Blokada wysyłania poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Woijtek napisał(a):

Przy wysyłaniu poczty pojawia mi sie coś takiego:

Recipient error [550-Message rejected because sr-slo-gw.cza.warszawa.supermedia.pl550-(komp.cosik.au) [212.180.147.130] is blacklisted at550 sbl.spamhaus.org see http://www.spamhaus.org/SBL/sbl.lasso?query=SBL34433]

problem jest mi znany (ktoś wysyłał spam z sieci osiedlowej) ale nie przeszkadza to w korespondencji przy użyciu innych programów. Czy da się to wyłączyć?

archetwist napisał(a):

Jak to jest możliwe, że nie przeszkadza to w przypadku innych programów? Poczta dochodzi?

A co do pytania, to obiło mi się o oczy, że być może w ostatecznej wersji Opery 9 będzie można wyłączać tego typu komunikaty.

Woijtek napisał(a):

Nie chodzi o wyłączenie komunikatu. Chodzi o to że poczta nie zostaje przez program wysłana, co czyni go beużytecznym. W wypadku np. OE poczta dochodzi.

woj-tek napisał(a):

Nie uważasz że to lekko bez sensu jest? Bo jaki wpływ ma rodzaj użytego programu skoro i tak zbanowany jest caly IP?

Ryszard napisał(a):

Zagadkowa zagadka - używając tego samego konta, ale dwóch różnych programów jednym wysyłasz, a przy wysyłaniu drugim dostajesz komunikat o błędzie przy próbie wysłania? A można wiedzieć jakie konto jest takie wybredne?
Na http://www.spamhaus.org/sbl/sbl.lasso?query=SBL34433 widzę 06-Nov-2005 13:44 GMT, rozumiem że chodzi o sieć http://www.supermedia.pl/ ? - tą "sieć osiedlową" to macie za darmo? Co odpowiada magik lokalny na zgłoszenia problemu? Na tej stronce spamhaus.org jest "Removal Procedure" - taka procedura usuwania trwa aż tak długo?

Woijtek napisał(a):

Cieszę się że się dziwisz bo to oznacza że w swym zdumieniu nie jestem odosobniony. Jest dokładnie tak jak to opisałeś.

nunio napisał(a):

Originally posted by Woijtek:

bo to oznacza że w swym zdumieniu nie jestem odosobnionyA ja nie bylbym zdumiony, gdyby sie okazalo, ze w roznych klientach poczty masz jednak rozne ustawienia. Jesli twoje IP znajduje sie na czarnej liscie jakiegos systemu, to nie ma znaczenia klient poczty z ktorego korzystasz.