wyszukiwanie blogów ze względu na język

w dziale Po godzinach
kingi napisał(a):

Jak myślicie, czy dałoby się technicznie wprowadzić wyszukiwanie blogów ze względu na język? Tzn. np blogi od a do z po polsku, albo najnowsze wpisy po polsku. Po prostu takie wyszukiwanie zaawansowane blogów. Niby można wpisać w szukaj 'polski' ale wtedy pojawia się lista postów z kilkunastu tylko blogów, w dodatku brak najnowszych wpisów.

Ryszard napisał(a):

Ty piszesz o blogach na http://my.opera.com/community/blogs/ ?
W zasadzie to jest:
http://my.opera.com/community/blogs/?tag=Poland&nodaylimit=1
http://my.opera.com/community/blogs/?tag=polish&nodaylimit=1
http://my.opera.com/community/blogs/?tag=polski&nodaylimit=1
http://my.opera.com/community/blogs/?tag=pl&nodaylimit=1
Wystarczyłoby, żeby tylko wszystkie polskie "pismaki" ustaliły jeden wspólny tag.

kingi napisał(a):

no 'w zasadzie' podobnie jak 'prawie' robie jednak różnicę ;)nie chodzi mi o tagi, bo przecież nie dajemy tagu 'poland' przy każdym poście to by było bez sensu trochę. za to 'poland' pojawia się u cudzoziemców, którzy coś tam piszą o polsce.
Chodzi mi raczej o to, że zakładając bloga definiujemy język/ języki, a potem jeszcze definiujemy język przy każdym poście. Czy nie dałoby się szukać na tej podstawie?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by kingi:

przecież nie dajemy tagu 'poland' przy każdym poście to by było bez sensu trochę

Nie wiem, nie znam się na tajnikach blogowania, ale ustalenie i dodawanie jednego tagu przez wszystkich piszących po polsku moim zdaniem byłoby bardzo sensowne.

Originally posted by kingi:

zakładając bloga definiujemy język/ języki, a potem jeszcze definiujemy język przy każdym poście. Czy nie dałoby się szukać na tej podstawie?

Jak widać tak się nie da, ale napisz w sprawie do właścicieli serwera - może coś z tym zrobią.

nunio napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Nie wiem, nie znam się na tajnikach blogowania, ale ustalenie i dodawanie jednego tagu przez wszystkich piszących po polsku moim zdaniem byłoby bardzo sensowne.To teraz skontaktuj sie ze wszystkimi bloggerami i im to powiedz. :/
I nie zapomnij powiadomic o tym kazdego nowego, gdy tylko pojawi sie w sieci... p

Ryszard napisał(a):

Gdyby bawiło mnie blogowanie i chciałbym, żeby każdy szukający polskich tekstów znajdował je bez trudu to na pewno wstawiałbym tag polski wink A inteligentny nowy po prostu dostosuje się do zastanych obyczajów smile