Otwieranie strony z wynikiem wyszukiwania/tłumaczenia w tle

w dziale Opera
alek napisał(a):

Witam,

Po przeszukaniu forum nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Chodzi mi o to, aby po dwukrotnym kliknięciu wyrazu na stronie i wybraniu z menu podręcznego opcji szukania (np. Google, Wiki) lub tłumaczenia, karta z wynikiem tej operacji pojawiała się w tle a nie w aktywnej karcie.
Jeśli ktoś ma pomysł jak to rozwiązać, będę wdzięczny.


Pozdrawiam, alek

golew napisał(a):

Najprostsze rozwiązanie to klikać z wciśniętym Shiftem.

alek napisał(a):

Hmmm, klikanie z shiftem powoduje, że zmienia sie domyślna wyszukiwarka w menu podręcznym, więc ta opcja raczej odpada...

szyk napisał(a):

Jak w tle, to trzeba przytrzymać CTRL+SHIFT.

Poza tym można w ten sposób: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1009810, potem http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1010249.

Originally posted by alek:

klikanie z shiftem powoduje, że zmienia sie domyślna wyszukiwarka w menu podręcznym, więc ta opcja raczej odpada...


? U mnie nic takiego się nie dzieje...

alek napisał(a):

Zaznaczanie wyrazu shiftem nie działa, z controlem też nie.
Zmiana domyślnej przeglądarki następuje po kliknięciu jej w menu z shift+ctrl, czyli - jak widać na załączniku - aktywny jest google, a po kliknięciu na wikipedie otwiera się karta z wynikiem w tle, ale jako aktywna jest od tego momentu wiki. tak więc to rozwiązanie nie działa....

screen.png

Ryszard napisał(a):

Zaznacz "normalnie", prawokliknij, teraz zjedź kursorem na odpowiednią pozycję w menu (na "szukaj" lub wybrana wyszukiwarka w podmenu "szukaj używając" i dopiero teraz kliknij przytrzymując [shift]+[ctrl].
Oczywiście użycie jakiejś wyszukiwarki z podmenu "szukaj używając" uaktywnia tą wyszukiwarkę - "od teraz" będzie aktywna przez "szukaj".

szyk napisał(a):

Originally posted by alek:

Zmiana domyślnej przeglądarki następuje po kliknięciu jej w menu z shift+ctrl, czyli - jak widać na załączniku - aktywny jest google, a po kliknięciu na wikipedie otwiera się karta z wynikiem w tle, ale jako aktywna jest od tego momentu wiki.


Ano faktycznie, ale nie ma znaczenia, czy się wybrało jakąś wyszukiwarkę otwierając ją w tle, czy też w tej samej karcie.
Zmiana dotyczy chyba tylko opcji "Szukaj" w menu, które pojawia się po zaznaczeniu tekstu i kliknięciu prawym przyciskiem myszy. I tylko występuje na karcie, na której wybierało się niedomyślną wyszukiwarkę.