google w stronie "Niedozwolony adres URL"

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
gl0wa napisał(a):

Witam,
często chcąc coś wyszukać w google wpisuje w pasku adresu szukane słowa zapominając o porzedzeniu ich literką 'g'. Wyskakuje wtedy strona "Niedozwolony adres URL".
Zmieniłem w pliku języka (pl.lng) linijki:

70527="Adres: <script type="text/javascript"> var name =""

70528=""; document.write(+name+"  jest nieprawidłowy. Szukaj: "); document.write("<a href=\\"http://www.google.com/search?q="+name.substring(8)+"\\" >"+name.substring(8)+"> w <img src=\\"http://www.google.com/images/logo_sm.gif\\" alt=\\"Google\\" /></a>"); </script>"


i teraz strona "Niedozwolony adres URL" zawiera link do strony google z wpisanymi do wyszukiwarki wyrazami.przedstawia to screen

Pozdrawiam,
gl0wa

szyk napisał(a):

Ja używam tego: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1428211. wink

PS. Twoja metoda coś u mnie nie działa. :|
Czy Ty umiesz (albo ktokolwiek inny) zamienić ten kod javascriptowy z postu, do którego dałem odnośnik, żeby gdy wpisze się np. 2 wyrazy, to po przekierowaniu do Google były one oddzielone spacjami? To wtedy będzie najwygodniejsze rozwiązanie. party

PS.2 Kurcze, to powinno się udać po połączeniu obu rozwiązań - tylko dlaczego Twoja metoda nie chce u mnie zadziałać? U kogoś działa?

PS.3 Dobra, już wiem o co chodzi - gdy wpisuje się wyrażenie otoczone cudzysłowem, to wtedy pojawia się inna strona z błędem i pokazuje się odnośnik do Google. Czyli skrypt javascriptowy z mojego postu należałoby przerobić tak, żeby również były brane pod uwagę strony z błędami typu opera:illegal-url-X. smile

szyk napisał(a):

Przerobiłem wersję gl0wy na wersja zautomatyzowaną, po otworzeniu strony z błędem (czyli strony z adresem opera:illegal-url-X) następuje po 2 sekundach automatyczne przekierowanie do Google:

70527="Adres <script type="text/javascript"> var name =""

70528=""; document.write(name); document.write("zawiera znaki, które nie powinny występować w miejscu, w którym je znaleziono."); </script>"

70529="Może to być spowodowane nieprawidłowym wpisaniem adresu, jednak może to być również próba oszustwa polegająca na skierowaniu pod adres serwisu, który błędnie potraktujesz jako godny zaufania.<script type="text/javascript">window.setTimeout("window.location.replace('http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&sourceid=opera&num=100&ie=utf-8&oe=utf-8&q='+name.substring(8))", 2000);</script>"

Skoro jest automatyczne przekierowanie, to usunąłem odnośnik do Google (przydatny głównie dla osób mających odznaczoną opcję "Pozwól na automatyczne przekierowywanie"), jako że jest mi on niepotrzebny. smile

gl0wa napisał(a):

Nie wiem dlaczego w poprzednim poscie nie wszystko co umieściłem pomiędzy znacznikami "Code" zostalo umieszczone w ramce kodu. Tutaj jest to co powinno się w niej znajdować.

Tutaj znajduje się zmieniona linijka 70528, dzięki której po wpisaniu kilku wyrazów do paska adresu następuje przekierowanie do google.

Po tej zmianie jeżeli wpiszemy do paska adresu jeden wyraz, z którego opera nie bedzie w stanie ułożyć działającego adresu, nastąpi przekierowanie do google.


Pozdrawiam,
gl0wa

janbar napisał(a):

Wszystko fajnie, tylko dlaczego zmieniac do tego plik lng.pl?

Pozdrawiam,

janbar.smile)