Opera 11.62 Beta build 1327 z 9 marca 2012

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
PlMichal napisał(a):

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2012/03/09/delayed-opera-11-62-snapshot

gabriel-torpedo napisał(a):

CORE-40782 Crash when inspecting a UserJSEvent object in Dragonfly

Godzinami to przeklinałem. Oklaski.

webcm napisał(a):

Otwieram plik PDF w Operze wtyczką Adobe Reader for Mozilla. Naciskam i trzymam strzałkę w dół. Dokument przewinie się tylko RAZ. Muszę kliknąć otwarty dokument, aby dało się przewijać PDF cały czas, trzymając strzałki lub klawisze PgDown/Up.

urbecki napisał(a):

mały update
http://my.opera.com/desktopteam/blog/

wink

Medium napisał(a):

Originally posted by urbecki:

mały update
http://my.opera.com/desktopteam/blog/


Raczej tak:
http://my.opera.com/desktopteam/blog/2012/03/15/thursday-11-62-update

operetka napisał(a):

Originally posted by PlMichal:

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2012/03/09/delayed-opera-11-62-snapshot


A ja właśnie zainstalowałam builid 1328.
W obydwu jest strasznie dziwny, nieciekawy pasek kart. Jakiś rozwlekły i dziwnie to wygląda: ikona-duży odstęp, następnie krzyżyk. Czy będzie jeszcze jakaś normalna Opera?

webcm napisał(a):

Tracę cierpliwość do Opery. Programiści dodali nowe błędy:

1. Opera przy starcie otwiera karty, które poprzednio zostały zamknięte. Jeśli to były karty prywatne, otwiera szybkie wybieranie.
2. Wydłużył się czas uruchamiania i interakcji interfejsu z użytkownikiem - a może by go zoptymalizować?
3. Pasek adresu nie zawsze pokazuje strony z historii, cokolwiek wpiszę: część adresu, tytuł, treść. To wielka loteria!
4. Pure virtual function call
5. Pobrane pliki w menadżerze też lubią znikać.
6. YouTube HTML 5: na początku obraz zamrożony na kilka sekund - tak, trwa buforowanie, ale wrażenie inne. I filmiki bardziej tną...

Błędy dalej niepoprawione:

6. OpenGL na karcie ATI Radeon: po dłuższym przeglądaniu pojawiają się kartony w interfejsie i jest ich coraz więcej.
7. Wywalanie sterownika ekranu - w 1327 jeszcze nie wystąpiło, ale dzieje się to głównie przy wyświetlaniu okna Opery po wznowieniu systemu.
8. No i jak wyłączyć "Otwórz za pomocą" w menu kontekstowym? Ikona "Opera Turbo jest niedostępna", jeżeli wcale nie korzystam z Turbo.

Błędy poprawione albo poprawione częściowo:

1. W końcu Opera nie miga białym tłem przy nawigacji, tylko płynnie przechodzi do kolejnych podstron. Na niektórych stronach wciąż miga białe tło.
2. Działa gwiazdka na pasku adresu - aż dziw, że poprawiali to przez kilka wydań.

Dlaczego Opera jest dalej przeglądarką niszową? Niedawno używało jej ~11% internautów w Polsce. Obecnie ~8 i spada.. Odpowiedzi nie trzeba szukać daleko. Konkurencja nie śpi. Coraz większą popularność zdobywa Chrome. Google od razu postawił na szybkość i ergonomię. Weźmy poprawkę, że mieli ułatwione zadanie. Wzięli gotowy silnik HTML, dopisali V8, zintegrowali ze swoimi usługami... Mozilla straciła prowadzenie i wyciąga wnioski.

Oracle blokuje Operę. Opcja "Maskuj jako Firefox" pozwoliła założyć konto i zalogować się. Jeśli oni blokują celowo, nagłośnijmy to!

Mozilla straciła cierpliwość i wprowadzi obsługę H.264, o ile kodek jest zainstalowany w systemie. Wiemy, że Google rozwija WebM powoli i nie leży to w ich interesie w wojnie z Apple. Wprowadzenie wyboru kodeka chyba nie będzie trudne dla Opery smile

A z drugiej strony Firefox i Chrome stały się masówkami. Użytkowników IE ciężko sklasyfikować. Konqueror poszedł w zapomnienie?

macieja58 napisał(a):

Tak jak napisał przedmówca, szybkość i ergonomia to podstawa, to na pewno mocną stroną opery nie jest. Nawet głupiej funkcji autouzupełniania (takiego jak w FF, IE czy chrome) nie ma, a usprawnia to użytkowanie bardzo. Wiele stron w operze jest źle wyświetlanych, nie działa np. videorozmowa na facebooku. Może to są szczegóły, ale to wszystko składa się na całość. Na chwilę obecną wg mnie opera już nie przekroczy w Polsce 10%, nic temu nie wróży.

Medium napisał(a):

Originally posted by webcm:

4. Pure virtual function call

Poguglaj.

Originally posted by webcm:

6. YouTube HTML 5: na początku obraz zamrożony na kilka sekund - tak, trwa buforowanie, ale wrażenie inne. I filmiki bardziej tną..

Ja na stabilnej miałam echo.

Originally posted by webcm:

8. No i jak wyłączyć "Otwórz za pomocą" w menu kontekstowym?

Wszystkie punkty w menu można wyłączyć. Stwórz Operą kopię menu, otwórz je, znajdź odpowiednią sekcję i na początku postaw średnik ";".