Nie zapamiętuje haseł

w dziale Opera
m4rciniak napisał(a):

Witam. Wlaśnie zainstalowałem Operę i mam problem. W ustawieniach mam włączoną opcję zapamiętywania haseł i logując się gdzieś zaznaczam, że chce je zapamiętać. Niestety wcale tych haseł mi nie zapamiętuje i za każdym razem musze wklepywać login i hasło od nowa.
Próbowałem przeinstalować program ale nie pomogło. Na forum szukałem i nic nie znalazłem - więc to pewnie moja wina nie programu smile.

Jeżeli to ma jakieś znaczenie : używam Opery w wersji 8.51 z doinstalowanym polskim językiem.

2 sprawa to przełączanie kart. Chciałbym, żeby odbywało sie to tak jak w firefoxie - czyli gdy zamykam karte otwiera się KOLEJNA (zgodnie z kolejnoscia na pasku). Zaznaczalem różne opcje w Operze ale nie przynosi to żadnego efektu. Teraz po zamknięciu karty zostaje przeniesiony do "karty-matki" (czyli tej, z której otworzony byl dany odnośnik) a to jest bardzo uciążliwe.

szyk napisał(a):

Originally posted by m4rciniak:

W ustawieniach mam włączoną opcję zapamiętywania haseł i logując się gdzieś zaznaczam, że chce je zapamiętać


Podaj jakiś przykład takiej strony. smile

ad.2. http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1325689

nunio napisał(a):

Pewnie zapominasz o kliknieciu przycisku "Haslo" lub nacisnieciu Ctrl+Enter wink

luksky napisał(a):

koledzy, ja mam taki sam problem z wersja 9. Klikam na SAVE i guzik, nastepnym razem sie znowu pyta o hasło i login.

golew napisał(a):

Originally posted by luksky:

nastepnym razem sie znowu pyta o hasło i login


Bo przecież ma pytać. Ale za to pola loginu i hasła powinny być otoczone złotą obwódką i powinien się uaktywnić przycisk różdżki. Kliknięcie na niego lub Ctrl+Enter spowoduje zalogowanie.

Cappo napisał(a):

a czy macie włączone "ciasteczka" ,bo ja musiałem włączyć żeby mi się automatycznie logowało

Lucky5 napisał(a):

Opisze z własnego doświadczenia z interią, w dużo wcześniejszej wersji (którą z sentymentu wciąż mam 7.23) wejście na interie z poziomu ''www.poczta.interia.pl'' i zapamiętanie hasła powodowało, że różczka uaktywniała się zawsze gdy wchodziłem na tę stronę, także wtedy kiedy wylogowałem się i z poziomu interia.pl klikając na niej odnośnik do poczty różczka działała , czyli na ''http://poczta.interia.pl/?poczta'' . Obecnie w wersji 8.53 wylogowanie z poczty i wejście na stronie logowania z odnośnika interii ''http://poczta.interia.pl/?poczta'' powoduje, że różczka nie działa, klikając natomiast na zapisany w operze link ''www.poczta.interia.pl'' już staje się aktywna .

mateushec napisał(a):

Originally posted by golew:

Originally posted by luksky:

nastepnym razem sie znowu pyta o hasło i login


Bo przecież ma pytać. Ale za to pola loginu i hasła powinny być otoczone złotą obwódką i powinien się uaktywnić przycisk różdżki. Kliknięcie na niego lub Ctrl+Enter spowoduje zalogowanie.A czy mozna jakos ustawic, zeby tak jak w Firefoxie nie pytala, tylko pola na login i haslo byly juz uzupelnione?

pozdrawiam
mateushec

Ryszard napisał(a):

Originally posted by mateushec:

A czy mozna jakos ustawic, zeby tak jak w Firefoxie nie pytala, tylko pola na login i haslo byly juz uzupelnione?

Nie. Opera jest bardzo bezpieczną przeglądarką.

Originally posted by Lucky5:

Obecnie w wersji 8.53 wylogowanie z poczty i wejście na stronie logowania z odnośnika interii ''http://poczta.interia.pl/?poczta'' powoduje, że różczka nie działa, klikając natomiast na zapisany w operze link ''www.poczta.interia.pl'' już staje się aktywna .

No i tak ma być - wand ma przecież działać na konkretnej stronie. A adresy http://poczta.interia.pl/ i http://www.poczta.interia.pl/ są przecież różne wink Sprawdź w "Narzędzia - Zaawansowane - Menedżer haseł..." dla jakiego adresu masz zapis.


Originally posted by m4rciniak:

W ustawieniach mam włączoną opcję zapamiętywania haseł i logując się gdzieś zaznaczam, że chce je zapamiętać. Niestety wcale tych haseł mi nie zapamiętuje i za każdym razem musze wklepywać login i hasło od nowa.


Pierwsza wiadomość już nieco starawa i może autor sobie poradził, ale - są strony tak "zrobione", że zapamiętywanie haseł zostało wyłączone przez autora - podaj przykład strony gdzie masz problem.