Błąd przy pobieraniu podczas używania turbo

w dziale Opera
Henk1987 napisał(a):

Wiem, że dziś pojawiła się wersja 11.62, ale z racji tego, że używam internetu mobilnego szkoda mi transferu na jej ściąganie. Problem wygląda tak, że jeśli chcemy pobrać jakiś plik w 11.61 z wyłączonym turbo, to w wyskakującym okienku (z wyborem zapisz, otwórz, itd) widzimy rozmiar pliku. Jeśli włączymy turbo, to ten rozmiar pojawia się na ułamek sekundy, czasem można nawet nie zauważyć, że się pojawił.

Mam prośbę - mógłby ktoś potwierdzić czy macie tak samo w 11.61, czy nawet w 11.62? Jeśli tak, to zgłoszę błąd. A może ktoś zgłosi za mnie wink

lemari napisał(a):

Originally posted by Henk1987:

używam internetu mobilnego


Od kogo?
Ja mam Orange i u mnie Turbo nie działa.

Henk1987 napisał(a):

Originally posted by lemari:

Originally posted by Henk1987:

używam internetu mobilnego


Od kogo?
Ja mam Orange i u mnie Turbo nie działa.Play online - ale mój problem to nie kwestia operatora. BTW - masz ustawione opera:config#Proxy|EnableProxy na 1? jeśli nie, to opera turbo się nie połaczy.

lemari napisał(a):

Originally posted by Henk1987:

opera:config#Proxy|EnableProxy na 1


Mam tam ptaszka. O 11.62

Originally posted by Henk1987:

nie kwestia operatora


Pytałem bo Orange kompresuje dane.

Saskatchewan napisał(a):

Potwierdzam na 11.62 – we wcześniejszych wersjach też pamiętam, że tak było, ale nie wiedziałem, że chodziło o włączone Turbo. Problem, zapewne, związany z tym, że przy wyłączonym Turbo, Opera ściąga plik już zanim wciśnięty zostanie przycisk Zapisz. Gdy Turbo jest włączone tak się nie dzieje, czyli Opera sprawdza plik i zamiast zapamiętać jego rozmiar, przerywa połączenie, a rozmiar pliku wtedy ginie.

Medium napisał(a):

Pragnę was pocieszyć: rozmiar pliku międzynarodowego instalatora Opery jest lżejszy o ok. 2 MB, niż jedną wersję temu, waży 10,1 MB.

Henk1987 napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Opera ściąga plik już zanim wciśnięty zostanie przycisk Zapisz. Gdy Turbo jest włączone tak się nie dzieje, czyli Opera sprawdza plik i zamiast zapamiętać jego rozmiar, przerywa połączenie, a rozmiar pliku wtedy ginienie - ściąga dopiero po kliknięciu zapisz smile przy włączonym turbo też na ułamek sekundy ta informacja się pojawia. Chyba w wolnej chwili zgłoszę błąd.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Henk1987:

nie - ściąga dopiero po kliknięciu zapisz smile

Nie masz racji. Gdy Turbo jest wyłączone, Opera ściąga plik od razu, nawet jeśli nie klikniesz zapisz. Przykład: wchodzę na http://www.opera.com/browser/download/ i klikam pobierz, ale nie klikam Zapisz; pasek postępu wyświetla pobieranie danych; po jakimś czasie klikam Zapisz i w oknie pobierania widzę, że X% już się pobrało.

Henk1987 napisał(a):

o kurde. zwracam honor. myślałem, że mówisz o włączonym turbo, źle przeczytałem. swoją drogą dziwne zachowanie.