kolorki w Operze

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
OSH napisał(a):

No więc jestem nowy na forum i chciałem sie na początku przywitać:)
A teraz opis problemu. Uzywam Win98 i mam dość chory schemat kolorków w windowsie. Przeważa bardzo ciemny granat z jasnożółtymi literami. I tu jest problem. Mienowicie paraktycznie wszystkie pola, gformularzy na stronach mają ciemnogranatowy kolor. OK. Ale litery nie są jasnożółte tylko czarne!!! Podobnie z napisami na przyciskach na stronach, np Google. I ja tego nie pojmuję, bo w ustawieniach mam kolor czcionki na przycisku ustawiony jak trzeba. Co jest grane?!

Ryszard napisał(a):

Mam takie stareńkie zestawienie "kolory win98 a Opera" http://www.testopery.terramail.pl/754/cz7o.html
Pamiętam, że gdy to robiłem był na forum ktoś z ciemnym schematem kolorów - chyba nic nie wykombinowaliśmy oprócz "zapięcia" odpowiedniego własnego arkusza stylu.

Zajec napisał(a):

Wyłączenie ostylowywania formularzy przez webmastera + ustawienie koloru dla formularza nie pomoże?

andol napisał(a):

Originally posted by OSH:

Ale litery nie są jasnożółte tylko czarne!!!"Preferencje" >> "Zaawansowane" >> "Czcionki" >> Formularze ...

OSH napisał(a):

Raport z pola bitwy:)
Kombinowałem jak mogłem. Zauważyłem, że ingerować trzeba w ustawienia trybu autorskiego/użytkownika. Mianowicie, chodzi o ustawienia kolorów i stylów strony. Ja miałem oczywiście zaptaszkowane wszystkie opcje. Nic dziwnego, że Opera głupiała, bo nie wiedziała w końcu, których kolorów i stylów używać, bo niby skąd? Na dobry początek odznaczyłem wszystkie opcje no i strona Google wyświetliła się tak jak mam ustawione w Win98. Ale oczywiście nie o to mi chodziło. Mogłem wprawdzie pisać na formularzachm, widziałem teksty na przyciskach, ale wszystkie strony wyświetlały się w kolorach, jakie mam ustawione w Windowsie. A więc nie tędy droga. Doszedłem do wniosku, że mam tylko 2 drogi: Albo się przyzwyczaję, że wszystkie strony będą miały mój schemat kolorów (po włączeniu moich stylów, czcionek i kolorów, albo zaakceptuję to, że nie będę widział co piszę (po włączeniu stylów, czcionek i kolorów strony.Miałem się już poddać, ale spróbowałem jeszcze czegoś innego. Ustawiłem w trybie autorskim arkusz stylów i kolorów oraz czczionki strony, natomiast odznaczyłem opcję "stosuj style do elementów formularzy". I to był strzał w dziesiątkę. Teraz strony wyświetlają się normalnie, ale wszystkie formularze i przyciski mają ciemnogranatowe tło i jasnożółte litery. Czyli - tak jak chciałem. A więc sukces:)
Żeby tak jeszcze ktoś podjął się przeportowania Opery na AmigaOS/MorphOS to już byłbym caly szczęśliwy. IBrowse jest za drogi:(

Ryszard napisał(a):

Originally posted by andol:

"Preferencje" >> "Zaawansowane" >> "Czcionki" >> Formularze ...

To nie takie proste wink Ustawienie zadziała ale wtedy, gdy strona jest wyświetlana w trybie użytkownika. W trybie autorskim może być różnie.
"Skąś" i za nic nie dojdę skąd Opera wymyśla czarny kolor czcionki.
Np. obrazek 33opera.png zrobiony z http://www.testopery.terramail.pl/sprosny.html oglądanej w trybie autorskim.
W źródle strony o kolorkach "pazia" ani znaczka, ustawienia czcionek i windy jak widać a teksty czarne. Gdzie w Operze ustawiłem brązowe tło stron wiem, ale gdzie zmienić kolor czcionki?