Zmuły przy dużych mailach/dużej ilości maili

w dziale Opera
eXtremo napisał(a):

To jest przegięcie, jak klient mailowy opery zasysa jakiegoś dużego maila (huh, dużego, 3 mb to chyba nie jest dużo?) to moja operka łapie zmułę, wszytko chodzi jakby chciało a nie mogło (się znaczy - się ślimaczy). Albo wystarczy że zaczne zasysać, dajmy na to, wszystkie maile ze skrzynki, ot tak, to też ma jakiegoś doła, bo się ślimaczy. A kompjuterek wcale nie staruszek-próchno - 1 GB ramu, procek 1,5 GHz...

daroc napisał(a):

Wcześniej (na szybkim kompie) nie wiem jak było, ale teraz mam Celerona 400 i przez cały czas ściągania poczty (obojętnie jak duży jest mail) mam 100% cpu usage. Na pewno tak samo było na becie 1.

voksadasderpl napisał(a):

Mam to samo, tak samo jest gdy konczy sciagac plik np 100MB. Zmien na cos innego lub polub. smile

daroc napisał(a):

Przy kończeniu to ja bym jeszcze rozumiał - bo plik jest zapisywany itd... Ale podczas samego ściągania maila? Pobieram wiadomość 20 minut i przez cały ten czas procesor jest używany w 100%... trochę to uciążliwe przy przesyłaniu plików tą metodą...

JaDo napisał(a):

Originally posted by daroc:

Pobieram wiadomość 20 minut i przez cały ten czas procesor jest używany w 100%... trochę to uciążliwe przy przesyłaniu plików tą metodą...


Kiedyś to sprawdzałem ( jest gdzieś już opisany ten problem na forum) i istotnie, jak były jakieś duże, kilkumegowe załączniki to proc (Duron 600) jechał na 100%.

Dla siebie znalazłem rozwiązanie. Wiem od kogo dostaje takie mejle, kieruje je wszystkie do jednej skrzynki, sprawdzam przez www. Nie sprawdzałem tego dotychczas na nowym sprzęcie ( Sempron64 2500), tak się jakoś już przyzwyczaiłem do takiego sposobu.

Myślę, że można też użyć TAKIEGO pomocnika, co by podpatrzeć ile czego, usunąć, ewentualnie zapisać itp. . W sumie go nie używam, ale jak ktoś wie jak to ustawić, żeby "prawidłowo" reagował na program pocztowy=Opera.exe, to byłbym wdzięczny smile .

Ryszard napisał(a):

Originally posted by JaDo:

W sumie go nie używam, ale jak ktoś wie jak to ustawić, żeby "prawidłowo" reagował na program pocztowy=Opera.exe, to byłbym wdzięczny .

Co to znaczy "prawidłowo"?
Po kliknięciu w [Program pocztowy] otwiera mi dokładnie to co ma otwierać, czyli Operę. A nawet konkretnie wybrany profil Opery
C:\Opera\Opera.exe /settings C:\Opera\PROFIL\opera6.ini

JaDo napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Co to znaczy "prawidłowo"?


Już mówię smile -> about:blank z zasobnika ( jak Testuj w Opcjach to samo), Nowa wiadomość - w ogóle pusta karta się otwiera, a Odpowiedz - działa, tak jak na stronach po kliknięciu w np. Kontakt. Tak ma być ?.

dodane : no i wylazło, że prawie nie znam tego programu. Jak mam włączoną Operę to wyskakuje to about:blank, jak nie włączona, to poprostu się odpala.Ryszard napisał(a):

Originally posted by JaDo:

no i wylazło, że prawie nie znam tego programu

No i wylazło, że ja też wink
Uruchomie Opery po kliknięciu w PopTray w [Program pocztowy] odbieram jako prawidłowe działanie - od zawsze wydawało mi się, że przycisk ten ma tylko uwolnić użytkownika od poszukiwania ikonki uruchamiającej właściwy program pocztowy. Potem program pocztowy zajmuje się resztą - najczęściej jest ustwiony na sprawdzanie skrzynek i pobieranie poczty w momencie uruchamiania.
Przy uruchomionej Operze też mam ciekawie - otwiera mi w tej Operze plik jako dokument tekstowy.
Czyżby było możliwe takie ustawienie, żeby Opera Otwierała się z otwartym panelem Poczty?

JaDo napisał(a):

Originally posted by Ryszard:


Czyżby było możliwe takie ustawienie, żeby Opera Otwierała się z otwartym panelem Poczty?


Ano, ano, właśnie se tak kombinowałem ("po cichu" wink ), że może jednak. Klikam Nowa i bach smile Nowa w Operze, klikam Program pocztowy a tu panelik M2, hi, hi. Chyba nie da rady.

Ryszard napisał(a):

Chyba nie.
Ustawienie

C:\Opera\Opera.exe /settings C:/OPERA/profile/sessions/poczta.win
też powoduje otwarcie pliku sesji jako dokumentu txt.

tophie napisał(a):

potwierdzam, że podczas ściągania poczty z kilkumegowymi załącznikami CPU ustala sie na poziomie 100% - wtedy niemożliwe jest jakiekolwiek działanie na kompie - sądziłem jednak, że problem tkwi jedynie w używanym procesorze - Celeron 600

Ryszard napisał(a):

Originally posted by tophie:

podczas ściągania poczty z kilkumegowymi załącznikami CPU ustala sie na poziomie 100% - wtedy niemożliwe jest jakiekolwiek działanie na kompie

Tego u siebie nie widziałem. Co najwyżej "przytkanie" sieci.
Nadgorliwy antywir?

daroc napisał(a):

Ja antywirusa nie używam. Ale przy wysyłaniu poczty (dużej) tego efektu nie ma.

dodd napisał(a):

Mam to samo na Linuksie, więc tu na pewno nie chodzi o program antywirusowy. Używam Opery 9 (zazwyczaj najnowsze weekly).