9.0 8367 nie zamienia w adresie %252F na /

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
pawel_m napisał(a):

Witam
Na wstępie chciałbym zaznaczyc, ze szukałem w wyszukiwarce odpowiednich słów kluczowych ale nie otrzymałem zadnego wyniku, przeglądałem tez tytuły tematów z tego działu ale rowniez nie znalazłem zadnego ktory moglby pasować.

Problem stresciłem w temacie, ale pozwolę sobie rozwinąć jego opis.
Kiedy np. w newsie na stronie CHIPa klikam na miniaturkę zdjęcia otwiera się nowy tab w ktorym adres pliku to http://img.chip.pl/si.php?img=http%253A%252F%252Fimg.chip.pl%252Fi%252F5%252F7%252Ff%252Ff%252F1328948_24e4dd9aaf.jpg zamiast http://img.chip.pl/i/5/7/f/f/1328948_24e4dd9aaf.jpg. Jak widać Opera nie zamienia ciągów %252F na znaki /. W 8.54 naturalnie nie było z tym problemów, wersję 9.0 zainstalowałem w osobnym folderze.

Czy wie ktoś moze jak poradzić sobie z tym problemem? Czy występuje on rowniez u Was?

szyk napisał(a):

Masz rację, na dodatek przy takim adresie Opera beta1 nie pokazuje u mnie obrazka.

pawel_m napisał(a):

U mnie rowniez nie wyswietla obrazka i to zasadniczo jest głównym problemem, sama zamiana %252F na / (a raczej jej brak) nie robi dla mnie roznicy (procz tego, ze zapewne jest powodem braku obrazka).

tomurbanowicz napisał(a):

W Operze 8.54 jest podobnie :/
Zresztą u mnie pod IE, FF jest tak samo - nie wyświetla obrazka i nie zamienia na /

pawel_m napisał(a):

U mnie pod 8.54 i pod IE obrazek się pojawia a w adresie następuje zamiana na /, dopiero 9.0 ma z tym problem. Gdyby byly problemy tylko z Operą, to moznaby uznać, ze to pewnie kwestia jakichs jej ustawien, ale dziwne jest, ze kolega tomurbanowicz ma to rowniez w IE i FF worried .

tomurbanowicz, klikasz w link z %252F ktory podałem powyzej czy wchodzisz na stronę CHIPa i klikasz w jakąś miniaturkę? U mnie wspomniany link z %252F rowniez nie otwiera się w 8.54, ale jesli wejdzie się na stronę CHIPa, to obrazek otwierany po kliknięciu miniaturki ładuje się poprawnie z adresem z / w miejsce %252F.

szyk napisał(a):

To chyba da się załatwić przy pomocy skryptów użytkownika, żeby zamieniało w adresie %252F na /. Ale to trzeba umieć zrobić. smile

nunio napisał(a):

Kolega tomurbanowicz nie klikal odnosnika do obrazka znajdujacego sie na stronie Chipa, a odnosnik, ktory ty tu podales i dlatego mu nie dzialalo (i nikomu nie zadziala).

EDIT: To chyba o tym.

tomurbanowicz napisał(a):

Zgadza się nie klikałem - pod 8.54 jest OK.

pawel_m napisał(a):

Originally posted by nunio:

Kolega tomurbanowicz nie klikal odnosnika do obrazka znajdujacego sie na stronie Chipa, a odnosnik, ktory ty tu podales i dlatego mu nie dzialalo (i nikomu nie zadziala).


Odnosniki ktore podałem są zasadniczo przykładami pokazującymi jak wyglądają adresy, ktore probuje otworzyc odpowiednio Opera 9.0 i 8.54. Zeby sprawdzic działanie nalezy oczywiscie kliknąc w miniaturkę na stronie CHIPa, nie w podany przeze mnie link.

Originally posted by nunio:

EDIT: To chyba o tym.


Wydaje się, ze to tego typu sytuacja. Nie podano tam jednak zadnego pomysłu na rozwiązanie, co sugeruje, ze wina lezy po stronie serwera. Ale jesli pod 8.54 działa poprawnie a pod betą 9.0 nie, to raczej, moim zdaniem, jest to związane z przeglądarką.

pawel_m napisał(a):

Szyk, to działa! Bardzo dziękuję smile.

szyk napisał(a):

Dobra, trochę wysiłku i zrobiłem ten skrypt użytkownika: zamieniacz.js. Zamienia %252F na ukośnik i %253A na dwukropek (jak będzie potrzeba coś jeszcze zamieniać, to proszę zgłaszać smile ).

Plik należy skopiować do katalogu podanego w Preferencje->Zaawansowane->Zawartość->Opcje Javascript->Moje pliki Javascript.

Edycja [15:25]: troszkę go poprawiłem.
Edycja [23:27]: usunąłem zbędną linijkę.