Nieklikalne linki - niezaznaczalny tekst

w dziale Opera
Jurgi napisał(a):

Natknąłem się dziś na dziwne zjawisko na portalu gazeta.pl. Otóż Znaczna część linków (w tym wszystkie w działach wiadomości i sport) stała się "nieklikalna", co więcej, nie szło też zaznaczyć ich jako tekstu. Odświeżanie strony oraz przeładowywanie z cache nie pomagało. Na stronie wiadomosci.gazeta.pl było już wszystko ok. Stronę-delikwenta zrzuciłem na dysk jako goły html, oraz jako "phf" - po załadowaniu ich offline zjawisko pod Operą występuje nadal, pod FF te zrzucone działają, ale udało mi się raz doświadczyć tego zjawiska pod FF normalnie, "online".
Zjawisko wystąpiło dziś, około 8:30 rano. Przypominam sobie mgliście, że kiedyś dawno już coś takiego było, chyba też na gazeta.pl, jeszcze w czasach Opery 7.
No i pytania: czy ktoś (dziś, kiedyś) zauważył coś takiego? Co jest grane: błąd Opery, czy jakiś dziwny błąd w kodzie strony?
Załączam zrzucone strony, żeby można było sprawdzić, czy to tylko u mnie występuje?

A, no i info techniczne: W98SE, Duron600+192MB+TNT2, Opera 8.52, żadnych własnych JS/CSS, tylko własny filter.ini.
GW_lnk.zip

-----------
Dopisek: godzina 21:45 - zjawisko znów występuje.

BrokenglaSS napisał(a):

Czasem coś takiego występuje przy włączonym NoFlashu, ale skoro mówisz, że nie masz własnych styli CSS…

Jurgi napisał(a):

NoFlash mówisz? Mam wyłączone wtyczki (ze względu na flasha właśnie), zresztą flashe z tej strony mam odfiltrowane przez filter.ini. Może to jakiś ślad?

golew napisał(a):

Często jest tak że flash, którego nie widać, jednak jest i przysłania część strony - dobrym rozwiązaniem jest wtedy przycisk zabij ze strony http://nontroppo.org/wiki/SkryptoPrzyciski

BrokenglaSS napisał(a):

Albo też można — jeśli używamy NoFlasha — edytować noflash.css, ale zdaje mi się, że w Operze Flasha się nie da przysłonić. Musiałbym poszukać dokładniejszych danych.

Zajec napisał(a):

Dokładnie: Problem (choć dziwny) polega na tym, że tekst występujący pod elementem embed można zaznaczać, ale nie można na niego kliknąć.

http://zajec.net/jurgi

To w czerwonej ramce to przezroczysty element embed.

Może warto to zgłosić? Rozumiem, że nie ma nic w specyfikacji na temat klikania na linki przykryte warstwami, ale skoro Opera pozwola już zaznaczać tekst...

d.i.z. napisał(a):

Tak sobie przypomniałem ten post http://my.opera.com/hallvors/blog/show.dml/16391 ale widzę, że chyba jeszcze tego nie zaimplementowali.

Jurgi napisał(a):

Hm, tylko że ja tego tekstu nie mogę również zaznaczyć! Przycisk "zabij" nie pomaga - próbowałem nim wywalić to miejsce, gdzie znajduje się flash, ale to nic nie daje. Sprawdzaliście ten dołączony plik?

BrokenglaSS napisał(a):

Z załączonego pliku zaobserwowałem takie zachowanie tylko w GW.html. Winę ponosi reklama Flashowa, blokowana przez filter.ini (nie widać jej nawet przy włączonym Flashu), w Firefoksie tą reklamę doskonale widać jak przysłania tą część menu.

Jurgi napisał(a):

No to przynajmniej jasne, dzięki. W FF też mam wyłaczonego flasha (a może po prostu nie działa? nie pamiętam :/). Czyli można uznać to za błąd tworzenia strony…

d.i.z. napisał(a):

W ostatnim buildzie [8265] i tak jest już poprawa bo można klikać przez przezroczysty div. Wcześniej tego nie zauwazyłem bo jadę na trochę wcześniejszej wersji wink

daroc napisał(a):

To by była miła zmiana. Pomijając flashowe reklamy, webmasterzy często zapominają, że wrzucili na wierzch przezroczystego diva, który potem przysłania całą treść wraz z linkami, a potem są pretensje, ze Opera nie daje klikać w linki...