Sending mailPróba wysłania wiadomości nie powiodła się.

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
luksky napisał(a):

Witam kolegów. Operki uzywam kawał czasu i nagle nie moge wysłac maila otrzymując taki komunikat:

Sending mail
Próba wysłania wiadomości nie powiodła się.


odbieranie działa, ok. System mój to slackware 10.2. Nigdy nie miałem z czyms takim problemu. Co spieprzyłem?

Nixer napisał(a):

Jeśli nic nie tykałeś, to może jakaś czkawka serwera, na którym masz konto pocztowe? Webmail działa?

luksky napisał(a):

Tak, odczytywana poczta ze strony WWW działa bezproblemowo. Nie moge wysłac nic z żadnego z 5 kont, ktore mam skonfigurowane w M2. Co ciekawe z Mozilli wysyła bezproblemowo. JAk wróce z pracy dziś to jeszcze pomedytuję...

AbdulMumit napisał(a):

Jeśli problem wystąpił jednocześnie ze wszystkimi kontami e-mail (jeśli są na różnych serwerach), to obstawiam problemy z konfiguracją firewalla albo programu antywirusowego.

luksky napisał(a):

Powiem szczerze, że uzywam slackware od 2 lat i w zyciu nie próbowałem uskuteczniac niczego w temacie firewalli ani antywirusów smile po prostu tylko Operka mi takie fochy robi. Mozilla i jej klient pocztowy działa bezproblemowo. W takim razie przepatrzę zaraz cały etc i rc.d, może akurat coś gdzies pokaszaniłem nawet nie wiedząc o tym. Chwytam sie wszystkiego - więc dzięki za naprowadzenie i zaczynam działać.

Tak więc jak pisałem wcześniej wszystko w samym systemie jest ok, Opera 8.52 tak samo sie zachiiwywała pod userem i rootem. Pomogła instalacja Operki w wersji 9. Mam nadzieję że jest w miarę stabilna.