RSS - najczęstsze problemy

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
golew napisał(a):

Ponieważ część problemów powtarza się nagminnie proponuję umieścić ich rozwiązania w jednym miejscu.


* Wyskakuje okienko, że przyszły nowe wiadomości RSS a ich nie widać
- otwórz panel poczty i sprawdź czy masz zaznaczone pokazywanie wiadomości z wszystkich kont (kliknij na panelu prawym przyciskiem myszy wybierz "pokaż wiadomości z" -> wszystkie konta)

* Po przeglądnięciu wszystkich kanałów nadal widnieją nieprzeczytane wiadomości, których nie widać
- kliknij na nazwie któregoś z kanałów RSS a potem jedź strzałką w górę. Wejdziesz wtedy do "kanały informacyjne" i tam powinny się pojawić te "zaginione" informacje.

Ryszard napisał(a):

Zainstaluj sobie przycisk Przycisk kanałów informacyjnych (RSS) z rozwijanym menu - szybciej otworzysz dany kanał lub "stronę" z wiadomościami ze wszystkich kanałów.

Pavel84 napisał(a):

A ja mam taki problem, że czasami wiadomości z jednego kanału są dublowane w innym. Może nie tyle dublowane co połączone. Jeśli usunę je z tego drugiego kanału to z pierwszego również znikają. Nie stosowałem żadnych filtrów ani regułek, tylko zwykłe dodawanie kanałów i tyle. Jest to troszkę denerwujące ponieważ czasami RSS z CHIPa mam pomieszane z IDG albo BASH ląduje w ONET-CIEKAWOSTKI...

golew napisał(a):

Originally posted by Pavel84:

Może nie tyle dublowane co połączone


Normalka wink dlatego ja np. nie używam RSSa w domu a tylko w pracy, bo często właśnie pojawia się bałagan i np. także wysłane potrafią wylądować w RSSach i nie da się ich potem usunąć tylko z widoku kanału :/

Pavel84 napisał(a):

Gdyby "wysłane" zaczęły by mi sprawiać takie problemy jak u ciebie to zrezygnował bym z M2 i poczekał bym aż Komputer Świat znów da TheBat! za darmo wink albo korzystał bym z poczty przy pomocy webmaila.

golew napisał(a):

Dlatego w domu używam M2 do poczty a w pracy do RSSów wink

Szarex napisał(a):

A ja mam pytanie odnośnie RSS-ów:

Bo na przykład na tym forum (nie tylko) jest tak, że link do konkretnego kanału RSS znajduje się tylko po prawej stronie w pasku adresu strony WWW. I teraz mam problem:

Powiedzmy, że chcę skopiować adres kanału RSS, aby umieścić go w moim ulubionym programie do RSS (od razu mówię, że nie jest to Opera wink) Jedyne co mogę zrobić, aby skopiować adres kanału do schowka, to dodać kanał do listy kanałów RSS Opery, potem z menu RSS, wybrać opcję "Kanały informacyjne" i dopiero stamtąd mogę wyciągnąć adres danego kanału RSS, celem umieszczenia go w moim ulubionym czytniku. Teraz moje pytanie: nie da się pobrać adresu kanału RSS jakoś prościej?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Szarex:

Teraz moje pytanie: nie da się pobrać adresu kanału RSS jakoś prościej?

Uruchamiasz ten swój ulubiony program do RSS, wklejasz mu adres tego wątku i potem gdy "zapyta" które z kanałów "znalezionych" na tej stronie ma zasubskrybować wybierzesz interesujące.

pawelzak napisał(a):

Originally posted by Pavel84:

