Powitanie

w dziale Po godzinach
melaroza napisał(a):

cześć, nie wiem, czy powinnam sie przyznawać, ale korzystam z FireFoxa. Mam nszdzieję, że mnie to nie dyskwalifikuje w waszych oczach. Na razie przyglądam sie Operze. Ciekawa jestem, jakie ma pzrewagi nad FF? Pozdrawiam!

Zajec napisał(a):

Witamy serdecznie. Tym bardziej, że płeć piękną :-)

Dla każdego przewagą jest coś innego ;-)

Dla mnie to wbudowane funkcje, które musiałbym instalować jako rozszerzenia FF. Inni cenią sobie lekkość tej przeglądarki, jeszcze inni np. konfigurowalność interfejsu. Po prostu poużywaj i sama zdecyduj, która przeglądarka bardziej Ci pasuje.

Zobacz sobie listę możliwości umieszczoną tutaj: http://opera.com/lang/pl/features/


P.S.
Ja tak prywatnie nie umiałbym żyć bez wpisywania w pole adresów tekstów-skrótów typu:
g ptasia grypa

archetwist napisał(a):

Dla mnie przede wszystkim:
- bardziej "eleganckie" przywracanie ostatniej sesji, a także ładowanie stron z historii
- wygodniejsze gesty myszy
- wygodna nawigacja klawiaturą
- możliwość rozmieszczenia kart obok siebie (zwłaszcza w pionie)
- wszystkie pomocniki związane z wyszukiwaniem (m.in. to, o czym wspomniał Zajec)
- i w ogóle szereg innowacji, których częśc przejął Firefox

philips napisał(a):

smile Witam
A także możliwość prowadzenia blogu i albumu. Całe 300 MB! Widzę Blue Cafe, że właśnie to testujesz.

Jakub81 napisał(a):

Szybkość, wbudowany klient pocztowy, szybkie preferencje (F12), powiększanie całej strony, gesty myszy, style/tryby użytkownika, notatki, wczytywanie strony z pamięci podręcznej, klient RSS z prawdziwego zdarzenia, lepszy menedżer haseł, rozbudowane panele, dopasowywanie strony do szerokości ekranu, menedżer pobierania, większe możliwości konfiguracji interfejsu bez grzebania w plikach, lepsza obsługa skórek, rozbudowany drag&drop np. przeciąganie linków do panelu Transfery, funkcja przewijania dalej...

Ogólnie Opera ma tyle przydatnych funkcji, że po przesiadce przez pół roku odkrywa się różne genialne ułatwienia, które naprawdę przyśpieszają przeglądanie stron.

melaroza napisał(a):

Dzieki, musze najpierw poczytać, bo dość lubię FF - pzresiadłam sie na niego z IE wiec sami rozumiecie moje zadowolenie. Ale mam problem: mam starego laptopa, mało pamięci, mały dysk i w ogóle szmielc, ale na razie musi mi wystarczyć. Ile zajmuje opera z klientem pocztowym? Thnuderbird mi sie jakoś nie sprawdził, Outlooka nie używam, mam teraz jakoś zastępczo Incredimaila, ale chetnie bym miała jakiś "kombajn", tylko zeby był "kompakt", no bo miejsca mało na dysku i ta pamiec... Uff. Pozdrawiam. smile Acha, jeszcze jedno: przy FF ciągle mi brak jakichś wtyczek, a niektorych po prostu nie umiem zainstalować ręcznie (nie wiem w ogóle, jak je znaleźć). Czy Opera ma faktycznie jest lepsza pod tym wzgledem? @Zajec pisał o rozszerzeniach do FF - czy to własnie wtyczki miał na myśli?

archetwist napisał(a):

Originally posted by Blue Cafe:

Ile zajmuje opera z klientem pocztowym?


Około 10 MB plus katalog z ustawieniami użytkownika (wielkość tego ostatniego zależnie od ilości przechowywanych wiadomości e-mail, wykorzystania pamięci podręcznej itp.)

Originally posted by Blue Cafe:

Thnuderbird mi sie jakoś nie sprawdził, Outlooka nie używam, mam teraz jakoś zastępczo Incredimaila, ale chetnie bym miała jakiś "kombajn"


Tak, to jest wygoda.

Originally posted by Blue Cafe:

Acha, jeszcze jedno: przy FF ciągle mi brak jakichś wtyczek, a niektorych po prostu nie umiem zainstalować ręcznie (nie wiem w ogóle, jak je znaleźć). Czy Opera ma faktycznie jest lepsza pod tym wzgledem?


Nie ma różnicy. Wtyczki musisz instalować osobno.

