Zamykanie kart - problem

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
malibu6 napisał(a):

Witam bardzo serdecznie wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem Opery ,do tej pory uzywalem Firefoxa ,ale jak zobaczylem predkosc pracy Opery z miejsca sie na nia przesiadlem.Ale do rzeczy,mam taki problem ,uzywam myszki bezprzewodowej Logitechu i jednen z przyciskow mam ustawiony jako zamykanie strony(i wogole innych aplikacji).W Foxie zamykalo mi tylko ostania aktywna strone i to bylo ok natomiast tu zamyka mi cala Opere.Bawilem sie w konfiguracje tego ale do niczego nie doszedlem.I mam prosbe i pytanie czy jest mozliwosc w Operze aby tak ustawic aby bylo mozna zamykac za pomoca tej myszy tylko ostatnia ,aktywna strone a nie cala Opere?
Pozdrawiam

skolman napisał(a):

chyba sie nie da.
sprawdz klikniecie srodkowym klawiszem (tym pod rolka) ma karcie, ktora chcesz zamknac.
musisz w opcjach myszki ustawic dla niego "srodkowy przycisk"

archetwist napisał(a):

Da się.

Nie wiem czy program Logitecha dołączony do Twojej myszki umożliwia to co za chwilę opiszę. Ja mam Logitech MediaLife, skoro jednak piszesz, że bezprzewodowa, to prawdopodobnie posiada podobne możliwości.

Do rzeczy:
Otwórz ustawienia myszki (jeśli nie zainstalowałeś Logitech SetPoint, to zrób to) i przypisz wybranemu przyciskowi skrót klawiszowy Ctrl + F4. Ten skrót zamyka kartę.

Możesz też po prostu korzystać z gestów myszy - to naprawdę wygodne. Kartę zamyka gest w dół i w prawo (litera L) wykonany przy wciśniętym prawym przycisku.

Dodatkowa porada wink :
Jeśli masz jakieś wolne dodatkowe przyciski to im również możesz przypisać jakieś skróty - np. skróty przenoszące pomiędzy kartami. Ctrl + Tab przenosi do kolejnej karty, a Ctrl + Shift + Tab do poprzedniej.

malibu6 napisał(a):

Bardzo dziekuje za odpowiedz na dreczocy mnie problem.Zastosuje sie do tego pomyslu gestow myszki,jest znakomity.Jeszcze raz dzieki.