FIltrowanie SPAMu

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
klauswg napisał(a):

Witam
Mam problem z filtrowaniem spamu:
czy da się zrobić cos takiego (a jesli sie da, to w jaki sposób?) aby wiadomości zakwalifokowane jakio SPAM były widoczne tylko w folderze SPAM a w pozostałych nie były pokazywane? (np w folderze odebrane). Zmusza mnie to do ciągłego kasowania i przegladania folderu SPAM, bo odebrane śmieci mieszają się z innymi wiadomościami. A ja nie mam zamiaru czytac co chwile spamu i chetnie bym przegladał folder SPAM raz na tydzień albo i rzadziej.
Jest to dość uciażliwe gdy codziennie dostaje kilkadziesiąt spamów i zawsze pojawiaja sie one w folderze odbiorczym. NIe pamietam teraz dokładnie ale w operze 8 była opcja przy filtrach ,,nie pokazuj w pozostałych widokach" (czy folderach, jakos tak), ale dla filtru ,,SPAM'' nie mozna było wybrac tej opcji. A teraz uzywam opery 9 i wydaje mi sie że mozliwość wyświetlania filtrowanych wiadomości tylko w jednym wybranmy miejscu wogóle zniknela???

Pozdrawiam, K.G.

nunio napisał(a):

Kliknij "Odebrane" na panelu poczty, a potem przycisk "Widok" na psaku narzedzi i odznacz "Pokaz" >> "Spam".

klauswg napisał(a):

super, dzieki wielkie
O to mi własnie chodziło smile

klauswg napisał(a):

A jeszcze w tym samym wątku:

1. da się gdzieś ustwaić żeby nie wyskakiwało powiadomienie o odebraniu nowej poczty gdy wiadomość zostanie zaklasyfikowana jako SPAM?

2. mozna ustwaic taki filtr (jak np. w thunderbirdzie) ,,nie klasyfikuj wiadomości jako spam gdy nadawca znajduje się w mojej książce adresowej'' ???

nunio napisał(a):

1 - chyba nie
2 - o ile wiem, to Opera nie klasyfikuje jako spam wiadomosci od osob znajdujacych sie w ksiazce adresowej. I nie mozna tego wylaczyc. wink

Yarko napisał(a):

To skoro jesteśmy przy spamie w M2 to zadam takie pytanie: Czy opróżnienie folderu ze spamem wpływa negatywnie na klasyfikowanie kolejnych przychodzących wiadomości jako spamu? Innymi słowy czy filtr antyspamowy Opery na podstawie oznaczonych jako spam wiadomości przechowywanych w folderze SPAM używa ich jak szablonu/wzorca dla nowych wiadomości ?

andol napisał(a):

Originally posted by Yarko:

Czy opróżnienie folderu ze spamem wpływa negatywnie na klasyfikowanie kolejnych przychodzących wiadomości jako spamuNie.

nunio napisał(a):

We wlasciwosciach filtru "Allegro" zaznacz "Nie pokazuj wiadomosci w innych filtrach", a w opcjach widoku "Odebrane" odznacz opcję "Pokaż" -> "Przefiltrowane".

Doczu napisał(a):

Pozwolę sobie odświezyć nieco wątek.
Czy możliwe jest takie ustawienie, aby filtrowane wiadomości (nie spam) nie było widoczne w katalogu "odebrane" ?
Przykładowo mam założony filtr Allegro, i tam trafiają wszelkie maile od Allegro, ale znajdują się one tez w folderze "odebrane", a nie chciałbym aby się one dublowały i były równiez w "odebranych".

_____________ EDIT ______________________

Ok. sprawa już niekatualna. Znalazłem odpowiedź w innym wątku
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=122113

Doczu napisał(a):

ooo widzę że kolega był szybszy :-)
Dzięki za szybką odpowiedź.

grzg napisał(a):

No to jeszcze jedno pytanie:
Czy można ustawić aby emaile z filtru "spam" nie trafiały do kosza przy usuwaniu? Albo w ogóle ustawić właściwości filtru aby od razu usuwał spam (nie przenosił do folderu SPAM)
Obecnie mam v8.52, może w v9 jest?