Opera + RSS

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
tomurbanowicz napisał(a):

Witam

Jedna rzecz mnie trochę irytuje w Operowym RSS. Nie wiem jak ustawić, aby kursor ustawiał mi się zawsze na samej górze w nagłówkach wiadomości. Często mam tak, że gdy zajrze do RSS mam kilka nagłówków, a kursor jest na dole.
Czy ktoś zetknął się z tym "problemem"?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

tockar napisał(a):

Skoro już istnieje topic o RSS w Operze...

Od wersji 8.0 przy większej ilości ściąganych RSS-ów (np. przy starcie przeglądarki) Opera zaczyna się gubić. Normalne jest u mnie to, że np. newsy z hacking.pl lądują np. do newsów z Dziennika Internautów (w miejscu dla hacking.pl także się znajdują, tak więc występują podwójnie. Usunięcie newsa z hacking.pl znajdującego się w miejscu na newsy z Dziennika Internautów usuwa także ten sam z poprawnego miejsca). Dodatkowo, tworzą się często "martwe" newsy, tzn. po usunięciu wszystkich przeczytanych newsów Opera pokazuje, że są wciaż jakieś nieprzeczytane, choć w rzeczywistości wszystko zostało usunięte. Za nic w świecie nie da się tego np. odznaczyć jako przeczytane. Takich "nieprzeczytanych" mam już 79 (od zainstalowania Opera9 Preview2). Występowanie: 8.x - 9.x (łącznie z Weekly, nie przypominam sobie tego problemu na 7.5x), OS: Windows i Linux.

Ktoś wie jak temu zaradzić? wink

golew napisał(a):

Originally posted by tockar:

Dodatkowo, tworzą się często "martwe" newsy


Kliknij na nazwie któregoś z kanałów RSS a potem jedź strzałką w górę. Wejdziesz wtedy do "kanały informacyjne" i tam powinny się pojawić te "zaginione" informacje.
Natomiast co do bałaganu w RSSach to trudno powiedzieć, niby to poprawiają, a dalej czasami bywają sytuacje mieszania informacji.

tockar napisał(a):

Originally posted by golew:

Kliknij na nazwie któregoś z kanałów RSS a potem jedź strzałką w górę. Wejdziesz wtedy do "kanały informacyjne" i tam powinny się pojawić te "zaginione" informacje.


Dzięki! bigsmile Jeden problem rozwiązany. wink

tomurbanowicz napisał(a):

A co z moim "problemem"? smile

dunpeal napisał(a):

Rowniez mam maly problem z Opera i RSS tylko ze w moim przyladku problem obejmuje defaultowa czcionke:
http://ghoost.juszczynka.org/opera.jpg
Jak ustawic normalna czcionke przy "Od" "Temat" "Kopia" itp.

Narzędzia->Preferencje->Czcionki
Sa pozostawione bez zmian, i uzywane czcionki to:
-Arial
-Times New Roman
-Terminal
-Tahoma
-Verdana
-Courier New
-Courier

Inne nie sa uwzglednione.
Gdzie tkwi problem? I czy ktos juz mial taki problem?

Ryszard napisał(a):

Tak masz dla e-maili i newsów też?
A tą sliczną czcionkę masz gdzieś w systemie ustawioną? Ona się jakoś nazywa?
Popatrz sobie do pliku ........Opera/styles/mime.css co tam masz bezpośrednio pod omf|headers i ewentualnie "dłubnij". Wyglądasz na takiego, co umi dłubać w css.wink

dunpeal napisał(a):

Dziękuję,
wyglada na to ze mialem problem z "font: status-bar;", bo gdy zmieniłem na "font: Tahoma;" wszystko stalo sie od razu czytelne. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.