nic nowego czyli import poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
dashey napisał(a):

Witam

kozystam z opery juz od ladnych kilku lat (praktycznie od wersji 5 choc wczesniej przez chwile z 3.11) i zawsze byl jeden problem, import poczty. Teraz mam najnowsza rewolucyjna wersje, i kolejny raz szlak mnie trafia. Naprawde nie mozna bylo tego poprawic. Do tego wszystkiego chce zaimportowac poczte z IDENTYCZNEJ opery na innym komputerze i.... po prostu sie NIE DA. Przegrywalem katalogi, tworzylem konta itd. oczywiscie zwykla funkcja "import" [---]. Jedyne co idzie gladko [---], to import kontaktow i ulubionych.... co to za masakra? naprawde mam ochote zmienic klienta poczty na cos innego... Przeszedlem juz przez kilka wersji opery i ZAWSZE byl z tym jakis problem. Ja wymiekam. dziekuje. macie jakies pomysly? czemu funkcja import nie chce po prostu dzialac? przegrywam katalog z "danych aplikacji/opera/mail"...

i naprawde nie mozna poprawic tej jednej rzeczy? ehhh

pozdrawiam
dashey

ps
sorry za tego gluta z zali i zrezygnowania

Ryszard napisał(a):

Originally posted by dashey:

chce zaimportowac poczte z IDENTYCZNEJ opery na innym komputerze i....

podkładasz jednej katalog poczty z drugiej (bez /lexicon/) i...?

[dodane]
Właśnie tą metodą podłożyłem pocztę z 8.54 do 9.00(8367). Wyskoczyło oczywiście okienko o nowym formacie ale już po chwili miałem dostęp do poczty.

mapsajm napisał(a):

jak ja podkładam, to mam puste maile a po kliknięciu napis, że wiadomości nie zostały pobrane z serwera. nie działa podkładanie plików. jest jakaś inna metoda?

szyk napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1555793 - może się przyda...

oriman napisał(a):

Mnie też trafia... :\.
Byłem zmuszony przenieść folder poczty na inną partycję, więc postąpiłem zgodnie z tutorialem na blogu Ryszarda.
Zonk pierwszy: nie można zaimportować Kosza oraz Nieprzeczytanych - tzn można, ale wszystko ląduje w Odebranych.
Zonk drugi: wg opisu: "przełącznik przy "Importuj do:" ustawiasz na któreś konto " . A ja importuje wiadomości z dwóch skrzynek (maile z obu skrzynek były w folderze Odebrane)! Tym sposobem wrzucam wszystko do jednego wora i filtry na dole okna: Poczta-X i Poczta-Y przestają funkcjonować. Jest na to jakiś sposób? Może powinienem wcześniej wyeksportować właśnie widoki tych filtrów, a nie folder Odebrane?
Zonk trzeci: nie mam pojęcia dlaczego, ale po zaimportowaniu wszystkich wiadomości, Opera ściąga mi z serwera wszystko po raz kolejny - nawet gdy na serwerze utworze nowy katalog i przeniosę wszystkie maile ze skrzynki odbiorczej do niego.

Ryszard napisał(a):

Ryszard nie jest sentymentalny i na serwerach ma raczej pusto, czyli jego przepisy mogą się nie sprawdzać u chomików z tysiącami maili na serwerach wink
Kolejna sprawa - taki drobiazg jak skrupulatne sprawdzanie z którego konta pochodzą maile faktycznie nigdy mnie nie zajmował. Potem i tak potrzebnych szukam po prostu w Odebranych lub Wysłanych.
No i najważniejsze - faktycznie dalsze istnienie blogów-poradników sensu wielkiego nie ma i dobrze, że to my.opera.com zamkną - 24 stycznia 2008 czyli ponad 5 lat. Ile wersji Opery się przez ten czas wykluło?

Originally posted by oriman:

Byłem zmuszony przenieść folder poczty na inną partycję

To dlaczego nie skopiowałeś całego folderu na inną partycję, potem start Opery, i przez
opera:config#Mail Root Directory
ustawiasz nowy katalog, restart Opery?
Powinno zadziałać.

oriman napisał(a):

Dzięki Ryszard za szybki odzew.
Z sentymentami u mnie jest może mały kłopot, ale wiadomości na serwerze trzymam również jako kopie bezpieczeństwa. Dodatkowo korzystam z tego, gdy nie mam pod ręką swojego komputera, a potrzebuję jakiś login czy dostęp do starej korespondencji.
Wersji Opery trochę już rzeczywiście przeżyliśmy, ale... ten problem z importem jak był wtedy tak jest teraz.
A folderu nie chciałem po prostu kopiować, bo - tu też idąc za Twoją radą - chciałem zrobić porządki i sobie nieco folder poczty odchudzić (to się faktycznie udało).
Ale do rzeczy (na przyszłość i dla potomności): czy ten manewr zadziała : "Może powinienem wcześniej wyeksportować właśnie widoki tych filtrów, a nie folder Odebrane?" ?

Dzięki za pomoc.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by oriman:

Ale do rzeczy (na przyszłość i dla potomności): czy ten manewr zadziała : "Może powinienem wcześniej wyeksportować właśnie widoki tych filtrów, a nie folder Odebrane?" ?


Nie sprawdzam teraz, piszę tylko z pamięci - tak. Miałbyś wtedy odpowiednie widoki.

Przechowywanie kopii wiadomości na serwerach i dostęp do nich z dowolnego komputera to sprawa owszem oczywista. Ale do takiego używania konta podpinasz je pod Operę przez IMAP. I wtedy tworzysz odpowiednie foldery IMAP. Chociaż jak je sprawnie połączyć z filtrami Opery to nie wiem wink

Medium napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Chociaż jak je sprawnie połączyć z filtrami Opery to nie wiem

One się chyba automatycznie łączą. W etykietach jest zakładka IMAP.


oriman napisał(a):

Więc zmusiłem się jeszcze raz i usiadłem do eksportu/importu poczty.
Potwierdzam, że gdy posiada się więcej niż jedno konto pocztowe, lepiej jest wyeksportować widok Wysłanych i Odebranych dla każdego konta osobno (trzeba oczywiście pamiętać o rozróżnieniu nazw wynikowych plików .mbs).
Przy imporcie trzeba tylko wskazać, do jakiego konta należy dany plik wysłanych/odebranych i w ten sposób wszystko tak pofiltrowane jak przed całą tą zabawą.