A ja mam taki problem, że czasami wiadomości z jednego kanału są dublowane w innym. Może nie tyle dublowane co połączone. Jeśli usunę je z tego drugiego kanału to z pierwszego również znikają. Nie stosowałem żadnych filtrów ani regułek, tylko zwykłe dodawanie kanałów i tyle. Jest to troszkę denerwujące ponieważ czasami RSS z CHIPa mam pomieszane z IDG albo BASH ląduje w ONET-CIEKAWOSTKI...Ja cały czas się z tym męcze, a nie chcę instalować innego czytnika RSS bo tak jak wygodnie mieć wszystko w jednym (przeglądarka, mail, rss). Zauważyłem, że można to na jakiś czas naprawić. Trzeba zrobić tak:
- wejść w folder mail w katalogu Opery
- skasować zawartość folderów lexicon i indexer
- zmienic na chwile nazwe pliku mailbase na jakąś inną (np mailbase1)
- otworzyć operę i od razu ją zamknąć
- pojawi się nowy plik mailbase, który kasujemy, a tamten zmieniony znowy nazwy mailbase
- uruchamiamy opere i powinno juz byc ok

Ale jestem bardzo ciekawy czy nie można zrobić tego jakoś szybciej albo w końcu naprawić ten błąd. Nie znacie może innego sposobu??

szyk napisał(a):

Originally posted by pawelzak:

- skasować zawartość folderów [...] indexer


To nie jest dobry pomysł, bo jeśli się używa klienta poczty, to zostanie zniszczona baza danych o mailach (czy coś w tym rodzaju).

pawelzak napisał(a):

nic z tych rzeczy... to są jakieś pliki przydatne do indeksowania, które się odbudują wraz z kolejnym uruchomieniem opery...

szyk napisał(a):

Originally posted by pawelzak:

nic z tych rzeczy... to są jakieś pliki przydatne do indeksowania, które się odbudują wraz z kolejnym uruchomieniem opery...


Do reindeksacji potrzebne jest usunięcie katalogu lexicon, co do indexer, to musiałbym sprawdzić, jak to teraz jest w Operze 9. Ale zrobię to w dzień. smile

pawelzak napisał(a):

No przecież gdyby to mi usunęło maile, to nie byłbym takie radosny, nie?? bigsmile

golew napisał(a):

Z tego co pamiętam to indexer przechowuje informacje o filtrach, czyli co do którego filtru należy. Maili więc nie skasuje, ale jeśli ktoś używa filtrów to może być zawiedziony..

PS. Dziękuję że jesteście i dzięki Wam stuka 1000 party

szyk napisał(a):

Originally posted by pawelzak:

nic z tych rzeczy...


Originally posted by golew:

Z tego co pamiętam to indexer przechowuje informacje o filtrach, czyli co do którego filtru należy.


No i rzeczywiście nic mi się nie stało z mailami. smile

kowwoj napisał(a):

A tak z innej beczki, czy widziecie jakikolwiek sposób, by "poprosić", żeby nie pisać "zmusić" wink, Operę, żeby zmienić sposób wyświetlania wiadomości z kanałów rss?
W tej chwili wiadomości przychodzą w formacie linkowym - tytuł i link do strony. I zastanawiam się teraz, czy nie dałoby się jakoś od strony użytkownika podmienić treści kanału tak, żeby w mailu wyświetlała się już docelowa strona. Wiem, że to strona z rss-em ustala, jaka będzie zawartość, ale może jakoś przez userjs?

Wasacz napisał(a):

Originally posted by kowwoj:

I zastanawiam się teraz, czy nie dałoby się jakoś od strony użytkownika podmienić treści kanału tak, żeby w mailu wyświetlała się już docelowa strona.


Nie da rady, bo:

Originally posted by kowwoj:

strona z rss-em ustala, jaka będzie zawartość


Przy czym zawsze pozostaje układ: treść (początek treści lub jej brak - zależnie od kanału) + link.

PeterCub napisał(a):

Zastanawia mnie, czy jest jakiś sposób, żeby pobierać "ręcznie" tylko wiadomości z rss-ów (a nie z wszystkich kont i kanałów). Co prawda jest ustawienie "co 5 minut", ale chyba nie o to tutaj chodzi. Zaznaczam, że nie wchodzi w grę kasowanie kont pocztowych, bo od czasu do czasu wysyłam listy z M2.

andol napisał(a):

Originally posted by PeterCub:

Zastanawia mnie, czy jest jakiś sposób, żeby pobierać "ręcznie" tylko wiadomości z rss-ówKliknij nazwę kanału na panelu „Poczta” i naciśnij F5.

