Problem z logowaniem na facebooka i niektore strony

w dziale Opera
bananowybatman napisał(a):

Cześć.
Od jakiegoś czasu mam problem z logowaniem się na niektórych stronach. Opera nie zapamiętuje moich zalogowań i gdy uruchomię ją ponownie, muszę logować się ponownie.
Problem wykryłem podczas próby zalogowania się na facebook. Gdy przy logowaniu zaznaczę by facebook pamiętał moje hasło, zostaje przeniesiony do strony, na której muszę nazwać nowe urządzenie. Jeżeli kliknę "nie zapisu" nazwy, facebook na powrót przenosi mnie do strony logowania/rejestracji. Logowanie działa tylko jeżeli nie zaznaczę aby fb pamiętał moje dane, ale wtedy -- wiadomo -- po ponownym uruchomieniu Opery muszę się logować ponownie.

O dziwo problem nie występuje, z tego co zauważyłem, chyba na wszystkich stronach. Ale na większości.
Problem objawia się nie tylko przy logowania. Gdy przeglądam na portalu smog.pl materiały takie jak ten: http://www.smog.pl/wideo/51335/babska_bojka_z_efektami_specjalnymi/ -- czyli wymagające potwierdzenia pełnoletności, Opera nie przyjmuje do wiadomości mojego kliknięcia na "tak, zgadzam się i chcę zobaczyć stronę" i ciągle odświeża zapytanie.

Sprawdzałem w preferencjach czy Opera ma zezwolenie na przechowywanie ciasteczek. Ma. Usuwałem wszystkie ciasteczka. Nic nie dało. W końcu nawet odinstalowałem Operę, usunąłem wszystkie (jak myślę) pliki opery, a także wpisy w rejestrze. Następnie zainstalowałem czystą Operę. Nic to nie dało, nadal mam ten sam problem.

Ktoś ma jakiś pomysł co powinienem zrobić? Problem jest bardzo uciążliwy i jeżeli go nie rozwiążę, będę musiał zmienić przeglądarkę. Nie chciałbym tego bo do Opery zdążyłem się przyzwyczaić.

Medium napisał(a):

Originally posted by bananowybatman:

Ktoś ma jakiś pomysł co powinienem zrobić?

Nie mam pomysłu, choć i ja mam problem na niektórych stronach z zapisaniem haseł.

Zaczęło się od jakiego fatalnego wyczyszczenia pliku haseł. Próby zapamiętania logowania np. na Allegro spełzają w Operze 11.62 na niczym, zaś Opera Next bez problemu hasła zapisuje.