Problem z edycją dokumentu na ThinkFree.com

w dziale Opera
tomjan napisał(a):

Witam,
moja Opera to:
Version 8.54
Build 2200
Platform MacOS X
System 10.4.6

No i mam problem, jest sobie w sieci coś takiego : http://www.thinkfree.com/common/main.tfo
Działa pod Operą ale nie całkiem. Jak chcę przejść do edycji przykładowego dokumentu np Word'a (wybieram Quick Edit lub Power Edit) Opera wyrzuca z siebie komunikat :
3Picture 1.png
Pod Safari działa OK, po wybraniu np. Power Edit pokazuje się okienko:
4Picture 1.png

NIe wiem czy to problem współpracy Opery z Javą czy może coś z ustawieniami "security" ? A może to jest jakiś błąd Opery ?
Czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu tego problemu ?

szyk napisał(a):

No cóż, założyłem konto i:

1) W 8.54 Quick Edit nie działa mi prawidłowo, bo nie pokazuje mi się pasek narzędziowy przy edycji dokumentu, więc nie mogę np. zapisać zmian; w 9.0 beta1 pasek ten się pojawia.
2) Quick Edit nie wykorzystuje Javy (wg FAQ, poza tym specjalnie wyłączyłem javę przed kliknięciem Quick Edit), więc żaden błąd związany z Javą mi się nie pokazuje i mogę normalnie edytować dokument.
3) Jak daję Power Edit, to muszę zaakceptować jakieś certyfikaty, potem pojawia mi się okienko, w które wstawiam nazwę użytkownika i hasło, ale nie zostają one przyjęte, podaję znowu i po wielu takich powtórzeniach w końcu okienko przestaje się pojawiać (tak było w 9.0beta 1, w 8.54 przestałem testować, jak kilkukrotnie wyskoczyło mi to okienko i nie chciało mi się dłużej czekać).
Po wielu minutach pokazał się interfejs edytora, potem kilkukrotnie musiałem ponownie zaakceptować certyfikaty, następnie znowu pojawiło się okienko z nazwą użytkownika i hasłem do wprowadzenia, po wielu próbach w końcu przestało się pojawiać, następnie wyskoczył błąd, że nie można załadować pliku, kilknąłem więc na ikonkę "Nowy dokument", po kilku minutach pojawił się nowy pusty dokument i wyszedłem z tego serwisu. Błąd, taki jak u Ciebie, u mnie się nie pokazał.


Przeinstaluj Javę, to być może ten błąd się nie będzie pojawiał.