Początkujący...

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
yeti11 napisał(a):

Na wstępie Witam wszystkich i zwracam się z pytaniem do zaawansowanych urzytkowników opery.Czy istnije możliwość przydzielenia gestu myszy w ten sposób aby po zaznaczeniu na jakiś tekst lub link (ale link codowany) otworzyć go w zakładce w tle.Taką możliwość miałem w Maxtonie ale po paru dniach testowania opery myślę iż ona jest teraz dla mnie nr 1.W opcjach gestów myszy jest wszystko po angielsku więc proszę łopatologicznie...

szyk napisał(a):

Jak ma wyglądać ten gest? smile

yeti11 napisał(a):

szyk dobrze wiesz o co chodzi ale jak nie chcesz pomóc to trudno poczekam może ktoś zna się na operze lepiej ...

symeon napisał(a):

Originally posted by szyk:

Jak ma wyglądać ten gest?


rzut myszka o scianę smile

ale wracajac do pytania to jeżeli klikniesz środkowym przyciskiem na link to otworzysz go w tle. Natomiast nie wiem o co ci chodzi z tym zaznaczonym tekstem. jak chcesz go otworzyc ?

Zajec napisał(a):

Chodzi raczej o zaznaczenie adresu, nie będącego linkiem. Taki czysty napis zaczynający się od http.

Coś jak stare ctrl+d?

nunio napisał(a):

Nie wiem czym wy sie tutaj przejmujecie. Kolega yeti11 jest wyjatkowo niegrzeczny, obraza szyka i nie chce mu sie sprecyzowac pytania, a wy tracicie energie na domysly.

Originally posted by yeti11:

ale jak nie chcesz pomóc to trudno poczekam może ktoś zna się na operze lepiej ...


Skad szyk moze wiedziec o jaki gest ci chodzi? Prosiles o lopatologiczna pomoc, wiec musisz szczegolowo opisac swoje potrzeby, a nie sie obrazac i dodatkowo obrazac innych. irked

BTW, dobrym zwyczajem jest nadawanie watkom takich tytulow, aby mowily cos o tresci watku.

symeon napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Taki czysty napis zaczynający się od http.
aaaa, już jażę.

No to jest i na to sposób ale nie gest myszy tu poradzi a odpowiedni wpis do menu pod ppm.

Tutaj jest sposób na to.

szyk napisał(a):

Originally posted by yeti11:

szyk dobrze wiesz o co chodzi ale jak nie chcesz pomóc to trudno poczekam może ktoś zna się na operze lepiej ...


Ech, podpisuję się pod postem nunia, to skoro mamy to załatwione, to teraz żeby uniknąć dalszych nieporozumień, sprecyzuj, jak ma wyglądać ten gest, czyli czy to ma być np. ruch myszki w dół i prawo, w prawo itp.

Originally posted by symeon:

No to jest i na to sposób ale nie gest myszy tu poradzi


Gestm myszy też się da, po podpięciu do gestu polecenia Go to page, "%t". smile

yeti11 napisał(a):

Przepraszam jak kogoś uraziłem , nie to miałem na celu .A wracając do mego nieszczęsnego"gestu myszy " to tak jak Zajec powiedział: Coś jak stare ctrl+d? właśnie link nie jest aktywny a ja chcę go mieć na nowej zakładce.Po kliknięciu prawym przyciskiem i wybraniu z menu- Przejdź pod ten adres - otwiera mi się nie w nowej zakładce tylko w bierzącej.Przyzwyczaiłem się z maxtona do tego iż kopiowałem adres i przeciągałem go w góre i była nowa zakładka.Czy da się cuś takiego ustawić w operze? A i jeszcze raz sory szyka chyba się na mnie nie obrazi......???

yeti11 napisał(a):

Zrobiłem jak mówił symeon i jest już nieźle bo otwiera mi zakładki w nowym oknie po prawokliku "Przejdź pod ten adres" nie jest źle ale czy można ustawić jakoś gryzonia aby szybciej to robił?

Nixer napisał(a):

Jeśli w preferencjach (Preferences --> Advanced --> Browsing) odznaczysz "Reuse existing pages", to wszystko będzie się otwierało na nowych kartach. Nie jest to dokładnie to, o co Ci chodziło, ale zawsze coś.

szyk napisał(a):

Originally posted by yeti11:

Przyzwyczaiłem się z maxtona do tego iż kopiowałem adres i przeciągałem go w góre i była nowa zakładka.Czy da się cuś takiego ustawić w operze?


Tak się nie da (chyba miało być "zaznaczałem", a nie "kopiowałem", bo taka procedura by trochę długa trwała smile ), możesz to zrobić przy użyciu gestu myszy. W tym celu trzeba wyedytować używaną konfigurację gestów myszy w Preferencje->Zaawansowane->Mysz i klawiatura, następnie zmienić w sekcji Application polecenie przypisane do któregoś z gestów (lub dodać nowy gest). Najbardziej podobnym rozwiązaniem do rozwiązania w Maxtonie wydaje się być przypisanie do gestu GestureUp podanego przez symeona polecenia (zamiast Stop):

Copy & New page & Go to page, "%c" & Minimize page & Maximize page

Po zaznaczeniu tekstu należy trzymając prawy przycisk myszy wykonać ruch myszą do góry. Wada jest taka, że mimo iż strona otwiera się w tle, to bieżąca strona przestaje być aktywna. smile

PS. Obsługa gestów musi być oczywiście włączona.

Originally posted by yeti11:

A i jeszcze raz sory szyka chyba się na mnie nie obrazi......???


Pewnie, że nie. smile

Originally posted by szyk:

Gestm myszy też się da, po podpięciu do gestu polecenia Go to page, "%t".


E, bzdura, przecież to się miało w tle otwierać.

yeti11 napisał(a):

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź i oczywiście Pozdrawiam.