Gupowanie kart, problem

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
wree napisał(a):

Witam

Mam problem z grupowaniem kart. Mianowicie gdy działam w grupie kart i klikam na link to otwiera mi sie nowa karta poza grupą. Jak zrobić aby po kliknięciu karta otwarła się w grupie? Nie widzę takiej opcji w ustawieniach. Mam tam "przełaczaj zgodnie z paskiem"... ale jak zrobić by móc działać efektywnie na grupach? przyznam, że jest to trochę upierdliwe jeżeli powiedzmy mam 20 kart w jednej grupie kliknę w jakiś link to potem muszę szukać gdzie to było jeżeli chce zostawić nowo otwartą kartę i dodatkowo muszę ją wrzucić do grupy w której był klik.

Dzięki, pozdrawiam.

Saskatchewan napisał(a):

W pierwszych wersjach testowych, kliknięte linki otwierały się w grupie, potem z tego zrezygnowano. Jak na razie, nie ma żadnego sposobu na jakiekolwiek automatyczne grupowanie kart.

wree napisał(a):

ja mam ok 100-300 w 2-5 oknach, zależy od tego jak rozbudowany jest obecnie temat którym się zajmuję, właśnie zawsze używam okien nowych do poszukiwań nowego tematu, ale teraz jak jest grupowanie chętnie zrezygnowałbym z otwierania nowych okien i grupował tematy, możesz mi Saskatchewan napisać która wersja opery pozwalała na otwieranie nowej karty w grupie?

Medium napisał(a):

To i ja się dorzucę. Grupowania właściwie nie używam, wydaje mi się nie dopracowane, a i niespecjalnie potrzebne. Ważne karty, które służą ciut dłużej a nie lądują w zakładkach przypinam i wtedy przemieszczają się w lewo i zwężają, co wg mnie jest intuicyjne.
Rzadko zdarza mi się uruchomić drugie okno, ale to lepszy sposób na wydzielenie jakiegoś tematu studiów, niż grupowanie kart.

wree napisał(a):

No właśnie wiem, że takie trochę niedopracowane to grupowanie. Pomału zaczałem się z tym bawić ale powyżej 2 grup na jednym oknie opery doprowadza do zbyt dużego zamieszania podczas pracy w nich... a chciałem na nie przejść ponieważ jak mam 3-4 okna otwarte opery to nigdy nie wiem gdzie jest dany temat robi się małe zamieszanie.. w sumie to mój główny problem. Rozwiązałem to obecnie tak, ze mam jeszcze zainstalowaną operę NEXT przez co na pasku mam powiedzmy 2 białe ikonki opery next i 3 czerwone zwykłej to lepiej jestem w stanie zapamiętać gdzie się co znajduje, bo na codzień pracuje na 2 monitorach. Szkoda że opera nie obsługuje osobnych procesów jak chrome bo jak padnie to padają wszystkie okna. Izzak, nie chce mi się bawić w screeny otwórz sobie sam nie powinno ci wziąć więcej niż 2gb ramu. Tylko wcześniej ustaw sobie aby ci automatycznie opera nie odświeżała kart po czasie powiedzmy 3 godzin (nie wiem ile ma standardowo) bo będzie ci mulić a tak to tylko zapisze do ramu. Bdw firefox nie jest w stanie mi uciągnąć nawet 50 stron.. a chrome wiesza flasha po przekroczeniu pewnej ilości na wszystkich odtwartych kartach, bez względu na to, że działa na osobnych procesach.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by wree:

ja mam ok 100-300 w 2-5 oknach, zależy od tego jak rozbudowany jest obecnie temat którym się zajmuję

Też się dorzucę - jaki temat wymaga używania tylu kart?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by wree:

możesz mi Saskatchewan napisać która wersja opery pozwalała na otwieranie nowej karty w grupie?

Wolę nie pisać, bo nie była to wersja stabilna. Poza tym nie pamiętam takich rzeczy, jeżeli chcesz, to szukaj na blogu desktopteam wczesnych buildów opery 11.

Tutaj jest prawdopodobnie pierwsza wersja z grupowaniem kart na pasku: http://my.opera.com/desktopteam/blog/tab-stacking-is-here (znalezione na szybko przez Google).

wree napisał(a):

ok, dzieki Saskatchewan sprawdzę to z tego co pamietam bety są zapisywane też osobno to będę miał najwyżej 3 opery. Ryszart... w sumie to każdy interesujący smile wiesz jak to jest jak uczysz się na nowy temat a tam odnośnik do prac na których dany temat był pisany to klikasz a tam kolejny link do działu o którym nie miałeś pojęcia i zagłębiasz się bardziej... i bardziej.. i bardziej wink ciekawscy tak mają wink

Ryszard napisał(a):

Ciekawscy? Raczej tacy, którzy mają problemy ze skupieniem uwagi ;
Gdy znikają opisy na uchwytach kart a zostają same ikonki włacza się funkcja eliminacji: tu i tu jest to samo czyli jedna won, tu podobnie - to zostaje ta lepsza, to ciekawe ale zbyt odbiega - do zakładek.

wree napisał(a):

Zdecydowanie ciekawscy, a to co interesujące to do onenote a nie do zakładek, zakładek przestałem używać z 3 lata temu...przy ilości wiedzy jaką musze przerabiać są kompletnie bezużyteczne. Znikanie ikonek nie jest problemem bo klika się drugim myszki i obraca środkowym by widzieć nazwy + gesty, przez co klikania na pasku też od dawna nie używam. Nie rozumiem tego zdania "tu i tu jest to samo czyli jedna won, tu podobnie - to zostaje ta lepsza" pisz poprawnie pełnym zdaniem, nie będę się domyślał o co ci chodzi.

stivo85 napisał(a):

Eliminacja zbędnych i nadmiarowych informacji (w tym przypadku kart).

wree napisał(a):

heheh izaak-goldstein masz mnie z tym ryszartem smile książki też bardzo lubie wink może dadzą w opcjach w 12 możliwość otwierania w grupie, ta stara beta rzeczywiście jest trochę niedopracowana.

Medium napisał(a):

Jedno jest pewne, od ilości otwartych kart wiedza do nas nie spłynie, trzeba jeszcze je przeczytać.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by wree:

Nie rozumiem tego zdania "tu i tu jest to samo czyli jedna won, tu podobnie - to zostaje ta lepsza"


A stivo85 zrozumiał. Ciekawe dlaczego stivo85 zrozumiał to zdanie a Ty nie?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Ciekawe dlaczego stivo85 zrozumiał to zdanie a Ty nie?

Ja też zrozumiałem, ale uwierz, że czasem obecność jednego przecinka lub jego brak mogą naprawdę zakręcić w głowie.

Podejrzewam, że problem sprawił brak przecinka przed "czyli" (alternatywnie myślnika, jak w dalszej części zdania) w pakiecie z nietypowym słówkiem: "won". wink