Wygodna strona startowa i szybkie wybieranie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
webcm napisał(a):

Kiedy używałem innych przeglądarek, ustawiałem iGoogle jako stronę główną z wiadomościami z kilku serwisów. Obecnie śledzę tylko lokalne wiadomości i omijają mnie ważne fakty z biznesu, IT, nauki i poczynań rządu. Zastanawiam się, czy taką funkcję powinna zapewnić przeglądarka, czy zewnętrzne czytniki RSS w postaci gadżetów na pulpit, osobnych aplikacji lub dodatków do komunikatora.

Domyślnie Opera przywraca poprzednią sesję. Nie chcę tego wyłączać, aby wszystkiego nie otwierać od nowa i szukać miejsc, gdzie skończyłem. Po otwarciu nowej karty ładuje szybkie wybieranie. Można sobie ustawić cokolwiek, np. iGoogle, ale tracimy na czasie (portal musi się załadować) i nie chcę czytać tych samych newsów co 5 minut. Dodatki do SW odpadają, bo co da się zmieścić w miniaturkach i jak kliknąć pojedynczy news?

Jest też Opera Portal. Co o nim sądzicie?

Kolejne zagadnienie to zakładki. Opera stawia na szybkie wybieranie. To jest wygodne tylko wtedy, gdy otwieramy nową kartę. Użytkownicy Firefoksa korzystają z paska zakładek (w Operze też jest, ale rzadko używany) i tam organizują najczęściej odwiedzane witryny luzem lub w katalogach. Sposób bardzo wygodny. Gdy skończycie wizytę na jednej stronie, przechodzicie na inną 1 kliknięciem. Jest też wada - pasek zajmuje dodatkowe piksele w pionie i zmniejsza obszar strony. Opera ma jeszcze jedną zaletę - przeciągając ikonę strony z klawiszem SHIFT można utworzyć przycisk w dowolnym miejscu. Nie dziedziczy on jednak funkcjonalności zakładek i ma ograniczoną funkcjonalność.

Chcę pogodzić kilka potrzeb jednocześnie:
1. Najważniejsze wiadomości w jednym miejscu. Najlepiej bez dodatkowej ingerencji.
2. Przywracanie sesji przeglądarki.
3. Łatwy dostęp do stron, które często odwiedzam (na podstawie własnej selekcji).

Ryszard napisał(a):

Najważniejsze pytanie - PoCo się męczysz z Operą i próbujesz ją upodobnić do innej przeglądarki, jeżeli ta inna bardziej Ci odpowiada?