czy da sie ustawic ilosc jednoczesnych zadan pobierania ??

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
z-a-k-u napisał(a):

tzn czy mozna ustawic w operze zeby pobierane byly np tylko 3 pliki a reszta czekala w kolejce i po pobraniu poprzedniego automatycznie uruchamialy sie nastepne transfery ??

szyk napisał(a):

Nie da się.

Ryszard napisał(a):

Faktycznie - 3 się nie da. Albo 2 albo 4.28opera.png

szyk napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Faktycznie - 3 się nie da. Albo 2 albo 4.


Ano tak się da. idea
Tylko przy maksymalnej liczbie ściąganych plików może być mały problem z równoczesnym przeglądaniem sieci. wink

klausa napisał(a):

Z użyciem opera:config da się :
opera:config#Performance|MaxConnectionsServer

andol napisał(a):

A jeśli pliki będą pobierane z różnych serwerów?

Nie, nie. Przecież wiecie, że nie o to chodzi pytającemu. Nie chce on sobie przyblokować sieci, a wręcz przeciwnie - poprzez ograniczenie liczby pobieranych plików chce pozostawić sobie pasmo na inne działania sieciowe... Operowemu menedżerowi pobierania niewątpliwie brakuje możliwości ograniczenia prędkości pobierania plików. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niezbyt szybkich łącz, takich jak np. Neostrada 128, która używana jest przez 70% wszystkich użytkowników Neo.

Ryszard napisał(a):

O co chodzi z-a-k-u można się tylko domyślać. Ja domyśliłem się częściowo w oparciu o własne doświadczenia - jeżeli próbowałem ciągnąć jednocześnie Operą kilka plików to "padało" dzielenie łącza między te pliki i w efekcie nie ściągałem żadnego. Jeżeli wszystkie pliki pochodziły z tego samego serwera to pomagało ustawaienie tam, gdzie pokazałem na obrazku nawet "1". Trochę trwało zanim dojrzałem do używania http://www.freedownloadmanager.org