przenoszenie wiadomosci do folderow

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
golly napisał(a):

Czy jest sposob zeby Opera wyswietlala mi wiadomosci łapane przez filtr tylko w widoku Filtra a nie pokazywala ich w Odebrane i Spam ? Czy jest mozliwe automatyczne przenoszenie wiadomosci do innych folderow na podstawie filtrow ?

adas napisał(a):

Originally posted by golly:

Czy jest sposob zeby Opera wyswietlala mi wiadomosci łapane przez filtr tylko w widoku Filtra a nie pokazywala ich w Odebrane i Spam ?


Właściwości filtra → oznacz jako przefiltrowane. Następnie w widoku Odebrane klikasz na widok → odznaczasz "pokazuj przefiltrowane".

Originally posted by golly:

Czy jest mozliwe automatyczne przenoszenie wiadomosci do innych folderow na podstawie filtrow ?


A co to dokładniej ma być?

golly napisał(a):

Originally posted by adas:

Właściwości filtra → oznacz jako przefiltrowane. Następnie w widoku Odebrane klikasz na widok → odznaczasz "pokazuj przefiltrowane".Nie wiem czy to bład w tłumaczeniu czy co ale u mnie w kryteriach we własciwosciach filtra jest tylko "oznacz wiadomości jako przeczytane" a nie ma opcji "oznacz jako przefiltrowane " (Opera 9 TP2)
A oznaczenie jako przeczytane nic mi nie daje przeciez.

adas napisał(a):

To co mam zaznaczone powinno działać. No chyba, że tego nie masz...

1zrzutekranu-1.png

andol napisał(a):

Originally posted by golly:

Nie wiem czy to bład w tłumaczeniu czy co ale u mnie w kryteriach we własciwosciach filtra jest tylko "oznacz wiadomości jako przeczytane" a nie ma opcji "oznacz jako przefiltrowane "W polskiej wersji opcja ta ma bardziej intuicyjną nazwę: Nie pokazuj wiadomości w innych filtrach. smile

golly napisał(a):

dzieki adas, dziala

to moze mi pomozesz jeszcze w innej kwesti dotyczacej filtrow: ktora metoda filtrowania jest skuteczna? przyznam ze mi to jakos tak do konca nie wychodzi. chciałbym zeby Opera wyszukała mi wiadomosci od konkretnego nadawcy (adresu email), wiec wybieram : Dowolne pole nagłówka Zawiera adres@email.xx i niestety biorac przefiltruj istniejace wiadomosci wywala mi milion roznych postow- w wiekszosci z grup newsowych. Wogole nie widze zwiazku miedzy moimi kryteriami a tym co mi Operka wyszukuje. Moglbys mi cos doradzic jak filtrowac skutecznie od konkretnego adresu email, oraz od domeny (np @onet.pl) ?

dzieki za pomoc
pozdro

adas napisał(a):

Zamiast dowolne pole nagłówka wybierz pole "od". Po angielsku to jest to "from header". No i wpisuj "@onet.pl".

A od konkretnego mejla to chyba najwygodniej z kontaktów smile Klikasz w panelu kontaktów na kogoś. I powinny się pojawić wszystkie listy od i do tej osoby.