Pytania przy uruchomianiu Opery

w dziale Opera
jurek1 napisał(a):

Po zainstalowaniu 8.54 kiedy zamykam system z uruchomioną Operą, po ponownym uruchomieniu systemu i Opery ta wyświetla okno i pyta mnie: czy kontynuować przerwaną sesję, przejść do strony głównej ....... Kojarzy mi się to z niepoprawnie zamkniętą Operą (np.twardy restart systemu)Jak temu zaradzić ? W 8,52 takie rzeczy prawie się nie zdarzły. Czy można tak ustawić Operę, żeby ZAWSZE BEZ PYTANIA otwierała się na stronie głównej ? Mój system to Win XP+SP1

golew napisał(a):

Jeżeli zamykasz system z działającą Operą to ona nie zdąży zapisać ustawień w plikach. Nie została zamknięta poprawnie. Dlatego pyta potem o sposób otwarcia.

Przy okazji takie zamykanie potrafi nieźle namieszać w ustawieniach - ostatnio przez brak prądu niemal straciłam pocztę i ustawienia wyglądu :/ Na szczęście udało się je wygrzebać z plików tmp.

vikal napisał(a):

A nie dziala :narzedzia>preferencje>ogolne> lista "uruchamianie" i "przejdz do strony glownej" ?

(moj pierwszy post, moze pomoge smile )

golew napisał(a):

To działa przy normalnym otwarciu Opery (normalnym czytaj po poprawnym zamknięciu) Przy zamknięciu "niepewnym" pojawia się okno startowe.

Kichus napisał(a):

Originally posted by golew:

Jeżeli zamykasz system z działającą Operą to ona nie zdąży zapisać ustawień w plikach. Nie została zamknięta poprawnie. Dlatego pyta potem o sposób otwarcia.


Raczej nie. Przeciez przy zamykaniu systemu Windows nie zabija procesow lecz zamyka je mniej wiecej tak, jak przy kliknieciu na "krzyzyk" i daje im kilkadziesiat sekund na zapisanie wszystkiego i zakonczenie. Napisalem "mniej wiecej", albowiem aplikacja ma jednak mozliwosc rozroznienia, czy zostala zamknieta przez uzytkownika czy z powodu zamkniecia systemu i pewnie Opera jest napisana tak, aby w tym drugim przypadku wyswietlac przywracanie sesji. Ale nie wynika to z tego, ze Opera zostala zamknieta nieprawidlowo.

cammiloo napisał(a):

witam smile mam maly problem z operą 8.54 ;/ otoz kiedy wchodze do opery to nie moge otworzyz zadnej strony!!! nawet np. google.pl ;/ kompletnie nic !! pisze mi ze nie moze wyswietlic strony kiedy na np firefoxie czy tez avancie wyswietla mi normalnie ;| pleae help mee smile thx
jakby co to: 5777411 wink

szyk napisał(a):

Originally posted by cammiloo:

otoz kiedy wchodze do opery to nie moge otworzyz zadnej strony!!!


http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=137037