Gdzie znajdę ustawienia filtrów i kanałów rss?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Raster2000 napisał(a):

Witam!
Druga awaria zasilania i po raz drugi konieczność ustawiania filtrów i kanałów RSS. W którym miejscu w katalogu Opery znajdę ustawienia filtrów i kanałów, aby po ponownej awarii wystarczyło jedynie skopiować je do odpowiedniego miejsca na dysku?

Ryszard napisał(a):

Otwierasz stronę Pomoc - O Operze i sprawdzasz, gdzie masz Katalog poczty.
A jeszcze lepiej - na tej samej Pomoc - O Operze sprawdzasz położenie:
"Preferencje" czyli plik ...........\profile\opera6.ini
Zamykasz Operę, otwierasz plik ...........\profile\opera6.ini w Notatniku, zmieniasz ścieżk

Mail Root Directory=C:\Program Files\Opera\mail
na wskazującą na inny dysk, np. na:
Mail Root Directory=D:\Opera\mail
, zapisujesz, zamykasz plik preferencji, przenosisz katalog poczty na nowe miejsce (jeżeli miałeś skonfigurowaną pocztę) i uruchamiasz Operę. Jak będzie na innym dysku, to może łatwiej przetwa awarię. A na pewno przetrwa ponowną instalację win. Oczywiście trzeba pamiętać o pźniejszej edycji ..........\profile\opera6.ini

Raster2000 napisał(a):

Ech - miałem iskierkę nadziei, że da się po prostu skopiować jakiś plik, w którym będą zdefiniowane zachowania poszczególnych filtrów, a potem w razie wypadku wkleić go w odpowiednie miejsce.
Całą Operę od samego początku mam zainstalowaną na dysku "niesystemowym" co pozwala zachować wszystkie ustawienia w przypadku ponownej instalacji. Zmiana miejsca przechowywania całej poczty zapewne niewiele da, gdyż i tak w momencie zaniku zasilania Opera nie zapisze poprawnie otwartego pliku (po restarcie Opery pojawia się napis, że plik cache4 jest uszkodzony).
Nie jest to bardzo uciążliwy problem - używam Opery przez rok i dopiero teraz coś takiego się przytrafiło drugi raz w tygodniu.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Raster2000:

po restarcie Opery pojawia się napis, że plik cache4 jest uszkodzony

Na pewno plik? Standardowo Opera używa "cache4" ale katalogu - jako t.z.w. pamięć podręczną. I Opera spokojnie przeżywa całkowite usunięcie tego katalogu - odtwarza go sobie automatycznie przy starcie.

Originally posted by Raster2000:

miałem iskierkę nadziei, że da się po prostu skopiować jakiś plik

W pierwszej wiadomości podałem, jak zacząć poszukiwania swojego katalogu poczty. Znajdziesz tam kilka katalogów i plików wink Oczywiście skopiowanie całego katalogu poczty daje gwarancję, że "jakby co" to stan poczty łatwo wróci do momentu robienia kopii. Jeżeli musisz robić kopie o małej objętości i chcesz zachować tylko kilka plików to niestety - nie umiem wskazać, który(e) trzeba zachować, żeby w razie czego łatwo odtworzyć ustawienia. Wiem na pewno, że:
- folder "lexicon" zawiera wyłącznie automatycznie tworzone przez Operę "indexy" poczty - na pewno nie musisz go kopiować, jeżeli startująca Opera nie znajduje tego folderu to tworzy go sobie samoczynnie.
- folder "store" zawiera podfoldery z plikami wiadomości, podfoldery mają nazwy "accountX", pliki wiadomości mają nazwy "ROOK-MI.mbs"
- plik accounts.ini zawiera informacje o podstawowych ustawieniach danego konta, część dotycząca konkretnego konta zaczyna się od [AccountX].
Jeżeli masz zasubskrybowane kanały rss to tworzą one jedno "konto", a plik z konkretnymi adresami kanałów to "incomingX.txt"

Raster2000 napisał(a):

To mi w zupełności wystarczy. Nie chciałem kopiować całego katalogu z mailami, bo w przypadku próby odzyskiwania ustawień po dłuższym czasie miałbym przeterminowaną pocztę bez wiadomości, które przyszły po archiwizacji. Już wiem gdzie szukać.
Wielkie Dzięki!