Originally posted by Blue Cafe:

@Zajec pisał o rozszerzeniach do FF - czy to własnie wtyczki miał na myśli?


Nie. Rozszerzenia to specyfika Firefoksa (rozszerzają funkcjonalność, tylko nie zawsze jedne dobrze współgrają z drugimi itp.).

krzychoocpp napisał(a):

Originally posted by Blue Cafe:

mam starego laptopa, mało pamięci, mały dysk i w ogóle szmielcOpera ma dużo mniejsze wymagania sprzętowe niż ff. Sam mam słaby sprzęt i Opera działa świetnie, a ff - tragicznie. W dodatku rozszerzenia, których część jest wg mnie niezbędna, też spowalniają jego pracę. A z moich skromnych doświadczeń z tą przeglądarką wynika, że niektóre z rozszerzeń nie działają w ogóle.

kingi napisał(a):

hej, ja używałam ff przez około rok, właściwie z musu- alternatywą był ie. o ile sobie przypominam, tam w standardzie było znacznie mniej wtyczek, albo jakoś trudno się je instalowało. w każdym razie tam co chwilę musiałam coś doinstalowywać, a w operze nie.
ja zdecydowanie wolę operę. może to była kwestia przyzwyczajania, bo przed ff używałam w domu opery, ale fakt, że przez rok nie mogłam się przemóc i polubić ff o czymś chyba świadczy smile

melaroza napisał(a):

No to jak nie jest za duża, to może spróbuję? Dzieki wszystkim za (p)odpowiedzi. Miło sie z wami rozmawia! Pozdrawiam! smile

underhill_79 napisał(a):

- gesty myszy
- ,,paste and go''

melaroza napisał(a):

Co to znaczy "paste and go?

philips napisał(a):

Paste and Go 0.4.1 pl
Darmowy dodatek do Firefoxa, który umożliwia wklejenie adresu internetowego ze schowka do pola adres i automatyczne udanie się do tego miejsca. Do pobrania:
http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/6461/Paste.and.Go.0.4.1.pl.html

Dodatki do przeglądarek
http://www.pcworld.pl/ftp/pc/katalog/20/przeglądarki/dodatki%20do%20przeglądarek.html

archetwist napisał(a):

Originally posted by philips:

Paste and Go 0.4.1 pl Darmowy dodatek do Firefoxa


Tu raczej chodziło po prostu o operowe polecenie Wklej i idź, na wzór którego został zrobiony ten dodatek wink

underhill_79 napisał(a):

Dokładnie. Take małe niby nic, a daje tyle radości. :-)

melaroza napisał(a):

Czesc, namówiliście mnie. Zainstalowalam i po mału rozgryzam. Ale mam pytanie z innej beczki. O Foto Albumach.

Kiedy laduję zdjecia, to normalne, w poziomej płaszczźnie ladują sie elegancko. Ale pionowe tracą jakość, robią sie pikselowane, niezależne od tego, czy wybieram "zostaw własny" rozmiar, czy każę pzreskalować. Nie wiecie dlaczego? Czy małe obrazki są "rozciągane" w pionie? Nic nie kapuję. Pozdrawiam.

melaroza napisał(a):

Spróbowałam zainstalować past an go - ale u mnie sie pojawia "nie można otworzyc tej aplikacji". Ja mam windows 98! Może to do XP?

archetwist napisał(a):

Originally posted by Blue Cafe:

Spróbowałam zainstalować past an go - ale u mnie sie pojawia "nie można otworzyc tej aplikacji".


Przeczytaj co napisałem w poprzednim poście i nie zawracaj sobie tym głowy, bo philips podał Ci odnośnik do rozszerzenia dla Firefoksa.

melaroza napisał(a):

Dzięki. Trudno sie przyzwyczaić do nowej przegladarki. Ale próbuję. Pozdrawiam!

archetwist napisał(a):

Originally posted by Blue Cafe:

Dzięki. Trudno sie przyzwyczaić do nowej przegladarki. Ale próbuję. Pozdrawiam!


Powodzenia na nowej drodze... surfowania po internecie wink

melaroza napisał(a):

A może możecie poradzić jakiś łatwy tutorial na temat Opery? Gdzie będą wyjasnione podstawowe triki itp. Tylko prosto, bo posługuję sie tym sprzętem na zasadzie małpy... sad

zielski napisał(a):

Originally posted by Blue Cafe:

A może możecie poradzić jakiś łatwy tutorial na temat Opery? Gdzie będą wyjasnione podstawowe triki itp. Tylko prosto, bo posługuję sie tym sprzętem na zasadzie małpy... sadhttp://opera.blaut.biz/
http://operapl.net/wstep/