Jaka jest skala problemu z prawidłowym wyświetlaniem stron? Ankieta!

w dziale Strony WWW w Operze
robilen napisał(a):

Od jakiegoś czasu obserwuję dziwne zachowania opery przy wyświetlaniu niektórych stron www. Mam tu na myśli błędy w wyświetlaniu zdjęć osadzonych na stronach z którymi inne przeglądarki radzą sobie bez problemów.Nie pomagała reinstalacja ani żadne próby modyfikacji ustawień. Cały czas miałem nadzieję że kolejna aktualizacja rozwiąże ten problem. Niestety nic takiego się nie dzieje. Przeglądając fora dochodzę do wniosku, że błąd ten jest dość powszechny i nie znalazłem jak na razie tematu w którym zostałby rozwiązany. Jestem ciekawy dlaczego Opera zachowuje się tak a nie inaczej w miejscach gdzie inne przeglądarki pracują bezbłędnie. Myślę że to nie problem ustawień a błędów samej przeglądarki. Dlatego zamierzam zwrócić się z zapytaniem do pomocy technicznej lecz najpierw chciałbym poznać skalę tego problemu.

Temat jest stworzony w celu zbadania skali problemu a nie próby jego rozwiązania więc proszę aby każdy kto ma podobny kłopot ze swoją Operą napisał krótko:

wersję przeglądarki
system operacyjny.
adres błędnie wyświetlanej strony


Oraz zagłosował w ankiecie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Cy Twoja Opera ma problem z wyświetlaniem obrazów którego nie da się rozwiązać za pomocą zmiany ustawień?

Option Results Votes
Nie result bar - $percentage % 70% 7
Tak result bar - $percentage % 30% 3
Total number of votes: 10

robilen napisał(a):

Oczywiście zacznę od siebie

Opera 11.60
win XP
minus.com
waluty.com
Allegro
sfora.pl

Medium napisał(a):

Z obrazami generalnie nie mam problemu. Zdarza mi się to czasem na Allegro, ale pomaga wyczyszczenie cache.

Jedynym istotnym problemem niewyświetlania w tej wersji są aplety Java i niektóre skryptowe mapy, też obrazki... I tu święty boże nie pomoże.

Łukash napisał(a):

Ja rzadko ,bardzo rzadko trafiam na jakąś stronę z którą coś jest nie tak tylko pod Operą . Nie miałem też nigdy żadnych problemów z Allegro confused

Medium napisał(a):

O dziwo, na stronie NASA aplety działają. Może te miejsca, gdzie trafiłam, były po prostu wadliwe?

lemari napisał(a):

Originally posted by Medium:

O dziwo, na stronie NASA aplety działają.


Ba, nawet czat na Onecie działa.

SlaviusAnonim napisał(a):

No może poza tym, że strona np iGoogle wygląda inaczej w Operze niż w innych przeglądarkach. Chodzi głównie o boczny panel, który w Firefoxie i GChrome można schować. No i jeszcze na dodatek sam GoogleBar wyglada trochę inaczej pod Operą.
Na dodatek zauwazyłem, że nie działa Drag&Drop, czyli upuszczanie plików. Zauważyłem to w takich serwisach jak minus, SkyDrive. Podejrzewam, że tak samo jest i w innych serwisach, które z tego korzystają jak GMail, 4shared i boxnet.

pio-76 napisał(a):

Wydaje się, że w większości przypadków błędnego wyświetlania stron przez Operę, przyczyną nie jest sama Opera, a ogólna konfiguracja systemu, zainstalowane, (lub nie), kontrolery, (direct x, różne wersje flasha), ich instalacja z błędami, wynikającymi z niedoskonałości sprzętu, wzajemne kolizje oprogramowania. Przyczyn może być sporo. Różne przeglądarki, różnie reagują na napotkane błędy, co wynika z ich różniącego się kodu. Twierdzenie, że to Opera jest temu winna, jest trochę jakby nieuzasadnione..