CSS a Opera Mini

w dziale Strony WWW w Operze
wilk napisał(a):

Czy ktos wie czy da sie skonstruowac arkusz styli w taki sposob, zeby Opera Mini uwzgledniala obecnosc parametru border, a w wypunktowaniach nie zmieniala type="square" na kolejne liczby? Jest to wogole mozliwe w obecnej wersji OM?

zielski napisał(a):

Originally posted by wilk:

Czy ktos wie czy da sie skonstruowac arkusz styli w taki sposob, zeby Opera Mini uwzgledniala obecnosc parametru border, a w wypunktowaniach nie zmieniala type="square" na kolejne liczby? Jest to wogole mozliwe w obecnej wersji OM?http://www.howtocreate.co.uk/operaStuff/devices/
A tam masz

Opera Mini:
Fairly new, but rapidly becoming one of the most popular mobile browsers, due to the fact that it can run on devices with extremely low resources. It still uses Opera, but it is rendered on a server, formatted using Small Screen Rendering and the rendered page passed to the phone.


Powinno się dać z odpowiednim medium, w tym przypadku handheld.

BTW. Po co ci <ol> w przypadku, w którym nie wymagasz listy uporządkowanej?

wilk napisał(a):

Originally posted by zielski:

Po co ci w przypadku, w którym nie wymagasz listy uporządkowanej?W liscie wypunktowującej wydarzenia i umieszczajacej najnowsze na gorze numeracja moze sugerowac odwrotna kolejnosc.

Co do border - chodzi o przypadek, gdy sobie kiedys zastapilem HR oddzielajace kolejne informacje wlasnie za pomoca zdefiniowania border-top do ich naglowkow.

zielski napisał(a):

Originally posted by wilk:

Originally posted by zielski:

Po co ci w przypadku, w którym nie wymagasz listy uporządkowanej?


W liście wypunktowującej wydarzenia i umieszczajacej najnowsze na gorze numeracja moze sugerowac odwrotna kolejnosc.W pewnych przypadkach lista definicji może być lepsza. Zasadnym jest też zastanowienie się nad lista nieuporządkowaną lub zwykłymi pudłami z nagłówkami i paragrafami. Ale jak się upierasz nad <ol> to o.k. to Ty decydujesz smile