Google search history a strony z polskimi znakami w nazwie

w dziale Opera
adas napisał(a):

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że jeżeli korzysta się z Google Search History to nie otwierają się strony z wyników wyszukiwania, w których adresie znajdują się polskie litery.

Można to sprawdzić wyszukując żółwia w wikipedii. Kliknięcie na link do artykułu o Żółwiu w Wikipedii wywala mnie na stronę http://pl.wikipedia.org/wiki/%u017Bó%u0142w - co miłe nie jest.

Sprawdziłem - tak samo się zachowuje Opera gdy nie mam żadnego UserJS-a. Gdy się wyłączy JavaScript to działa normalnie. Opera 9 weekly (tak samo było na TP2) na Ubuntu. W FF nie ma tego problemu... Czyli jakiś błąd w Operze?

p.s. ciekawostką może być to, że google daje różne wyniki dla osób z włączonym js, a inne dla osób z wyłączonym (można to prześlidzić na powyższym żółwiu...).

BrokenglaSS napisał(a):

Nie potwierdzam, nie mam kłopotów z Google Search History i polskimi znakami. Win XP Pro SP2, Opera 9p2 build 8212, z włączonym JS.

szyk napisał(a):

Ja potwierdzam w 8.52 i 9.0p2.

Aha, jak się otwiera w nowej karcie, to wtedy otwiera się prawidłowa strona Wikipedii.

adas napisał(a):

Originally posted by szyk:

Aha, jak się otwiera w nowej karcie, to wtedy otwiera się prawidłowa strona Wikipedii.


U mnie się cały czas błędna otwiera.

Ale sprawdzałeś pod Ubuntu czy Win?

szyk napisał(a):

Najpierw w Windowsie, teraz w Ubuntu - w obu przypadkach jest to samo.

Gdy z http://www.google.com/searchhistory przechodzę do wyników wyszukiwania (http://www.google.com/search?q=%C5%BC%C3%B3%C5%82w+wikipedia&hl=en), to przy pierwszym otwarciu Wikipedii w nowej karcie Opera przechodzi pod http://pl.wikipedia.org/wiki/Żółw, a nastęþnie w wynikach wyszukiwania zmienia się adres tego klikniętego odnośnika na http://www.google.com/url?sa=t&ct=res&cd=1&url=http%3A//pl.wikipedia.org/wiki/%u017B%F3%u0142w&ei=nkglRPrqHKWSigLKm8zyCA&sig2=QjQbuRmdKQN1x0b96UrF8w) i od tej pory rzeczywiście otwiera się już zawsze http://pl.wikipedia.org/wiki/%u017Bó%u0142w, póki się nie odświeży strony z wynikami wyszukiwania.