Problem na stronie Lukas e-Banku

w dziale Strony WWW w Operze
mavradek27 napisał(a):

Witajcie !

Jestem nowym użytkownikiem Opery v.8.51.
Korzystam z serwisu Lukas e-Banku, ale od chwili przesiadki z IE jakieś dwa tygodnie temu nie mogę rozwikłąć problemu polegającego na braku możliwości rozwinięcia menu na stronie Banku w którym się mieści lista odbiorców przelewów - przycik rozwinięcia tej listy jest nie aktywny. Co za tym idzie nie mogę realizować przelewów.
Co prawda mogę zrobić przelew bezpośrednio z wykazu odbiorców (drogą nieco okrężną), ale już spłata karty kredytowej jest nie możliwa w żaden sposób.
Interwencja u obsługi Banku zaowocowała informacją iż ta przeglądarka jest nie zalecana, gdyż nie jest sprawdzona pdo względem bezpieczeństwa (co potwierdzają posty dotyczące powrotu do stron, z których można odczytać wszystko).
Nie mniej jednak nie chcę rezygnować z tej przeglądarki i proszę o pomoc w tym zakresie.

Pozdrawiam

andol napisał(a):

Originally posted by mavradek27:

Interwencja u obsługi Banku zaowocowała informacją iż ta przeglądarka jest nie zalecana, gdyż nie jest sprawdzona pdo względem bezpieczeństwa (co potwierdzają posty dotyczące powrotu do stron, z których można odczytać wszystko).Te posty niczego takiego nie potwierdzają. faint Potwierdzają jedynie, jak pozbawieni wyobraźni (delikatnie mówiąc) są twórcy niektórych bezpiecznych podobno serwisów.

A jakie przeglądarki uznaje za bezpieczne Lukas?

Do korzystania z e-Banku zalecamy używanie przeglądarek typu: Internet Explorer 5.0, Netscape Navigator 4.75 oraz ich nowszych wersji.No tak... lol

Niestety Twój bank znajduje się na liście osiołków.

Makabda napisał(a):

Originally posted by mavradek27:

Interwencja u obsługi Banku zaowocowała informacją iż ta przeglądarka jest nie zalecana, gdyż nie jest sprawdzona pdo względem bezpieczeństwa (co potwierdzają posty dotyczące powrotu do stron, z których można odczytać wszystko).

Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Protokoły zabezpieczające
Sprawdź, czy masz zaznaczone wszystkie opcje.

mavradek27 napisał(a):

Niestety dziś już nic nie sprawdzę, bo panowie szlachta z obsługi kole północka prawie codziennie robią "konserwację systemu" [---] - do banku można wejść dopiero rano. Dzięki za informację - sprawdzę jutro, tzn dziś

SzyMarek napisał(a):

Mam dokładnie ten sam problem. Tyle, że obsługa banku zlała całkowicie sprawę, pisząc iż należy używać IE. To im napisałam, że nie wiem co to jest wink Jak na razie jedynym rozwiązaniem jest użycie firefoxa, który radzi sobie z tą stroną. Może to jednak jakiś bug Opery?

Co do osiołków- jakiś czas temu lukas dość mocno zmodyfikował swój bank internetowy. Ciekawe czy ten wpis dotyczy nowej czy starej wersji.

mavradek27 napisał(a):

Wpis dotyczy już niestety nowej wersji.
Niestety korekta usstawień Protokłów zabezpiezeń nic nie dał.
Dalej jest ten sam problem

quiris napisał(a):

Cóż będę chyba zmuszony napisać kolejny list otwarty do Lukasa irked

SzyMarek napisał(a):

Cóż będę chyba zmuszony napisać kolejny list otwarty do LukasaJak coś to gorąco się pod nim podpiszę! Wkurzyli mnie swoją korespondencją i totalnym lekceważeniem użytkownika, oraz swoim podejściem do jednego "słusznego" systemu i przeglądarki sad

quiris napisał(a):

Originally posted by mavradek27:

Korzystam z serwisu Lukas e-Banku, ale od chwili przesiadki z IE jakieś dwa tygodnie temu nie mogę rozwikłąć problemu polegającego na braku możliwości rozwinięcia menu na stronie Banku w którym się mieści lista odbiorców przelewów - przycik rozwinięcia tej listy jest nie aktywny. Co za tym idzie nie mogę realizować przelewów.Co prawda mogę zrobić przelew bezpośrednio z wykazu odbiorców (drogą nieco okrężną), ale już spłata karty kredytowej jest nie możliwa w żaden sposób.


Testuję tę stronę i znalazłem rozwiązanie problemu. Trzeba kliknąć *dwukrotnie* w opcję: "Wybierz odbiorcę z listy". Spowoduje to uaktywnienie listy odbiorców przelewów, W przypadku opcji do spłaty karty kredytowej trzeba kliknąć *trzykrotnie* w opcję: "Pobierz informacje o karcie/kredycie na podstawie". Sprawdzane w Operze 9.00 build 8219. Wygląda to podejrzanie. Składniałbym się do buga w Operze, ale nie chcę jednoznacznie rozstrzygać.

quiris napisał(a):

Najdziwniejsze jest to, że w wersji demonstracyjnej: http://lukas.pl/demo/html_asp/transfer_credit_cf_new.asp tego problemu nie ma confused

No prawie nie ma. Jednak trzeba kliknąć dwukrotnie, żeby dwie opcje się odblokowały faint

quiris napisał(a):

Hm... Coś za szybko piszę. Okazuje się, że jednak problem jest widoczny w demie (to dobrze - będzie można poradzić się fachowców od JS), wystarczy sobie troszkę poklikać w te opcje i zaczynają się blokować.
Im dłużej na zmianę klikamy, to tym więcej później kliknięć musimy wykonać, aby daną opcję odblokować faint

quiris napisał(a):

Zgłosiłem buga w związku z dziwnym działaniem formularzy: http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=125403