Mały bug z kartami

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
lukjan napisał(a):

Witam

Mam najnowszą wersję Operę 9 preview 2(build 8219), zauważyłem już w poprzedniej wersji preview 2, w mianowicie, że jak chcę zamkniąć okno, to zostawia się biały pasek adresu. Dałem screen.bug.JPG

Zajec napisał(a):

Bo w trybie nieMDI nie można zamknąć ostatniej karty. Takie ułatwienie dla ZU.

lukjan napisał(a):

czyli tak to juz bedzie zawsze?

Zajec napisał(a):

Prawdopodobnie.

Część rzeczy wycofuje się w przypadku negatywnej reakcji społeczności. Ale w tym przypadku nie sądzę, aby tak miało być. Dla mnie to dobry krok. Znam głąby, które nie potrafiły kliknąć guzik "Nowa" :-|


Jedyne czego bym chciał, to rozdrobnienie trybu MDI. Obecnie nie da się np. zachować tej funkcjonalności opery wyrzucając czerwone "iksy" z kart.

lukjan napisał(a):

dobrze.

tomurbanowicz napisał(a):

Zajec> A co to jest tryb MDI?

Zajec napisał(a):

Poszukałem specjalnie na forum rozwinięcia tego skrótu i... się zdziwiłem :-) MDI zawsze kojarzył mi się z X na kartach, a to jest jednak tylko opcja "Use tabbed browsing". Nie wiem dlaczego kojarzyłem te opcje, może kiedyś jedno było sztywno powiązane z drugiem?

OK, w każdym razie MDI to Multi Document Interface. Jeśli chodzi o moje powyższe opsty to mała zmiana: ostatniej karty nie można zamknąć przy zaznaczonym "Show close buggon on each page" ~ "Pokaż przycisk zamykający na każdej karcie".

archetwist napisał(a):

Originally posted by Zajec:

MDI zawsze kojarzył mi się z X na kartach, a to jest jednak tylko opcja "Use tabbed browsing". Nie wiem dlaczego kojarzyłem te opcje, może kiedyś jedno było sztywno powiązane z drugiem?


MDI zawsze był Multi Document Interface i stanowił dumę OS - nawet Mozilla miała tylko zwykłe karty, a nie okna. Ostatnio jakoś chyba odchodzi w zapomnienie.

Choć pamiętam, że było chyba coś takiego jak full MDI, MDI-cośtam i SDI. Może chodziło o sposób otwierania odnośników (w osobnym oknie, wewnątrz nadrzędnego)?

Raistlin napisał(a):

hehe, a najlepsze jest to, ze mozna zamknac p wyslijcie emaila (email musi byc jedyna karta).

krzychoocpp napisał(a):

Ja na zamknięcie tej jedynej karty mam prostszy sposób. Wystarczy ją przeciągnąć aby stała się osobnym oknem Opery i wtedy można to okno zamknąć.

Co do interfejsu to były chyba takie ustawienia: SDI, Pełne MDI i karty, czyli MDI, tyle że z przyciskami X na kartach.

Miaua napisał(a):

Mnie sie to okropecznie nie podoba sad