#pomoc na ircu

w dziale Opera
Nixer napisał(a):

Gdy w Operze pojawił się klient irca (w okolicach siódemki, jakieś dwa lata temu, o ile się nie mylę), założyłem kanał #polish na serwerze ircowym Opery. Moim zamierzeniem było stworzyć kanał, gdzie będzie można dowiedzieć się czegoś o Operze i uzyskać pomoc. Teraz, po tych dwóch latach widzę, że nie za bardzo mi się to udało.

Kanał nie stał się kanałem technicznym, stał się kanałem towarzyskim. Jest dużo osób (jesteśmy najczęściej w pierwszej piątce, a prawie zawsze w pierwszej dziesiątce najliczniejszych kanałów na serwerze), dużo rozmów i to mnie cieszy. Nie za bardzo jest jednak miejsce na rozmowy stricte o Operze, bo niewiele osób to zaawansowani użytkownicy tej przeglądarki. Jeśli ktoś przyjdzie z problemem, to bardzo często zdarza się, że nie dostanie oczekiwanej pomocy albo zostanie odesłany na forum.

Ja sam często szukam pomocy na ircu i uważam, że jest to bardzo dobra forma pomocy, gdy można porozmawiać w czasie rzeczywistym i od razu uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Dlatego też zarejestrowałem dziś kanał #pomoc, który w założeniu ma być kanałem technicznym. Jeśli znajdzie się kilka osób chcących pomagać początkującym i średniozaawansowanym użytkownikom, to może coś z tego będzie. Kanał docelowo ma być miejscem do rozmów o Operze, innych przeglądarkach, tworzeniu stron www itp. Na offtopiki będziemy patrzeć krzywym okiem i odsyłać na #polish happy

Nie wiem, czy pomysł w ogóle wypali, czy jacyś zainteresowani będą chcieli spędzać tam trochę więcej czasu. Ja będę tam na pewno przesiadywał, Glootech raczej też. Jeśli ktoś jest chętny, zapraszamy do odwiedzania i do posiedzenia dłużej niż chwilę smile

Nie chcę na razie prosić o dopisywanie do FAQ informacji o kanale, zobaczymy czy ta idea w ogóle się sprawdzi. Dlatego też zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia kanału #pomoc. Adres serwerów Opery to: irc.opera.com lub irc.se.opera.com. Można też po prostu kliknąć: #pomoc

janbar napisał(a):

Ooook! smile

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Glootech napisał(a):

No cóż, Nixer powiedział wszystko, co było do powiedzenia, pozostaje mi się tylko podpisać pod tym obiema rękami smile.
Dodam tylko, że oczywiście nie wymaga się od wszystkich zainteresowanych spędzania całych dni na tym kanale. W żadnym wypadku, jednak jeśli tylko masz chwilkę wolnego czasu, oraz czujesz chęć niesienia pomocy nowym użytkownikom Opery, zapraszamy. Każda pomoc się przyda, w szczególności na początku.
Zapraszamy.

tockar napisał(a):

To fakt. wszedłem na #polish po raz pierwszy jakieś 2 dni temu i byłem szczerze zdziwiony tematami jakie tam się odbywają. wink A jakie zdziwienie wywołało pytanie moje czy na #polish wchodzą czasami moderatorzy polskiego forum Opery. bigsmile

Dlatego też powstanie kanału #pomoc odbieram z zadowoleniem. Ja na pewno będę się pojawiać. smile

michmaj napisał(a):

No cóż na #polish nikt nawet nie używa Opery jako klienta irca oprócz mnie, a kiedyś ktoś nawet mnie spytał co to ta Opera i że firefox jest lepszy, więc od tego czasu się nie odzywam na temat Opery na kanale #polish.

jasisz napisał(a):

Aż tak źle to nie jest :0 Chociaż też nie najlepiej...

janbar napisał(a):

Mnostwo osob uzywa Opery jako klienta IRC na #polish, choc sporo osob ze stalej zalogi przenioslo sie na lepsze programy. Natomiast przegladarki Opera do surfowania po Sieci uzywa tam prawie kazdy, oprocz nielicznych wyjatkow.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Nixer napisał(a):

Pomysł nie wypalił.

Po niemal trzech miesiącach od zarejestrowania kanału #pomoc mogę powiedzieć, że cieszył się on zerowym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Nie ma więc sensu dalej go utrzymywać. Przed momentem wyrejestrowałem kanał.