Opera 9TP2 for Unix i serwis PeKaO 24

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
kdp napisał(a):

Mam problem z obsługą konta w PeKaO 24. Loguję się bez problemu ale po wypełnieniu polecenia przelewu i przejściu do następnej karty wyświetla się informacja, że połączenie z bankiem zostało przerwane i trzeba się ponownie zalogować. W Operze 8.51 i Firefoxie ten problem nie występuje. Wszystkie potrzebne protokoły są włączone. Czy ktoś ma podobny problem?

quiris napisał(a):

Sugeruję wypróbować najnowszą wersję Opery 9.

PeterCub napisał(a):

Ja mam podobny problem w Operze 9 Beta (latest i wcześniejszych) w windows. Po zalogowaniu się nie mogę przejść do żadnej podstrony, ani nawet wylogować się z konta. Problem nie występuje w Operze 8.54. Zależy mi na korzystaniu z najnowszych wersji, z powodu super funkcji blokowania zawartości.

draczeek napisał(a):

Originally posted by RevPeter:

Ja mam podobny problem w Operze 9 Beta (latest i wcześniejszych) w windows. Po zalogowaniu się nie mogę przejść do żadnej podstrony, ani nawet wylogować się z konta. Problem nie występuje w Operze 8.54.


Potwierdzam. Choć działam pod Windowsem, objawy identyczne.

Originally posted by RevPeter:

Zależy mi na korzystaniu z najnowszych wersji, z powodu super funkcji blokowania zawartości.


Ja rozwiązałem ten problem następująco: Na codzień ubieram się w 9.0 TP2, a do banku chodzę w 8.5x.

PeterCub napisał(a):

Troche siedzenia i znalazłem rozwiązanie. W starszej wersji miałem włączoną opcję "włącz http 1.1 dla proxy" przy włączonym proxy. Dodam, że nie mam problemów z obsługą konta przy wyłączonym proxy. Po włączeniu http 1.1 w becie wszystko wróciło do normy.

kdp napisał(a):

Niestety, ale zainstalowanie Opery 9 Beta dla Unixa nic nie zmieniło w obsłudze serwisu PeKaO24. Dalej, podczas np. realizacji przelewu, wyświetlony zostaje komunikat o przerwaniu połączenia ze stroną banku i konieczności ponownego zalogowania. W Operze 8.54 wszystko działało OK. Nie korzystam też z serwerów proxy. Pracownicy banku w rozmowie telefonicznej poradzili mi używanie IE smile))))).

PeterCub napisał(a):

Originally posted by RevPeter:

Troche siedzenia i znalazłem rozwiązanie. W starszej wersji miałem włączoną opcję "włącz http 1.1 dla proxy" przy włączonym proxy. Dodam, że nie mam problemów z obsługą konta przy wyłączonym proxy. Po włączeniu http 1.1 w becie wszystko wróciło do normy.[edit]
Przeglądać podstrony co prawda mogę, ale już wykonać transakcji - nie. Wyrzuca mnie z konta i muszę ponownie logować się. Ale tym razem robię to na wersji 8.54 bo już nie mam siły na Betę. W skrajnych przypadkach przechodzę na FF.

P.S. Fajnie, nie można edytować postów starszych niż dwa dni.

jacgodl napisał(a):

Originally posted by kdp:

Loguję się bez problemu ale po wypełnieniu polecenia przelewu i przejściu do następnej karty wyświetla się informacja, że połączenie z bankiem zostało przerwane i trzeba się ponownie zalogować. W Operze 8.51 i Firefoxie ten problem nie występuje. Wszystkie potrzebne protokoły są włączone. Czy ktoś ma podobny problem?Tak, identyczny problem, a poprzednia wersja Opery obsługiwała dobrze.
Recepta: Nie przechodzić do następnej karty klikając przycisk "Zachowaj", tylko Enterem. Wtedy działa. Na następnej karcie, gdzie jest "Zatwierdź", można już myszą.
Zauważyłem, że przycisków, które są źle obsługiwane, brak na liście "Links" (Ctrl-9).
Pozdrawiam, J.G.

kdp napisał(a):

Potwierdzam. Używanie przycisku "Enter" działa. Gratuluję rozwiązania problemu!smile