PeterCub napisał(a):

Originally posted by andol:

Kliknij nazwę kanału na panelu „Poczta” i naciśnij F5.

A potraktować całościowo kanałów się nie da? Jak ktoś ma 30 kanałów zasubskrybowanych to trochę uciążliwe jest zaznaczanie każdego kanału z osobna i odświeżanie go.

andol napisał(a):

Tak, jest to uciążliwe. Innego sposobu nie znam.

szyk napisał(a):

Originally posted by PeterCub:

A potraktować całościowo kanałów się nie da? Jak ktoś ma 30 kanałów zasubskrybowanych to trochę uciążliwe jest zaznaczanie każdego kanału z osobna i odświeżanie go.


Można użyć sposobu wymagającego trochę pracy: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1266165 (zwłaszcza przy 30 kanałach). smile

dexter91 napisał(a):

czy ktos moglby mi pomoc? kiedy klikam na jakas wiadomosc to widze tylko początek jej tresci a na dole mam do niej link. czy mozna zmienic zeby wiadomosc byla od razu pokazywana. Prosze o pomoc.

golew napisał(a):

To zależy od autora kanału RSS. Jedni wysyłają cały artykuł a inni tylko pierwsze zdanie.

kempin napisał(a):

Witam!!

Włączyłem sobie kanał pewnego forum i zauważylem ze nie wszystkie wiadomości rss Opera mi pobiera. Tzn. gdy mam kompa właczonego to jest wszystko ok (wszystkie wiadomosci dochodza), ale np. gdy wyjade na 3 dni i nie bede wlaczal kompa to po powrocie dochodza do mnie wiadomosci tylko te ktore powstaly po moim powrocie (po wlaczeniu kompa), nie dochodza te ktore powstaly w czasie gdy komputer byl wylaczony. Chcial bym zeby doszly do mnie wiadomosci nawet te ktore zostaly wyslane podczas mojej nie obecnosci. Czy jest mozliwe tak ustwaic Opere zeby nie zostaly pominiete zadne wiadomosci? Jezeli nie to czy znacie moze jakis inny rss ktory to potrafi?

golew napisał(a):

To może zależeć od ustawień danego kanału - może być tak, że np. wysyła tylko te z okresu powiedzmy kilku godzin albo wysyła tylko określoną ilość - np. 50 ostatnich. I wtedy gdy jesteś na bieżąco to dostajesz wszystko a po dłuższej przerwie tylko określoną ilość.

kempin napisał(a):

Tzn. ze ja nie moge nic zmienic?
A czy jak bym zainstalowal inny program obslugujacy RSS to by bylo tak samo?

golew napisał(a):

Spróbuj. Ale to mze zależeć po prostu od ustawień kanału a nie programu odbierającego.

Wodz napisał(a):

Podepnę się tutaj

Mam problem: jak czytam kanały informacyjna (RSS) lub pocztę to w polu podglądu wiadomości, w jego górnej części widzę źródło wiadomości i za Chiny nie moge się tego pozbyć. Kiedyś wiem, że udało mi się to usunąć. Teraz jakoś nie mogę. Proszę o pomoc <help>

golew napisał(a):

A jak klikniesz na treści maila PPM to masz zaznaczoną opcję "Pełny nagłowek i wiadomość"? Jeśli tak, to odznacz.

Wodz napisał(a):

Jak wezmę "pełen nagłówek i wiadomość" to źródło strony zajmuje mi pełne pole na podgląd wiadomości. Poniżej zamieszczam zrzut ekranu:

kowwoj napisał(a):

A czy istnieje komenda (do przycisku, czy gestu), która powodowałaby przejście do Opery maila bezpośrednio do odebranych? Tzn. tak, by jeden gest/przycisk kierował mnie do maili, nie maili+RSS?

szyk napisał(a):

Originally posted by kowwoj:

A czy istnieje komenda (do przycisku, czy gestu), która powodowałaby przejście do Opery maila bezpośrednio do odebranych?


