znikajace e-maile

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
runnner napisał(a):

Witam

Na moim firmowy kompie znikły mi tematy i tresci wiadomości.
W folderze wyslane i odebrane a nwet w koszu sa wiadomości bez tresci, tematu i nadawcy.
Pisze tylko "Treść wiadomości nie została pobrana", jest zanaczona wielkość wiadomości lub zalacznik ale nic wiecej.
Zniknęło większość wiadomości od 1 marca czyli z ostatniego miesiaca. Zostało tylko pare e-maili od roznych klientow.

Czy ma ktoś pomysł jak to odtworzyc?

Z góry dziękuje za informacje.

Pzdr

Robert

szyk napisał(a):

http://www.google.pl/search?q=+site:my.opera.com+%22Message+body+not+downloaded%22&hl=pl&lr=&client=opera&rls=pl&start=20&sa=N - przeszukałem trochę wątków i nie wygląda to zaciekawie.

Zakładam, że używasz Opery 8.5x. Po pierwsze zrób kopię katalogu Mail zlokalizowanego w katalogu głównym Opery. Potem przy zamkniętej Operze usuń katalog lexicon z katalogu Mail i uruchom Operę.
Jak nie pomoże, to wyłącz antywirusa (jakiego używasz?) i sprawdź, czy coś się zmieni. Mógłbyś podać wielkość katalogu Mail? (Edycja: jeśli to będzie mała wielkość, to znaczy, że pliki z pocztą zostały usunięte i pewnie konieczne będzie użycie jakiegoś programu do odzyskiwania danych. )

Jak dalej nic, to spróbuj zaimportować pliki mbs z katalogu store przy pomocy Plik->Importuj->Pocztę->i pewnie "Importuj plik standardowej skrzynki pocztowej".

PS. http://www.kmkorn.de/sw/opera/en/mbs2mbx.htm - tym programem da się przekonwertować format maili używany przez Operę na format mbox, który można otworzyć w jakimś innym kliencie pocztowym.