Stabilność M2

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
G_K napisał(a):

Mam pytanie do osób, które używają M2 od dłuższego czasu, ze dwa, trzy lata, albo i dłużej: jak byście ocenili jego stabilność? Innymi słowy, ja często następuje takie uszkodzenie bazy e-maili, że konieczne jest postawienie modułu poczty od nowa.

Medium napisał(a):

Ja pocztę 'stawiam' od nowa w każdej nowej instalacji Opery. Nowy numer kolejny > nowa instalacja. Poczta jest dostatecznie stabilna, by nie narzekać. Zdarzają się czasem drobne psikusy, ale bywają one skutkiem nieuwagi.

andol napisał(a):

W pracy używałem Opera Mail przez 6 lat i nigdy nie miałem problemów (tylko jedna czysta instalacja Opery - ta pierwsza, potem zawsze aktualizacje).

W domu używam od pół roku i też żadnych problemów związanych ze stabilnością i bazą danych nie zauważyłem (tu też „brudna” Opera, od lat aktualizowana bez czyszczenia czegokolwiek z poprzednich wersji).

wacex napisał(a):

Originally posted by G_K:

Mam pytanie do osób, które używają M2 od dłuższego czasu, ze dwa, trzy lata, albo i dłużej: jak byście ocenili jego stabilność? Innymi słowy, jak często następuje takie uszkodzenie bazy e-maili, że konieczne jest postawienie modułu poczty od nowa.Większych problemów z pocztą nie ma. M2 przechowuje każdą wiadomość oddzielnie w odróżnieniu od innych programów. Trzeba naprawdę się postarać aby stracić maile, uszkodzić bazę itp.
Dla pewności warto robić co jakiś czas kopie katalogu Mail albo korzystać z kont IMAP, wtedy mamy zawsze listy na serwerze. Można też wyeksportować maile z poszczególnych kont, a potem importować do świeżo zainstalowanej Opery, wtedy maleje ogólna objętość poczty i czyszczą się wszelkie indeksy.
M2 ma co jakiś czas problemy z sortowaniem maili czyli tzw. widokami, zazwyczaj przy nowych wersjach Opery. Beznadziejna jest też książka adresowa, nie ma prostych metod na import i eksport kontaktów z innego programu.

Medium napisał(a):

Originally posted by wacex:

Beznadziejna jest też książka adresowa, nie ma prostych metod na import i eksport kontaktów z innego programu.

Ano nie ma, ale mnie to wcale nie boli wink

G_K napisał(a):

@wacex: aha, to jak miałbym mieć 20-30 widoków to lepiej się z góry zastanowić niż potem dziwić się czemu po nowej wersji wszystko się rozsypało, tak mam to rozumieć?

wacex napisał(a):

Originally posted by G_K:

aha, to jak miałbym mieć 20-30 widoków to lepiej się z góry zastanowić niż potem dziwić się czemu po nowej wersji wszystko się rozsypało, tak mam to rozumieć?Nie. Własne filtry-widoki dobrze działają, ale np. źle działały nowe widoki, osobno odebrane i wysłane, dla poszczególnych kont kiedy je wprowadzili. Z czasem to naprawili. Jakieś bugi zawsze są, ale tragedii nie ma, stabilnych wersji spokojnie można używać. Z 11 się trochę pospieszyli, ale chyba już takich niedopracowanych wersji nie będą wypuszczać.
Należy mieć na uwadze, że M2 to prosty klient poczty, The Bat, Thunderbird, Pegasus Mail mają więcej funkcji i możliwości.