i praktycznie nie jest możliwe, aby jego możliwości zbliżyły się do kombajnów mailowych typu The Bat! W sumie w założeniach ma on być klientem dla przeciętnego użytkownika. Przeciętny użytkownik nie potrzebuje na co dzień zapisywać w kontaktach milionów telefonów, adresów kontaktowych itp.

archetwist napisał(a):

Po prostu (na razie) Opera nie jest PIM-em (menadżerem informacji osobistych). Mnie to osobiście nie przeszkadza. Z tego co pamiętam to Outlook Express też nie jest taki dobry w tych sprawach, a tylko Outlook jest rozbudowany.

Ryszard napisał(a):

Dlaczego dla kontktów można dodawać jakieś dziwne twarze a brakuje formularzy na podstawowych dane: adres służbowy, nazwe firmy, tel.kom. jakieś daty, itp.?


Mamy różne Opery?
Miejsca na wpisywanie adresu pocztowego, numerów telefonu i innych inności widziałem we Właściwościach kontaków od zawsze ale nigdy nie miałem potrzeby ich wypełniać. Używam tylko Notatki - Dodatkowe adresy e-maili.
Teraz wstawiłem do jednego numer telefonu, wpisałem w panelu Kontakty w Szybkie wyszukiwanie początek numeru i... 19opera.png jak widać ten numer telefonu jest "aktywny" przy wyszukiwaniu. Pdobnie jest z ewentualnym adresem, czy np. datą urodzin wpisaną na Notatki - Notatki

Pituch napisał(a):

Tak, tak, ja wcale nie chcę nawet porównywać Opery Mail do PIM'a jakim jest Outlook ale jak na program pocztowy to charakteryzację kontaktu mogłaby mieć chociażby na poziomie Outlook Express'a, który wbrew pozorom oferuje wystarczająco szeroki zakres opisu kontaktu.