Problem z witryną Google Panoramio

w dziale Opera
refne napisał(a):

Dzień dobry,
mam problem ze stroną Panoramio.com, a dokładniej jej podstronami forumowymi. Najlepiej widać to na tym przykładzie (uwaga, trzeba być zalogowanym):
http://www.panoramio.com/forum/
W FF widać tam u góry przycisk "Moje członkostwo", natomiast w Operze nic nie ma. Podobnie na innych stronach forumowych Opera wyświetla tylko część przycisków różnych opcji. Czym to jest spowodowane i jak to można naprawić? Z góry dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam.

pgmost napisał(a):

Mógłbyś to zobrazować zrzutami? Nie za bardzo widzę różnice Opery i Fx
"Moje członkostwo" jest widoczne
albo zacznij od blokowania reklam??

refne napisał(a):

Dziękuję pgmost za odpowiedź. Zazdroszczę, że u Ciebie widać ten przycisk, u mnie go nie ma (w Operze), natomiast w FF jest (jak i inne, na podstronach). Co do reklam to niestety nie wiem o czym mówisz, nie widzę tam żadnych reklam. Na wszelki wypadek zainstalowałem właśnie "AdBlok Lite" ze strony http://my.opera.com/karolkuich/blog/opera-adblock, ale to mi nie pokazało przycisków (natomiast zauważyłem, ze zablokowało komentarze w Wyborczej). Hm, co to może być?

pgmost napisał(a):

Myślałem raczej nad wyłączeniem blokowania na tej stronie w preferencjach dla witryny
Ja mam tak:
http://prntscr.com/5yupg
http://prntscr.com/5yuqi
http://prntscr.com/5yur1
Coś brakuje? (zauważ że to Opera i stan zalogowany)

lemari napisał(a):

Originally posted by refne:

natomiast zauważyłem, ze zablokowało komentarze w Wyborczej


http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=11463352

refne napisał(a):

Dzięki za odpowiedź pgmost. A u mnie wygląda to w ten sposób, jak widzisz są braki w porownaniu z ff :

http://my.opera.com/refne/albums/show.dml?id=10874562

?

Do lemari: dziękuję za link. jest tam skrypt, gdzie go się wkleja(rozumiem, że wtedy mimo działania Adblock Lite komentarze w Wyborczej będzie widac jeśli to wkleję)?


lemari napisał(a):

Originally posted by refne:

gdzie go się wkleja


http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=opera%2Bskrypty&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

refne napisał(a):

Lemari, dzięki za link, ale instrukcja tam podana jest mało czytelna dla użytkownika, którzy rzadko grzebie w brzuchu programów. Ktos tam wyjaśnia, że należy utworzyć folder co jest łatwe, ale brak tam wyjaśnienia jak utworzyć pliki z rozszerzeniem js. Wkleiłem Twój skrypt do Notatnika, a poźniej zmieniłem rozszerzenie pliku z txt na js. Nie da się tego później odczytać, ale może tak ma być. Później trzeba coś zmienić w pliku opera6.ini, ale nie wiem gdzie go szukać. W tej sytuacji zrezygnowałem z tego skryptu. Mam Win7 i 11.61.

Moim głównym zmartwieniem nie jest zresztą złe działanie AdBlock Lite (wyłączyłem już to), tylko niewyjaśniony brak przycisków na stronie Panoramio (nic w preferencjach dla tej witryny nie mam zablokowanego)... wyżej pokazuję na zdjęciach w czym problem. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

pgmost napisał(a):

Podstawowe pytanie: wchodzisz i się logujesz za każdym razem czy Opera pamięta logowanie i wchodzisz od razu na konto?
bo chyba widzę różnicę z widokiem tego przycisku "moje członkostwo"

Edit:
Jeśli kliknę w linka z 1 posta jestem zalogowany ale nie ma tego przycisku
jeśli się wyloguję i zaloguję - przycisk jest

Edit:
Jak dałem opcję "zapamiętaj mnie" przy logowaniu to tak czy inaczej jest ten przycisk

Więc pytanie jest takie - jak się logujesz na panoramio

Ja loguję przez adres mailowy Google - nie wiedziałem nawet że jak mam na YouTube treść "tylko dla dorosłych" i trzeba się zalogować by obejrzeć to wystarczy adres pocztowy z Google a nie osobne konto na YT
Niby uproszczenie ale inwigilacja niesamowita

refne napisał(a):

Pgmost: wielkie dzięki za odpowiedź i pomoc, skierowałeś mnie na rozwiązanie problemu. Faktycznie chodziło o logowanie: moje "zapamiętaj mnie" przy logowaniu w ogóle nie działało, a ja myślałem że jestem cały czas zalogowany... przyjrzałem się bliżej preferencjom dla witryny i okazało się, że miałem zaptaszkowane "usuwaj nowe ciasteczka". Teraz wszystko działa bez problemu, oczywiście widać wszystkie przyciski.

Na marginesie tej historii zapoznałem się z AdBlock Lite i skryptem Lemari, ktory pozwala widzieć komentarze Wyborczej mimo tych blokad. Chętnie bym stosował obie te rzeczy, lecz mam problem z instalacją tego skryptu. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć krok po kroku jak go umieścić w Operze (gdyż mimo korzystania z poleconej instrukcji nie mogę znaleźć pliku opera6.ini). Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Win7/64 O11.61

stivo85 napisał(a):

Opera Menu > Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Zawartość > Opcje JavaScript > Folder skryptów użytkownika > tu ustawiasz ścieżkę do folderu, w którym mają być skrypty, a do niego wklejasz plik .JS ze skryptem (najlepiej pobrać np. Notepad++ do jego utworzenia/edycji).

refne napisał(a):

Dziękuję Stivo85 - wszystko działa!

Natomiast co do przycisków w Google Panoramio: co prawda Opera zapamiętuje mnie teraz i jestem zalogowany po ponownym otwarciu przeglądarki, ale okazuje się, że przycisków nie ma - są widoczne jedynie po ponownym zalogowaniu, dziwne. To jednak różni Operę od FF, gdzie przyciski są widoczne cały czas (FF zapamiętuje mnie jak Opera, ale nie muszę się wylogowywać i ponownie się logować, by je zobaczyć). Pozdrawiam.

Medium napisał(a):

Originally posted by refne:

To jednak różni Operę od FF, gdzie przyciski są widoczne cały czas

Tak z ciekawości: czy zdarzyło Ci się na chomikuj.pl odtwarzać jakieś wideo? W FF nie ma linku pod odtwarzaczem, a w Operze jest. Nie zawsze FF lepszy wink


lemari napisał(a):

@refne do skryptów zainstaluj sobie: http://unite.opera.com/application/401/

Medium napisał(a):

Działa Ci Opera Unite? Bo ja wciąż mam problemy.

lemari napisał(a):

UJSManager tak, ale inne: "The address was not found (Error 404)".
ONext.

Medium napisał(a):

U mnie nawet UJS Manager nie działa sad

refne napisał(a):

Lemari - bardzo dziękuję. Medium: nie mówię, ze FF lepszy. Posługuję się Operą, ale przekonalem się, że dobrze jest mieć FF na zaś, gdyby coś w O nie działało... Pozdrawiam!

Medium napisał(a):

Originally posted by refne:

przekonalem się, że dobrze jest mieć FF na zaś, gdyby coś w O nie działało...

No jasne! Ja mam nawet kilka innych smile Ale byłabym bardzo nieszczęśliwa, gdyby nagle zabrakło Opery.