Kilkanie w "dodaj do zakładek" -PUDŁO!

w dziale Opera
Woj72 napisał(a):

Witam

Mam chyba nieco nietypowy problem.Otóż w 9 przypadkach na 10 klkinięcie w w górnym menu na "dodaj do zakładek" nie przynosi rezultatu - menu znika (lub jeśli przedobrze otwiera się menedżer).Wygląda to tak, jakby aktywny obszar wywołujący zakładki miał max kilka pixeli- trafienie we właściwe miejsce jest bardzo trudne. Nigdy wcześniej tak nie było - problem zaczął się przy przesiadce na 8.50 (i takiej cały czas używam). Sądziłem, że może to być związane ze skórką ale przećwiczyłem kilka i zawsze to samo...Kalibracja myszki ok, tzn. we wszelkich innych opcjach opery/innych aplikacjach wszystko gra.Rozdzielczość ekranu ustawiona na 800x600, monitor 15'', radeon 9550.
Wiem, że można dodawać do zakładek przez menu pod PPM lub ctrl-T ale cóż...przyzwyczajenie jest drugą naturą.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Ryszard napisał(a):

Aktualnie 8.52 - zawsze dodaję do zakładek tą metodą - otwieram jakiś "folder" zakładek i Dodaj.... Nigdy nie było problemu z nietrafieniem. Jeżeli tylko ta pozycja się podświetli to po kliknięciu otwiera się okienko dodawania do zakładek. "Aktywny" pasek tej pozycji jest taki sam jak dla innych - cała wysokość napisu.
Na obrazku - kursor w najniższym położeniu "aktywującym". 24opera.png. Oczywiście nasunięcie kursora z boku gdziekolwiek na to niebieskie powoduje aktywację.
Teraz zauważyłem, że mamy podobnie - 800x600, monitor 15'', radeon 9250.

Wiem, że Ci nic nie poradziłem sad

Woj72 napisał(a):

Ryszard, dzieki. Twoja rada bardzo się przydała. Co prawda w glownym menu "dodaj..." dalej pudlo, ale opisana przez Ciebie metoda sprawdza sie doskonale, nie ma zadnych problemow z trafianiem - po prostu bede sie musial przyzwyczaic. Wstyd przyznac ale przez ponad 2 lata uzywania operki nie zauwazylem, ze opcja "dodaj (...)" jest tez na liscie folderow w zakladkach...niech zyje spostrzegawczosc :-) Ja zawsze robilem odwrotnie (najpierw dodaj a potem folder). Jeszcze raz dzieki

Ryszard napisał(a):

Cieszę, się.
Głównego menu w zasadzie nie używam - na pasku osobistym mam foldery z najczęściej używanymi zakładkami i folder do zbierania nowości wink Co jakiś czas robię w nim porządki - niepotrzebne wyrzucam, potrzebne przenoszę do właściwych foderów.
Używam też Szybki dostęp do Zakładek.
Na http://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika#menu znalazłem teraz
button
Z lewej dodaje, z prawej (od strony trójkącika) rozwija listę zakładek.

Woj72 napisał(a):

Do glownego menu jestem jednak mocno przywiazany a na pasku osobistym juz troche ciasno, wiec ustawilem gest mychy.Jednym slowem (prawie) wszytsko gra.Dzieki.

andol napisał(a):

Originally posted by Woj72:

Mam chyba nieco nietypowy problem.Niech zgadnę: pasek zadań Windows (ten z przyciskiem "Start") masz umieszczony przy górnej krawędzi pulpitu. Masz też na tyle dużo zakładek, że w menu "Zakładki" pojawiła się pozycja "Więcej..." Jeśli tak, to problem nie jest taki nietypowy - wynika on z błędów w interfejsie użytkownika. Występuje on od czasów Opery 7. Niewiele osób się z nim spotyka, gdyż niewielu użytkowników Windows przenosi pasek zadań na górę. wink Ja nie potrafię sobie wyobrazić innej jego lokalizacji. Ale do rzeczy... Nie wiem jak to się stało, że przez te wszystkie lata nie zgłosiłem tego buga. Pewnie dlatego, że nikt wcześniej o tym problemie nie wspominał. Jeśli rzeczywiście Twój pasek zadań Windows znajduje się przy górnej krawędzi - jeszcze dziś zgłoszę buga. chef

Woj72 napisał(a):

Hmmm...w zakladkach faktycznie pojawia sie pozycja "wiecej".Natomiast pasek zadan windy przenioslem na gore, jak tylko przeczytalem Twoj post (w ramach dostosowywania rzeczywistosci do hipotez) :-)
Ale tak serio - niestety pasek jest u mnie zawsze na dole wiec to chyba nie to...

PS Wiadomosc z ostatniej chwili - wlasnie stwierdzilem, ze przy pasku zadan umiejscowionym na gorze pulpitu moje nieszczesne dodawanie do zakladek dziala jak trzeba!
To ja juz zupelnie nic nie kapuje...


andol napisał(a):

Może zilustruję mój problem kilkoma obrazkami (właściwie nie mój, gdyż normalnie menu mam ukryte wink). Opera 8.52, czysta instalacja, bez żadnych modyfikacji.

Obrazek 1: menu Zakładki z paskiem zadań umieszczonym na górze.bk1.png
Obrazek 2: menu Zakładki z paskiem zadań umieszczonym na dole.bk2.png
Obrazek 3: jeśli w sytuacji przedstawionej na obrazu 1 trafimy we wnętrze czerwonego prostokąta - zakładka nie zostannie dodana.bk3.png

Jak widać na obrazku 1, polecenie Dodaj do zakładek znajduje się prawie dokładnie na wysokości menu. Kliknięcie w obszarze pola oznaczonego czerwonym prostokątem na obrazku 3, czyli tam, gdzie znajduje się tekst "Zakładki", nie spowoduje dodania zakładki. Zamiast tego menu zakładek zostanie po prostu zwinięte.

Woj72 napisał(a):

Andol
wyglada na to, ze u mnie wszystko jest "pietro wyzej" - tak to wyglada przy pasku zadan na gorze pulpitu gora.PNG - klikniecie w "dodaj do zakladek" wywoluje menu i wszystko jest ok.
Natomiast gdy pasek jest na dole klikniecie w obszar zaznaczony czerwonym prostokatem powoduje tylko schowanie menu.dol.PNG

Teraz mi przyszlo do glowy, ze byc moze takie objawy wystepuja, gdy "dodaj do zakladek" wyswietla sie dokladnie na poziomie menu opery (np rowno z "widok") - u Ciebie jest tak przy pasku zadan na gorze, u mnie na dole ale efekt jak rozumiem ten sam - sadzisz, ze wlasnie to jest zrodlem problemu?

andol napisał(a):

Originally posted by Woj72:

sadzisz, ze wlasnie to jest zrodlem problemu?Tak, to jest źródłem problemu. Menu przechwytuje kliknięcie podczas gdy znajduje się pod klikanym elementem. Jest to niewątpliwie błąd interfejsu użytkownika.

Problem leży w sposobie odtworzenia/zilustrowania błędu. "Odpowiednie" umiejscowienie menu zależne jest od wykorzystywanego tematu Windows oraz używanej skórki Opery.