Read mail, 2

"2" to wartość Id z pliku index.ini .

elpajaco napisał(a):

Witam
mam problem z podpięciem pod M2 rss feed nie ściąga ich poprostu, ba nawet się nie podpina pod kanały informacyjne. Głównie chodzi o stronę z fotoblogami http://www.fotolog.com/ , czy można coś an to poradzić aby dołączyć wybrany fotoblog ?
przykładowy adres do sybskrypcji: http://feed.fotolog.com/mokosita/feed/main/rss20

--
http://my.opera.com/elpajaco/albums/

Vambeer napisał(a):

Może dlatego nie działa, ze nie ma tam (przynajmniej poprawnie) wystawionych kanałów informacyjnych ? Opera i IE7 nie wykrywa pod podanymi adresami żadnych rss'ów.

jewgienij napisał(a):

Ja mam następujący problem: pomimo, że absolutnie wszystkie wiadomości są przeczytane, to w mojej Operze zawsze widnieje pogrubiony napis: "Kanały informacyjne (1)", tak jakby 1 news nie był przeczytany. Tymczasem wszystko jest przeczytane! Zobaczcie zresztą zrzut ekranu.

golew napisał(a):

Originally posted by jewgienij:

Ja mam następujący problem: pomimo, że absolutnie wszystkie wiadomości są przeczytane, to w mojej Operze zawsze widnieje pogrubiony napis: "Kanały informacyjne (1)", tak jakby 1 news nie był przeczytany


Czasami zdarza się taki problem, kliknij na pierwszy ze swoich kanałów, ale tak, aby było na nim zaznaczenie i przejedź strzałką w górę, wejdziesz do "ukrytego" katalogu i tam usuniesz tę wiadomość wink
a tak w ogóle to napisałam to już w pierwszym poście rozpoczynającym ten wątek wink polecam czytanie ze zrozumieniem

golew napisał(a):

I jeszcze częściowe rozwiązanie problemu, o którym pisałam kiedyś - że np. wysłane pojawiają się w RSSach - należy będąc w RSSach za pomocą przycisku widok odznaczyć pokazywanie przeczytanych. I tak, wiem, to rozwiązanie prowizoryczne.

Vambeer napisał(a):

Podejrzewam, że masz tak po którejś tam aktualizacji Opery w wersji beta. Dokładnie tak samo zrobiło się u mnie ostatnio, zapewne na skutek błędu indeksowania.
Chyba najlepszym wyjściem jest wyeksportowanie RSSów, usunięcie ich z przeglądarki, a następnie ponowny import.

Hmm, news.student.pw.edu.pl ?

EDIT:
Przemyślenie na dziś: zanim zaczniesz się mądrzyć, poczytaj faq.

jewgienij napisał(a):

Hmm, news.student.pw.edu.pl ?

Co w tym dziwnego? Grupy dyskusyjne Politechniki Warszawskiej smile

Czasami zdarza się taki problem, kliknij na pierwszy ze swoich kanałów, ale tak, aby było na nim zaznaczenie i przejedź strzałką w górę, wejdziesz do "ukrytego" katalogu i tam usuniesz tę wiadomość
a tak w ogóle to napisałam to już w pierwszym poście rozpoczynającym ten wątek polecam czytanie ze zrozumieniem

Ups, przepraszam i dziękuję!

PS. Możesz wrzucić mój screenshot do pierwszego postu w tym temacie, to będzie bardziej jasne dla innych na czym polega ten problem.

foczka napisał(a):

Cześć mój problem dotyczy uruchamiania czytnika, problem niecodzienny gdyż szukając opisu jak odpalić sam czytnik nie znalazłem, być może moja opera nie jest doskonała i nie ma tego czytnika jednak w faq opera nie znalazłem żadnego opisu na taki temat zaś w google większość pisze ze jest, a ja jakoś dalej nie umie sie do tego zabrać, dla przykładu Firefox może pobrać wtyczkę która dołącza opcje w pasku narzędzia i tam już wiele można sie dowiedzieć ..

Za odpowiedź dziękuję!

golew napisał(a):

Gdy wejdziesz na strone ktora ma RSS pojawi ci sie pomaranczowa ikona w pasku adresu, gdy dodasz kanal czytnik sie uruchomi.

foczka napisał(a):

Wielkie dzięki, nie wpadł bym na to że nie da się tego zrobić zanim ..

pozdrawiam!!)

