Poczta: komunikat o błędach przy ściąganiu poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
phpworker napisał(a):

Witam!
Mam kilka kont pocztowych w Operze. Co jakiś czas pojawiają mi się komunikaty typu "server unavailable", itp. Pojawiają się w dużym okienku, które zasłania cały ekran i przeszkadza np. w trakcie wypełniania formularzy. Da się to jakoś wyłączyć?

Używam sobie na WinXP, Opera Wersja 8.5, Kompilacja 7700

krzychoocpp napisał(a):

1. Narzędzia->Konta poczty i czatu->Właściwości->Odbieranie->Odznacz "Sprawdzaj skrzynkę co..."
(Musisz wtedy sprawdzać ręcznie)

2. Założ sobie konto pocztowe na lepszym serwerze, bo to pewnie z jego winy.

Ja dostaję podobne komunikaty na wp, słyszałem że użytkownikom onetu błędy też nie są obce.

andol napisał(a):

Nie zmienia to faktu, że w Operze powinna być możliwość wyłączenia tego komunikatu i miejmy nadzieję, że w finalnej 9.0 tak będzie. Nie korzystam z operowego klienta poczty, jednak jedno konto mam założone, aby "żyć" z Opera Mail na co dzień (bo jak bez tego miałbym to tłumaczyć? wink)

W domu mam neostradę i przy włączonej opcji automatycznego sprawdzania ten denerwujący komunikat wyskakiwał mi zawsze po powrocie z hibernacji (zanim autoconnect zdążył nawiązać połączenie). Sugerowanie użytkownikom, aby wyłączyli automatyczne sprawdzanie poczty jest niepoważne. Po to ono jest, aby z niego korzystać. Rozumiem zdenerwowanie użytkowników i wiem, że dla wielu osób taka z pozoru bzdurka jest powodem zaprzestania korzystania z Opera Mail zanim go zdążą poznać i się od niego uzależnić.