odzyskanie zakładek awarii Opery

w dziale Opera
danski88 napisał(a):

Witam, podczas korzystania z Opery wyłączył mi sie komputer (zabrudzony radiator). Teraz pojawia się komunikat: "Cannot initialize Opera due to lack of memory: module 21", Windows daje komunikat "Plik lub katalog C:\...\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\cache\g_0004\opr071B3.tmp jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK ". Przed reinstalacją chciałbym odzyskać moje zakładki (już nie pamiętam czy tak właśnie sie nazywały, ale uruchamiało się to skrótem Ctrl + D). Czy adresy tych stron są zapisane w jakimś pliku?

stivo85 napisał(a):

bookmarks.adr

Ale może wystarczy użyć chekdiska lub usunąć wskazany w komunikacie plik?

danski88 napisał(a):

bookmarks.adr spradzałem ale nie ma tam moich zakładek, a tylko zakładki dostarczane podczas instalacji Opery (np.:redir.opera.com/bookmarks/inbook).
Przeszukałem kompa w poszukiwaniu takich plików, znalazłem ich około 20 ale wszystko to samo tylko dla różnych krajów (c:\program files\opera\lokate\uk albo pl ...).

EDIT: problem rozwiązany, odpaliłem chkdisk (start>uruchom>cmd>chkdsk /F >t) i teraz moge już odpalić Opere.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by danski88:

bookmarks.adr spradzałem ale nie ma tam moich zakładek, a tylko zakładki dostarczane podczas instalacji Opery


Tak na wszelki wypadek - to był nie ten folder a z reszty opisu wynika, że albo w natłoku plików bookmarks.adr nie znalazłeś właściwego albo nie szukałeś w folderach ukrytych i systemowych.
Lokalizację pliku zakładek ustalisz na Pomoc - O Operze
Jest też takie http://help.opera.com/Windows/11.60/pl/backup.html - warto wink
No i najważniejsze - http://help.opera.com/Windows/11.60/pl/link.html - konto już masz, wystarczy włączyć synchronizację i na https://my.opera.com/danski88/account/link/bookmarks/ będzie kopia zakładek.