Ayyye napisał(a):

witam
a ja sie chcialem zapytac, czy oni rzeczywiscie nic nie robia przy tym M2?
juz od dosyc dawna uzywam Opery rowniez do przegladania rss'ow, teraz juz mam w sumie 12 dodanych i czym wiecej, tym co raz to bardziej mnie szlag trafia wink
to, ze wiadomosci sie klonuja i ukazuja sie tez w nieswoim kanale, to jeszcze idzie przezyc, ale np ostatnio co raz to czesciej dzieje sie np tak, ze przegladam sobie wszystkie rss'y na raz, kasuje hurtowo i pozniej na koniec prawym, i Empty trash, i niby jest wszystko ok, wszedzie pusto
za jakis czas znowu sobie klikam na rss'y i widze, ze jest pare nowych w roznych kanalach, klikam, zeby mi pokazalo wszystkie (Feeds -> Read feeds) i okazuje sie, ze musze sobie troche poczekac, zeby przeczytac nowe wiadomosci, gdyz niewiadomo skad, na liczniku wiadomosci pokazuje sie ilosc lacznie "wszystkie wczesniej skasowane + te pare nowych" i jest to tylko puste miejsce odpowiadajace ilosci normalnie odpowiadajacej ilosci skasowanych postow (wiec np przy 200 scrollbar robi sie troszke maly), i musze czekac az to zniknie i zostana tylko te nowe wiadomosci
tak samo czesto, a nawet czesciej dzieje sie to w koszu (pokazuje np 200 [tyle ile bylo uprzednio skasowane], a jak klikne to jest samo puste miejsce i musze czekac, az poznika i zostanie puste okno)
najlepsze, ze zeby to wszystko zniklo, to ta zakladka musi byc aktywna, gdyz jak pozostawimy to w tle, to za cholere licznik sie nie zmniejsza i czlowiek tylko traci czas i sie wkurza

nie uzywam Opery do odbioru maili, tylko do rss'ow i ostatnia rzecz jaka chcialbym zrobic, to uzywac osobnego programu do odbioru rss'ow, gdyz ogolnie ten jest bardzo przyjemny i mi odpowiada, gdyby nie powyzsze

nie wiem gdzie lezy problem, czy moze jakas bledna metoda kompaktowania plikow czy co, w kazdym badz razie jeszcze przed v9 tez to chyba mialo miejsce, wiec nie wiem czemu tego nie naprawia :/

goblin21 napisał(a):

Dopadła mnie koniecznośc przeinstalowania systemu windows. Oczywiście zrobiłem kopie profilu Opery.
Jakież zdumienie mnie dopadło jak zobaczyłem że Opera nie wyświetla mi listy moich kanałów RSS Łączna ilość wiadomości jest wyświetlana ale nie widzę listy kanałów
http://i37.tinypic.com/1zw235.jpg

Co ustawić/zmienić aby wyświetlały się normalnie ?

A przy okazji, jak przywrócić wyświetlanie ikon paneli jako durze ikony, gdyż obecnie mam wyświetlane jako małe sad

mychampagne napisał(a):

Mam kilka problemów z kanałami RSS odczytywanymi przez Operę:
- Wiadomości się dublują - dostaję po dwie identyczne wiadomości, często również po skasowaniu jakiejś wiadomości, przychodzi ona jeszcze raz. Zaznaczanie jako "przeczytanej" przed skasowaniem nie pomaga. Dotyczy to kilku różnych kanałów RSS.
- Zmieniłam kilka nazw kanałów, pod zakładką RSS widnieją one teraz dwa razy - pod starą i zmienioną nazwą.

Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź co z tymi fantami zrobić smile

azaelx napisał(a):

Ja tylko jedno pytanie mam. Jak zmienic domyslny czas aktualizacji RSS w Operze z 3 godzin na Nigdy?

Medium napisał(a):

Originally posted by azaelx:

Jak zmienic domyslny czas aktualizacji RSS w Operze z 3 godzin na Nigdy?


Ależ to proste, w menedżerze kanałów jest taka opcja.

