Quick Time Player-wtyczka

w dziale Opera
Terqumbinus napisał(a):

Witam
Potrzebny mi jest QuickTime w przeglądarce, ale nie mogę go nijak zainstalować. Ściągnąłem QT 6.5.2, skopiowałem z folderu Plugins plik npqtplugin.dll do foderu opera/program/plugin, zrestartowałem Operę a tu nie działa. Zrestartowałem komputer i dalej to samo. Wie ktoś co się stało?

philips napisał(a):

F12 [V] Włącz obsługę wtyczek.
Sprawdź:
narzędzia |Zaawansowane|wtyczki ->wyświatla wtyczki

Terqumbinus napisał(a):

Obsługa wtyczek jest włączona.

Niestety tuż po napisaniu poprzedniego posta wkurzyłem się i wkleiłem wszystkie pluginy z QT do Opery i teraz wyświetla się, że działa dziewięć wtyczek Quicka, z czego każda obsługuje średnio po sześć rozszerzeń, więc wychodzi mi taka litania:
http://img524.imageshack.us/img524/9900/screen9il.jpg
Później usunąłem te niepasujące wtyczki i zrestartowałem komputer, ale dalej wychodzi to samo tzn. w cholerę i jeszcze troche złych wtyczek.
Acha, jeszcze jedno, w pomocy QT pisze, że to jest wersja 6.5.2, a we wtyczkach, że 6.5.1.

philips napisał(a):

Dobrze jest. Tych wtyczek QT ma 6. Każdy dll obsługuje inne rozszerzenia co widać na zrzucie, np. npqtplugin4.dll obsługuje [mpegi], a npqtplugin.dll [mov,qt]. Ostatnie 2 pluginy obsługują obrazki w QT PictureViewer i w zasadzie są zbędne. Powinno być OK w Operze 8.52. Może masz wersję 9, która ma jeszcze sporo bugów. Jaka strona Ci nie chodzi? Spróbój odtworzyć pliki ze strony perkusistów. Pliki QT odtwarzają się po załadowaniu całości:
www.drummerworld.com

Nie wierzysz Operze? No to sprawdź co masz w katalogu QT. Eksplorator Windows-> Prawoklik na dany dll ->Właściwości -> Wersja
[wersja i skojarzone pliki - do odczytu]

Terqumbinus napisał(a):

Kurka, strona nie idzie. Po załadowaniu wychodzi coś takiego:
http://img466.imageshack.us/img466/7425/nowyobrazmapabitowa5pa.jpg
Dokładnie najbardziej zależy mi na http://kursy.nbportal.pl/LearningSpace5/Kursy/EK2/r01/html/frame.html wyświetla mi się w pomocy, że nie mam zainstalowanej wtyczki QT.
Wersja wg plugina jest 6.5.1.17, czyli Opera miała rację smile


Mam Operę 8.52.

philips napisał(a):

Zdaje się że marne szanse na pracę na tej stronce z Operą. Wprowadziłem adresy folderów nadrzędnych. No i kiszka. faint Strona w budowie. Spróbuj IE6.0 i Firefoxa 1.5. Ale czy pójdzie? U mnie IE też nie pomógł. W Operze otrzymałem:

http://kursy.nbportal.pl/

KOMUNIKAT: Under Construction

http://kursy.nbportal.pl/LearningSpace5/

KOMUNIKAT: Niestety przeglšdarka którš się posługujesz, wywołuje błędy w obsłudze kodu JavaScriptJeli błšd będzie się powtarzał to może powiniene zmienić przeglšdarkę na nowszš ?

http://kursy.nbportal.pl/LearningSpace5/Kursy/EK2/r01/html/frame.html

Oczopląs

philips napisał(a):

Ten link odżył [być może konieczne jest to logowanie]:
http://kursy.nbportal.pl/LearningSpace5/

podałem parametry test test i poszło. Przeszedłem na moje kursy. Wymagane są Wtyczka QuickTime 5.0 lub nowsza i Środowisko Java. Może nie masz Javy włączonej. Qt i Javę można pobrać: jest tam link pobierz.