Opera a ram

w dziale Opera
FatalErrorr napisał(a):

Zauważyłem panowie ze opera zażera niesamowite ilości ramu obecnie jak pisze tego topika mam 76.092 ramu zjedzonego, zauważyłem tez ze czym dłużej pracuje tym bardziej moli dochodzi tez do takich sytuacji ze się wiesza nie sama opera tylko nawigacja po stronach klikasz na link i bez odpowiedzi, mam 8.53, wersja 8.52 rozmywała mi całkowicie obraz i musiałem ja kilowac w menedżerze zadań, jakiś horror, wczesniejsze wersje operki z wersji 7 były zacniejsze w tym przypadku.

pzodro

rafalnet napisał(a):

Polecam proste rozwiązanie CTRL+F12 >> Zaawansowane >> Historia. Tam masz pamięć i wybierasz sobie ile pamięci Opera ma zajmować.
Jeżeli to Cię zainteresuje, to ja mam zaznaczone 20MB.
Problem bierze się stąd, że gdy nie masz tego ustawionego, to Operka zapamiętuje wszystkie odwiedzane przez Ciebie stronki, stąd tak wielka ilość zajętej pamięci i należy ją ograniczyć.

andol napisał(a):

Originally posted by rafalnet:

Problem bierze się stąd, że gdy nie masz tego ustawionego, to Operka zapamiętuje wszystkie odwiedzane przez Ciebie stronki, stąd tak wielka ilość zajętej pamięci i należy ją ograniczyć.Opera w żadnym wypadku nie zapamiętuje wszystkich odwiedzonych stron. W przypadku zaznaczenia opcji "Automatycznie" Opera przeznacza na cache 10% fizycznie dostępnej w komputerze pamięci RAM. Nie jest to oczywiście cała pamięć wykorzystywana przez Operę - jest to tylko pamięć podręczna.

Originally posted by rafalnet:

Zauważyłem panowie ze opera zażera niesamowite ilości ramu obecnie jak pisze tego
topika mam 76.092 ramu zjedzonegoPamięć jest po to, aby z niej korzystać. Takie zużycie można uznać za nienormalne, jeśli masz niewielką ilość RAM-u lub jeśli ustawiłeś znacznie mniejszą ilość pamięci podręcznej RAM.

Jeśli natomiast zużycie pamięci rośnie w nieskończoność z mniej więcej stałą szybkością, nawet jeśli nic w Operze nie robisz, to być może wstąpiłeś do elitarnego klubu szczęśliwców mających do czynienia z tajemniczym i wciąż nieokreślonym błędem.

rafalnet napisał(a):

Należy przyznać rację modowi. Nie pamiętałem po prostu ile % pamięci Operka maksymalnie może poświęcić na cache smile.

Ciekawy błąd, niesłyszałem o nim i na całe szczęście nie spotkałem się z nim osobiście na moim sprzęcie.