RainRamirez napisał(a):

Mam problem z kanałami RSS.
W Operze 10.10 nie miałem kłopotu i wyglądało to tak:
[img]http://files.myopera.com/RainRamirez/albums/2307031/Opera%2010.10.JPG
Czyli lista kanałów w górnym oknie a w dolnym treść wiadomości bądź linki do odnośników.
W Operze 10.50 wygląda to jednak tak:
[img]http://files.myopera.com/RainRamirez/albums/2307031/Opera%2010.50.JPG
i za cholerę nie mogę tego zmienić. Nowa subskrybcja nie pomaga, restart po instalacji nowej Opery nie pomaga, może ktoś ma jakieś pomysły jak to rozkminić?

Medium napisał(a):

Originally posted by RainRamirez:

W Operze 10.50 wygląda to jednak tak:

[img]http://files.myopera.com/RainRamirez/albums/2307031/Opera%2010.50.JPG" target="_blank">http://files.myopera.com/RainRamirez/albums/2307031/Opera%2010.50.JPG

i za cholerę nie mogę tego zmienić. Nowa subskrybcja nie pomaga, restart po instalacji nowej Opery nie pomaga, może ktoś ma jakieś pomysły jak to rozkminić?


Odznacz globalne dopasowanie do szerokości. To jest bug Opery 10.50.
Przycisk Menu → Ustawienia → Preferencje → Strony WWW

RainRamirez napisał(a):

Pomogło
Medium jesteś wielki człowiek smile
Poruszając już ten wątek, można ustawić aby po kliknięciu na kanał RSS np jak na przykładzie Gumtree z linków powyżej pokazywała się treść oryginalna a nie link?
Może jeszcze o jedno zapytam trochę z innej beczki. Jak mam otwartych powiedzmy 5 kart i chcę wysłać tą sesję komuś (w jednym linku) a osobie tej klikając na lin otworzy się 5 kart - czy to możliwe?

Medium napisał(a):

Originally posted by RainRamirez:

Medium jesteś wielki człowiek


OT: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=414301&t=1267548670&page=1#comment4269031

Originally posted by RainRamirez:

Poruszając już ten wątek, można ustawić aby po kliknięciu na kanał RSS np jak na przykładzie Gumtree z linków powyżej pokazywała się treść oryginalna a nie link?


A gdzie tam jest kanał RSS?

Originally posted by RainRamirez:

Jak mam otwartych powiedzmy 5 kart i chcę wysłać tą sesję komuś (w jednym linku) a osobie tej klikając na lin otworzy się 5 kart - czy to możliwe?


http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=4427561

RainRamirez napisał(a):

kanał rss jest odgórnie ustawiony na dział telefony komórkowe i właśnie o to mi chodziło czy zamiast linków do ogłoszenia mogą się wyświetlać od razu wiadomości z treścią.
Co do sesji, to już zakumałem smile
natomiast kwestia wielkiego człowieka jak widzę już była poruszana smile napisałem tak bo "wielka kobieta" można by opatrznie zrozumieć a ja zapędów saperskich aby w bombie grzebać nie mam smile
165/57 wygląda mniamuśnie wink jednak dalej obstaję przy tym że "wielka" umysłem i znajomością rzeczy.
Pomogłaś i bardzo Ci dziękuję
Lampka tego co Ci koi zmysły dla Ciebie wink
\ /
\ /
\ /
|
|
|
|
-------

Medium napisał(a):

Originally posted by RainRamirez:

kanał rss jest odgórnie ustawiony na dział telefony komórkowe i właśnie o to mi chodziło czy zamiast linków do ogłoszenia mogą się wyświetlać od razu wiadomości z treścią.


