Blog opery +spamowe komentarze

w dziale Po godzinach
Wojwit napisał(a):

Witam chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób radzicie sobie ze spamowymi komentarzami na swoich blogach w Opera community?
Przesladuje mnie jeden gosc,z początku było łatwo kasowąc po jednym komentarzu dziennie,lecz teraz to juz szlag mnie trafia!
Koleś wpisuje te swoje herezje tu przykład "Anonymous writes:

This experience clearly demonstrates that people working in NGOs,businesses, education, local government, foundations and elsewhere are notsimply waiting to engage when governments develop programmes forimplementing sustainable development. Without question: Partnerships arenot a panacea that will solve all problems of sustainable development. Butthey hold certain promises. The Seed partnerships demonstrate that theycan bring local drive, innovation and new resources to bear on pressingissues.cum swallowing add to cart.:.kinky retailer.:.fisting sell.:.dad daughter shopping.:.butt retailer.:.korean purchasing.:.punishment shipped.:.xxx buys.:.fat closeout.:.pay site retailer.:.animal order.:.pooping purchase.:.scat buying.:.chubby purchases.:.drunk buyer.:.mature now pay later.:.crossdresser buys.:.lingerie auction.:.shiting closeouts.:.trannies purchase.:."

Razem z linkami pod rożnymi postami,mogłbym to olać ale wtedy zaznaczają jako przeczytane moge pominąc normalny komentarz!
To się zaczyna robić nie znosne dzis kasowałem 21 komentarzy tego typa i nie było to zbyt przyjemne,a co będzie gdy jeszcze bardziej się rozbestwi!!!
Jakieś pomysły??

szyk napisał(a):

Zablokowanie komentarzy anonimów.
To nie jest przypadkiem bot?

quiris napisał(a):

W tej chwili jedyne skuteczne rozwiązanie to wyłączenie anonimowych komentarzy, co więcej ja zostawiłem komentowanie z opcją "tylko dla przyjaciół" ponieważ prawdopodobnie ten sam spammer zakładał konta na my.opera.com i spamował. Wiele osób dotknęło. Oficjalny wątek na ten temat: http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=134841

quiris napisał(a):

Originally posted by szyk:

To nie jest przypadkiem bot?

Najprawdopodobniej tak. OS ASA musi się postarać, bo użytkownicy są coraz bardziej wkurzeni.

Wojwit napisał(a):

ok dzieki za wyjasnienia!

kingi napisał(a):

ja usunęłam możliwość anonimowego komentowania sad, ale nie ograniczyłam się tylko do przyjaciół. fakt, że gościu zakłada ciągle różne profile na operze, ale zaraz jest wyłapywany. ludzie jak tylko zauważą delikwenta to zgłaszają do zabanowania. ja też zgłaszałam. i wtedy wszystkie jego komenty są automatycznie kasowane. czyli nie goszczą na twoim blogu długo.

Wojwit napisał(a):

Dzięki kingi,również postąpiłem jak ty!