wyszukiwanie na stronie & etykiety

w dziale Opera
Nuntaro napisał(a):

Używałem wczesniej 7.54 a ostatnio 8.01 i nie pamiętam juz kiedy funkcja wyszukiwania działała jak trzeba... Problem, ostatnio dotkliwy da mnie: wyszukany ciąg znaków jest odnajdywany i zaznaczany ale trzeba go potem samemu znależć przewijajac strone.
Podobnie Opera nie obsługuje etykiet (wewnętrzynch odsyłaczy < a name="etykieta">link< /a>) strona nie przeskakuje w odpowiednie miejsce co utrudnia zazwyczaj korzystanie ze stron typu FAQ.
No i pytanie za 101pkt. to tak ma być? i czy musi?

Pavel84 napisał(a):

Etykiety działają. Podobno nie działają tylko linki #top. Nie wiem. I tak z nich nie korzystam. Za to na swojej stronie mam etykiety i działają znakomicie. Sam zobacz:
http://dhost.info/pavelyhy/spam.php#simple-pl
http://dhost.info/pavelyhy/obrazki.php#dialog

Wyszukiwanie na stronie co prawda tylko zaznacza znaleziony tekst ale można użyć standardowego okienka szukania naciskając CTRL+F. Działa zankomicie i skacze do znalezionego tekstu.

Ryszard napisał(a):

Wyszukiwanie na stronie - np. na http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=125061 - "szukam" Ryszard - zaznacza i co najważniejsze przewija tak, żeby widoczne było to miejsce, gdzie znalazło. Po [F3] strona przeskakuje do następnego. Piszesz o 8.01 - tam chyba już działało wyszukiwanie włączane klawiszem [/]? Na wszelki wypadek sprawdziłem wyszukiwarkę "znajdź na stronie" - też OK.

Odnośniki z # działają, ale dany tylko razwink Np. Jak załadujesz
http://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika#quickprefs przewiniesz stronę na górę do "Table of Contents:" i klikniesz "Szybka konfiguracja" to efektu nie będzie, ale wszystkie inne pozycje OK.

Pavel84 napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Odnośniki z # działają, ale dany tylko raz Np. Jak załadujeszhttp://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika#quickprefs przewiniesz stronę na górę do "Table of Contents:" i klikniesz "Szybka konfiguracja" to efektu nie będzie, ale wszystkie inne pozycje OK.


Kliknąłem w twój link i wszystko działa. Klikam ile razy tylko chcę i za każdym razem skacze gdzie powinno. Nawet jeśli się powtarza. Zrobiłem takie linki u siebie i również działają.
http://dhost.info/pavelyhy/spam.php#simple-pl
http://dhost.info/pavelyhy/obrazki.php#strus
Zrobiłem nawet stronę z testowym "#" którego warstwa ma atrybut "fixed". Również działa...
http://dhost.info/pavelyhy/template.php
Wniosek z tego taki, że linki "#" trzeba umieć robić. smile

Edit: Oczywiście Opera 9.0 TP2 build 8212

janbar napisał(a):

No i trzeba uzywac Opery 9.0TP2 - bo na wczesniejszych wersjach czasem nie dziala... ;]

Pozdrawiam,

janbar.smile)