Ech, musiałam zasubskrybować te ogłoszenia, żeby Cię zrozumieć. Treść wyświetlana we wiadomości RSS jest zależna od nadawcy, a nie od przeglądarki, niestety... worried

RainRamirez napisał(a):

Wszystko jasne.
Sorki za mało precyzyjne określanie problemu.
Jeszcze raz dziękuję że mi pomogłaś, mam nadzieję że jak kiedyś jakaś demencja umysłowa mnie dopadnie i nie poradzę sobie z problemem związanym z Operą to znów mi pomożesz smile
pozdrawiam serdecznie
RR

ysyl napisał(a):

Witam,

Ja mam inny problem z RSS. Połasiłem się na upgrade z wersji 10.10 (bodajże) do 10.50 kompilacja 3296 i teraz mam problem z rssami. Dokładnie to dotyczy on zdjęć i wszelkich filmów. Wygląda to tak:
http://my.opera.com/ysyl/albums/showpic.dml?album=2398321&picture=32696421
Czyli nie pokazuje mi zdjęć (co ciekawe większości, a nie wszystkich) i filmów w podglądzie rss... Czy ktoś ma pojęcie o co może chodzić? Próbowałem wykasować dany rss i zasubskrybować ponownie, niestety nie pomogło.

Henk1987 napisał(a):

a ja mam puste wiadomości w 10.50
napis głosi nieprzeczytanych:0 z 26 przy czym te 26 to puste linijki...

przy czym te puste nie występują w żadnym z kanałów oddzielnie, tylko jak się kliknie na zbiorczą kategorię.

Henk1987 napisał(a):

instalacja 10.51 rozwiązała problem

keisyb napisał(a):

Czy ilosc RSS jest ograniczona zaczely mi znikac wyszukiwania z allego, ebay i chyba inne

keisyb napisał(a):

I nikt nie pomoze ?

nowotny napisał(a):

Originally posted by keisyb:

Czy ilosc RSS jest ograniczona


Nie...

Originally posted by keisyb:

zaczely mi znikac wyszukiwania z allego, ebay i chyba inne


Sprecyzuj...

drjanitor napisał(a):

A ja mam taki, strasznie mnie irytujący, problem. Otóż, kiedy klikam na którykolwiek z subskrybowanych kanałów, to w środkowej kolumnie zaznaczona (podświetlona) jest pierwsza wiadomość, którą przeczytałem (w ogóle) w ramach danego kanału. Po kilku dniach, kiedy już nazbiera się tych wiadomości takie otwieranie się listy w połowie strasznie mnie wkurza, bo żeby zobaczyć najnowsze wiadomości muszę przewijać listę do góry. Podobny problem jest pocztą. Zawsze otwiera się na tej samej wiadomości.

Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Mam najnowszą wersję Opery.

Medium napisał(a):

Originally posted by drjanitor:

kiedy klikam na którykolwiek z subskrybowanych kanałów, to w środkowej kolumnie zaznaczona (podświetlona) jest pierwsza wiadomość, którą przeczytałem

Czy Ty usuwasz przeczytane wiadomości z kanałów?


drjanitor napisał(a):

Originally posted by Medium:

Originally posted by drjanitor:

kiedy klikam na którykolwiek z subskrybowanych kanałów, to w środkowej kolumnie zaznaczona (podświetlona) jest pierwsza wiadomość, którą przeczytałem

Czy Ty usuwasz przeczytane wiadomości z kanałów?Nie i nie chcę tego robić.

Medium napisał(a):

Następny chomik... whistle

Saskatchewan napisał(a):

Był naprawiany jakiś problem z tym związany, ale nie wiem czy konkretnie o to chodziło i nie pamiętam w jakiej wersji: czy w 11.62, czy w 12.00.

Paolo88 napisał(a):

Jak zmienić limit 20 pobieranych wiadomości z jednego kanału RSS?

Mam taki problem, że miewam dłuższe przerwy w dostepie do internetu i wówczas część wiadomości nie pojawia się w rss.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Paolo88:

Jak zmienić limit 20 pobieranych wiadomości z jednego kanału RSS?

To nie jest limit ustalany przez Operę, a przez właściciela kanału. Czasem jest to 20, czasem 10, a czasem 5 ostatnich wpisów.

Originally posted by Paolo88:

miewam dłuższe przerwy w dostepie do internetu i wówczas część wiadomości nie pojawia się w rss

Jedyne działające rozwiązanie w takim przypadku, to skorzystanie z jakiegoś serwisu online, który na bieżąco będzie pobierał wpisy.