Dostęp do strony dla ludzi spoza forum

w dziale Opera
kiszuriwalilibori napisał(a):

Witam,
Całkiem niedawno utworzyłem stronkę dzięki Operce. Zamieściłem tam kilka fotografii i chciałbym umożliwić dostęp do nich pewnym bliskim osobom, które jednak są mniej wciągnięte w net itp. W każdym razie nie mają zamiaru zakładać własnych stron. Stąd nie mogą być linkowani jako Friends. Czy jest inny spoób niż wysłać im link z loginem i hasłem?

philips napisał(a):

Może lepiej utrzorzyć dla nich jedną wspólną stonę "Przyjaciele Misia". Dodać do Friends. Znajomy udostępnić nazwę i hasło, a sobie pozostawić jednak trochę prywatności.

kiszuriwalilibori napisał(a):

Nie jestem pewuien, czy się zrozumieliśmy. O ile dokładnie wszystko przeczytałem, to jedynie osoby posiadające własne strony m0gą być -lub nie - zakwalifikowane jako friends. Stąd jeżeli tych stron nie posidają to nici z wykorzystania mechanizmu.

Chyba, że masz na myśli utworzenie zuepłnie niezależnej strony od własnej dotychczasowej; wtedy nawalić na niej to co chcemy zaprezentować i udostępnić hasło bliskim- ale wtedy obejdzie się bez mechanizmu friends

Czy dobrze kojarzę?

philips napisał(a):

Trochę inaczej. Wszystkie fotki zostawiasz na swojej dawnej stronie. Tworzysz nową niezależną prostą stronę (np tylko z linkiem do siebie) i dodajesz ją na listę przyjaciół. Udostępniasz nazwę i hasło nowej strony kolegom. Teraz będą mogli oglądać fotki na starej stronie zastrzeżone "tylko dla przyjaciół". Nie masz jednocześnie kłopotów, które mogą się zdarzyć jeżeli taki kołchoz oddasz w ręce przyjaciół. Kawalarze nie zniszczą twoich zbiorów i nie odetną cię od strony ( Zalogowany ->Preferences -> Edit Profile -> żartowniś może zmienić hasło i adres mailowy autora). Oczywiście na nowej stronie przyjaciele mogą uploadować fotki, mp3 przeznaczone dla ciebie.