Aktualizacja kanałów RSS

w dziale Opera
ms-trex napisał(a):

Witam,
borykam się z takim problemem, otóż opera wariuje tzn, gdy otwieram przeglądarkę i chcę sprawdzić pocztę i kanały RSS to klikam Sprawdź/Wyślij to opera sprawdza tylko pocztę nie sprawdzając kanałów RSS, a czasami zdarza się tak nie wiem od czego to zależy że czasami jak klikam Sprawdź/Wyślij to opera aktualizuje kanały RSS.

Druga sprawa to wyświetlanie newsów w kanałach według daty opublikowania, chciałbym aby nowe wiadomości pojawiały się zawsze albo na górze albo na dole, jednak w każdym kanale jest inaczej, w jednym najnowsze sa na górze w drugim na dole i nie mogę nad tym zapanować, zawsze muszę przejechać całą liste od góry do dołu żeby dojść do aktualnych wiadomości? Nic nie daje że posortuję według daty jak nastepnym razem jak pojawi się nowa wiadomość to będzie ona na samym dole, podczas gdy najstarsze wiadomości są na górze.

Niech mnie ktoś oświeci.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by ms-trex:

klikam Sprawdź/Wyślij

I to powinno sprawdzać tylko pocztę. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby sprawdzane były też kanały RSS, więc więcej się nie wypowiem.

Originally posted by ms-trex:

chciałbym aby nowe wiadomości pojawiały się zawsze albo na górze albo na dole, jednak w każdym kanale jest inaczej, w jednym najnowsze sa na górze w drugim na dole

To chyba chodzi o błąd, który został naprawiony w wersji testowej 11.61

DSK-351284 New mails are date sorted behind old mails

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/12/23/lillejulaften

Medium napisał(a):

Przypadkowo się nałożyło sprawdzanie poczty z cyklicznym sprawdzaniem kanałów, co tu więcej pisać?

Do aktualizacji kanałów jest przycisk firmowy:
Prawoklik na wybrany pasek → Dostosuj → Wygląd → Przyciski → Poczta
przycisk nazywa się 'Aktualizuj'.
Umieść go obok 'Sprawdź/Wyślij' i możesz ręcznie aktualizować kanały.ms-trex napisał(a):

Originally posted by Medium:


Do aktualizacji kanałów jest przycisk firmowy:
Prawoklik na wybrany pasek → Dostosuj → Wygląd → Przyciski → Poczta
przycisk nazywa się 'Aktualizuj'.
Umieść go obok 'Sprawdź/Wyślij' i możesz ręcznie aktualizować kanały.


Ten sam przycisk mam w każdym kanale no i fakt że służy do ręcznego aktualizowania kanałów, ale ja chce guzik przy pomocy którego zaktualizują się mi się wszystkie kanały, czy jest to możliwe? Jak klikam prawym na kanały informacyjne to mam Czytaj kanały informacyjne, ale to nie działa tzn nic sie nie aktualizuje.

ms-trex napisał(a):

Ok dziękuje, umieszczając go obok przycisku Sprawdź/Wyślij aktualizuje mi wszystkie kanały, szkoda tylko że przy okazji nie aktualizuje i poczty.

Może przy okazji powiecie mi czemu jeszcze nie działają skróty typu shift + ctrl 1-9, gdy chcę np. otworzyć zakładki za pomocą shift + ctrl + 2 będąc na stronie internetowej to nie działa. Skóty te działają tylko wtedy gdy otworze boczny panel za pomocą ctrl + b to wtedy działąją bez zarzutu.

Medium napisał(a):

Ja mam ten przycisk w panelu poczty oraz na pasku kanałów. Nie wiem, czy na pasku kanałów działa na wszystkie kanały, czy tylko na ten widoczny, zresztą i tak używam go zazwyczaj z panelu pocztowego.


Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by ms-trex:

Ten sam przycisk mam w każdym kanale no i fakt że służy do ręcznego aktualizowania kanałów, ale ja chce guzik przy pomocy którego zaktualizują się mi się wszystkie kanały, czy jest to możliwe?

Każdy przycisk, gest myszy, czy skrót klawiszowy w Operze działa w tzw. kontekście. Przycisk umieszczony na pasku, który dotyczy konkretnego kanału, będzie aktualizował konkretny kanał (jeżeli będzie otwarty folder, to powinny się zaktualizować kanały w tym folderze).
Dlatego przycisk trzeba umieścić na "niezależnym" pasku narzędzi, np.

Originally posted by Medium:

Umieść go obok 'Sprawdź/Wyślij' (...)

lub na pasku stanu, adresu, itp.. Pomyłka, to zwykły przycisk "Reload", więc na paskach nie związanych z pocztą będzie odświeżać stronę.